şükela:  tümü | bugün
  • sessiz sedasız %7'ye yakın artış yapan kur.
  • evlensem mi ne yapsam...
    halalar ve amcam kesin bilezik takar,
    iş yerinden tam altın,
    dayılar ve teyze en az yarım takar,
    eş dosttan 60-70 çeyrek, yarım kokteyl gelse,
    unuttuklarım da vardır...

e koca tarafından da bir o kadar gelir...

evet, evlensem iyi olacak!
  • herkes dolar derken asıl bombayı patlatandır.

ulan sabah 1320tl idi cumhuriyet altını. gün içinde 1625tlyi gördü.

allahınız yok mu ulan. hafta sonu düğün var. sabahtan almayan kafamı sikiyim.

şuan gidip alsam akşama kadar düşer mi? yoksa daha yükselir mi?

gülmeyin lan. 300-400 tl az para mı? allahını seven tavsiye versin..
  • gram altın 253 tl oldu. herkes dolara yoğunlaşmış durumda ama bir günde 216 tl den 254 e kadar çıktı.

1 günde 38 tl arttı.
  • çeyrek altın 415 lira.
    gram altın 255 lira.

altın borcu olanlar altın takmayacak düğünlerde bu anlaşıldı ama tabi bunlar dış güjlerin oyunu. lan geçen abimi evermek için altın alışverişi yaptık %25 değer kazanmış altın o günden. 11 bin tl kardayız yani düşünün 1 ayı anca geçti alalı. hala kırmızı kuşakta dolarda, altında, euroda panik diye haber yapan gazete, tv yok.

yazayım 10.08.2018. altını vd. küçücük altyazıyla geçip haber yapmayan kanallar listesi. daha ziyade chp kurultayı konuşuluyor bu kadar mı korktunuz lan fetöcü olup içeri atılmaktan.

kanallar: ntv, cnntürk, habertürk, trt, tgrt... sanırım haber göremedim. bunları tarih yazacak derken böyle istisnasız olacağını ne yalan söyleyeyim ben tahmin etmezdim.
  • an itibari ile 252 tl olmuştur. dünden beri 100 tl arttı.
  • altının ons'u uzun süredir 1200 küsur dolar civarında seyrediyor. altın olduğu yerde sayıyor, ancak türk lirası değer kaybettiği için, artık altın alırken daha fazla türk lirası vermek zorunda kalındığı için altının değerinin arttığı algısı oluşuyor. aslında altın çok uzun süredir yerinde sayıyor, sonuç olarak türk lirası düşüyor ve altın almak için daha fazla türk lirası vermek zorunda kalınıyor. olay bu.
  • ben memurum. dolayısıyla ayın 15'inde alıyorum maaşımı. bu maaş döneminde, 16 temmuz pazartesi günü aldığım maaşı gramı 194 lira alış fiyatıyla altın hesabıma yatırsaydım ve son ödeme tarihi bugünden sonra olan faturalarımı ödemek için acele etmeyip bugünü bekleseydim, bugün gramını 255 liradan elden çıkardığım altınla 700 lira olan ev kiramı bedavaya getiriyordum.

şu satırları yazarken gram altın 258 lira oldu. demin arkadaşlara 245 liradan altın alsam mı diye takılırken bir saat geçmeden 13 lira daha arttı. küçük yatırımcının kalbine indirecek hamleler bunlar.