şükela:  tümü | bugün
  • artık gerçekleşmiştir, gemiyi fareler terk etmektedir.
    u dönüşlerinin efsanesi şu an yaşanmaktadır.
    an itibari ile akp’nin meşruiyeti, milletin gözünde yoktur.

peki artık ne olacak?:

türkiye adına yeni bir sayfa açılmıştır.
    artık tarikat/cemaat nedir ortaya çıkmıştır.
    artık politikacıların ne olduğu meydandadır.
    liyakat ve geleceğe yatırım nedir ortaya dökülmüştür.

ama artık çok geç, yine mucizelere kaldık. suriye bitiyor, sıra bizde.
    10 ağustos tarihi bir kez daha tarihe geçmiştir.

bu ülkeyi, terk etmeyen ve hala vatansever kalan insanlar kurtaracak.

not:
    bu yazdıklarımı bir temenni olarak algılamayın lütfen.
    ben bir sürecin başladığına dikkat çekmek istedim.
    sadece gördüklerimi yazıyorum.
    ben istemem bunlar olsun.
    parti yanlısı değilim.
    akp’nin çökmesi her ne kadar bazılarına umut verecek olsa da, şu an çökmesi büyük bir felaketin habercisidir.
  • gerçekleşmemiştir. zira akpliler hala dolar dış güçlerin işi 10 lirada olsa farketmez diyor.
  • bizim milletin gözünde bittiğini zannetmiyorum.

ıki tane aselsan haberi bir tane de yerli otomobil haberi koydun mu, yanına da birazcık dış güçler falan tamamdır.
  • 10 ağustos 2018 akp'nin çöküşü
    10 ağustos 2018 ekonomi'nin çöküşü
    10 ağustos 2018 türk lira'sının çöküşü

10 ağustos 2018 benim çöküşüm...
  • başlığı açan sevgili dostum öyle olmasını çok isterdim ama maalesef bu ülkeden bir bok olmaz artık.

2002 yılındaki medyaya bak bir de şimdikine. halkın 3 te 1 i devlet yardımlarıyla yaşıyor. sıkıştın mı allah de dış güçler de kılıçdar de rahip de de de...

hocam bizim bir kurtuluşumuz var o da bizim elimizde değil, daha ilahi. ha o olay olsa bile bu enkaz en az 10 yıl sürer.

imza bir dost
  • kahkahalar eşiğinde okuduğum tespit.

--- spoiler ---

an itibari ile akp’nin meşruiyeti, milletin gözünde yoktur.
    --- spoiler ---

bu cümleyi yazan adam ya türkiye'de yaşamıyor ya da bu ülke halkı adına en ufak bir bilgisi yok.

sen sanıyor musun akp'ye oy atan adamın şuanda doların kaç para olduğundan haberi var. adam suanda ahaber'de chp'nin kurultay krizini izliyor. adamlar bir aydır kurultay yapamadı , bir de ülkeyi yöneteceklerdi oh iyi ki akp aldı da ülke kaostan kurtuldu yeahhh diyip sigarasını tüttürüyor.

yani çökme mökme sana bana göre gözlemlenebilir olaylar. ülkenin yüzde 80'inin hiçbir şeyden haberi yok. evet yüzde 80'i. eskiden yüzde 50 derdik ama cehalet ülkenin yüzde 80'ine tekabül eder oldu. dolar gibi yükseliyor bu yüzdelik kesim.
  • bir papağan solcunun ıslak rüyasında görebileceği çöküştür.

sabah haberlerinde ulu önder recep tayyip erdoğanı görünce geçer.
  • şu kalıptan pek hoşlanmam ama "an itibari ile akp’nin meşruiyeti, milletin gözünde yoktur." kısmından sonrasını okumadım. yok öyle bir şey. bugün sandığı kur, akp 6 hafta önce ne oy aldıysa yine onu alır. bu memleketle ilgili gözlem/analiz/tahmin yaparken asla göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek varsa bu da türkiye halkının önemli kısmının iflah olmaz gerizekalılardan oluştuğudur. iflah olmaz kısmını özellikle vurguluyorum. normal gerizekalı bile bunca musibet sonrası bazı şeyleri sorgulardı ama malesef şu an facebook'u açsam oradaki akplilerin doların nasıl bir hafta içinde 3.50 seviyesine düşeceğine dair açıklamalarıyla karşılaşacağını çok iyi biliyorum. o yüzden bu memlekette itin, puştun, hainin saltanatı bitmez diyorum.
  • anladığım, gördüğüm kadarı ile önce bu ülke çökecek gidecek, daha sonra akp/erdoğan çökecektir diyerek katılmadığım bir konudur. birincisinden eminim de ikincisinden emin değilim. bu ülkede ,ülkenin bekası erdoğan'ın bekasından sonra gelmektedir yine gördüğüm kadarı ile.
  • akp halkın gözünde şu an için güçlü olsa da 4-5 ay içinde yalamalarına tersten saplayacak. esnaf kan ağlıyor gerçek anlamda, mal satanlar bile yerine koyacağı malı nasıl satacağını düşünüyor. enflasyon göte girince hikaye baştan yazılır.