şükela:  tümü | bugün
  • eksi sozluk'un düşünce özgürlüğüne saygısı olmayan kavanoz kafalar tarafından yönetildiğini gösteren rezalet.

dün "rengarenk çiçek desenli türbanlı polis" başlığına biraz gönderme içeren bir entry girdim. entrymde sadece görüşlerimi açıklayıp pinochet'e ufak göndermeler yaparak latife yapmıştım. ama bunu anlamayan moderatorlerimiz gg yaptı entryyi.

ki hadi anlamadin diyelim gondermeyi moron kardeşim. savundugum şey yine düşünce özgürlüğü kapsamına girer. neden siliyorsun?

ben eksi'yi turkiye'de düşünce özgürlüğünün kalesi olarak gorurdum ama son umidim de tükendi çomarland'e dair. her şikayet geldiğinde "tamam efendim sileriz hemen" demeler, mahkeme yazarın ip bilgilerini istediğinde "hemen efendimiss" modunda takılmaları artık canımı sıktı. yazar olduğumdan bu yana zaten çeşitli diğer platformlarda yıllardır dile getirdiğim düşünceleri yazdim, çoğu entry bilgi icerikliydi. twitter'da da böyle olaylar yaşanırdı, ama onlar asla silmez, prensipli bir durus sergilerlerdi. e- turk'ün yapacağı site en fazla bu kadar oluyor iste. sonuç ekşi sözlük.

entrynin silinme nedenine bak: halkın belirli bir kesiminin benimsediği değeri aşağılama. hajum o zaman müslümanların da tüm entrylerini sil bu bir kriterse senin için. ateist insanlara yönelik olarak her entrylerinde tehdit savuruyorlar neredeyse. böyle neden mi olur ya, şaka gibi? bir görüş dile getiriyorsak illa birileri incinecek tabii. napalim temel fıkrası mi anlatalım? boş entry mi girelim?

ki entrymde argüman sunmustum. direkt "bonba yok mu bonba atalım" modunda bir entry de değildi yani. kin amaciyla degil, tartışıp bu konudaki hakikati bulmaktı amacım. ama girdigim andan itibaren ilk kufrumu yedim sozluk ahalisinden. kardeşim sen de sunsana argumanini insan gibi. anlamıyorlar tabii.

bu da son entarim olacak. bir anlamı kalmadı burada yazmanın. çok daha iyi platformlar var. ki beni bilen bilir real gündem ile ilgili "aneliz" kasan biri falan da değilim. etliye sütlüye karışmam normalde. isterseniz entrylerimi inceleyin. ama gündem ile ilgili tek bir yorum yapasım gelmisti ve gördüm ki buna tahammülü yokmus eksi'nin.

umarım kendine gelirsin ekşi sözlük. kips.