şükela:  tümü | bugün
  • edit: olayin, baslikta geçen kurumla alakasının kalmadığı kanıtlandığı için basligin, "10 agustos 2017 servis soforu darp rezaleti" olarak degistirilmesini moderatorler tarafindan talep etmekteyim. başlıkta geçen kurumla bağlarının olay öncesinde kesildiği anlaşılmış ve sadece şöförün kurum stickerlarını arabadan çıkartmadığı için yanlış anlaşılmaya müsait durum oluşmuştur. ilgili kurumdan özür diliyorum.

gün geçmesin ki; güzel ülkemde rezaletler yaşanmasın. uzun zamandır şoklar içerisinde sözlükten rezalet başlıklarını takip eden bir yazar olarak, bugün istanbul'da ikamet eden akrabamın*başına geleni sizinle paylaşmak istedim.

ilk olarak şunu belirteyim; karakola konuyla ilgili ifade verildi ve darp raporu için hastaneye başvuruldu. en kısa zamanda raporları ve gerekli kanıtları editleyeceğim. ilgili kurumlara en kısa zamanda şikayette bulunacaklarını söylediler. fakat çok iyi biliyorum ki; eğer sosyal medyada dile getirilmez ise, hiçbir işe yaramayacak. kendim yurt dışında ikamet ettiğim için, elimden gelen en fazla buraya yazabilmek oldu. gelişmeleri editleyeceğim.

istanbul trafiğinde seyir halindeyken, servis yol hakkı halamda olmasına rağmen arabasına yol vermiyor. sonra da sıkıştırmaya başlıyor. sonrasında da halamın arabasına orta şiddette çarpıyor. çok detayları bilmemekle birlikte, halam arabayı kontrol etmek için inmeye çalıştığı sırada kendisi de iniyor ve halamın kolunu ve bacağını arabanın kapısına sıkıştırıyor. tehditler, hakaretler, giyim kuşamına söylem ve küfürleri zaten belirtmeme gerek yok sanıyorum. hırpalama sonucunda hızını alamamış olacak ki, bir de yerden kaldırım taşı alıp fırlatmaya kalkıyor. ama sonradan fırlatmaktan vaz geçiyor bu beyefendimiz.

adamın psikolojisiyle düşünmek istiyorum; fakat bir türlü anlayamıyorum. sana bir sürü çocuğun canı emanet edilmiş, haksız olduğun halde inip bir kadını darp edebiliyorsun güpegündüz. ülkedeki çoğu insanın psikolojisinin bozuk olduğunun farkındayım, fakat bu adam gerekli cezayı almaz ise bu davranışlarına devam edecek.

desteğiniz için şimdiden teşekkürler. ülkenin geldiği durum içler acısı. vatandaşlarımız seneler içerisinde el birliğiyle psikopatlık derecesine ulaştırıldı. herkesin derdi var, istanbul trafiği katlanılmaz halde vs. biliyorum. fakat bunlar, bir kadını darp edebilme hakkını kimseye vermez.

umarım sosyal medya desteği oluşturulmadan, suçluların gerekli cezaları alacağı bir ülke olabiliriz tekrardan. polise başvurduğumuzda sonucunu alabilecek seviyeye ulaşır tekrardan ülkemiz. ama ne yalan söyleyeyim, hiç umudum yok bu konuda. bizler ses etmedikçe, birlik oluşturmadıkça ne yazık ki ceza alacaklarına dair inancım yok. güzel günlere uyanmak umuduyla.
  • başlığın bilfen koleji servis şoförü rezaleti olarak değiştirilmesinin gerektiği rezalettir.

bu haliyle bilfen kolejinde müdür, öğretmenler falan öğrencileri yada veliyi darp etmiş gibi anlaşılıyor.

elbette bilfen kolejinin de olayda sorumluluğu var, bu tür psikolojik sorunları olan kişileri nasıl bünyelerinde çalıştırıyorlar, çocukları emanet edebiliyorlar?
  • tez vakitte kolejle bağının kesilmesini dilediğim trafik teröristinin neden olduğu rezalettir.

o çocuklara örnek olması gerekir servis şoförlerinin.
  • hep söylerim; üzerinde şirket adı yazıyorsa taşıt o şirketin temsilcisidir.

o servis yoldaki her arabaya okuldaki velilerden birisinin arabası gibi davranacak.

okul her servis şöförünü gerekirse trafikte habersiz denetleyecek.

yukarıdaki olayda kim haklı, haksız, söylendiği gibi mi bilmem. ayrıca önemli de değil. önemli olan bir darp olması. bilfen hassastır bu konularda ve gereğini yapar diye düşünüyorum.