şükela:  tümü | bugün
 • su ana kadar bizzat gittigim ve telefonla kasa musaitligini sordugum ankara'daki finansbank, işbank, yapi kredi ve akbank subelerinde yasanan rezillik. ostim ve cayyolu dahil cankaya yenimahalle etimesguttaki bu bankalara ait tum subelerden ancak 2230$ ve 1760euro cekebildim.

  tam bir paranla rezil olmakdurumu.

  bir kac gun sonra cikacagim yurtdisi seyahati icin yanima cok degil 10bin dolar veya euro almak istedim. aylar once cash olarak teslim ettigim kendi parami geri alamiyorum.

  simdi noter'e gidiyorum, ben yokken tum bankalari her gun tek tek dolasip parami almasi icin guvendigim bir yakinima vekaletname verecegim.

  edit: yanlis anlasilmaya musait bir entri olmus gelen mesajlara bakilirsa. ben geldim parami verin deyince kasa musait degilse veremeyebilir sube, onu da yasadim daha once. dolarim yok ama euro verebilirim demislerdi bir defasinda. ya da bilmemne subesinde var gidip oradan cekebilirsiniz diye yonlendiriyorlardi. en kotu, bugun yok ama yarin icin isteyeyim merkez subeden dedikleri de oldu.

  basligi acmaktaki sebebim, koca ankaradaki dort farkli bankanin 15-20 subesinden (telefonla sorduklarim da var) 2000 dolar cikmamasi. aciklama yapilmamasi. bir dayanagim yok ama aldigim intiba aslinda para yok degil, vermek istemiyorlar. cunku gimatta bir subede adamin biri tartisiyordu dun kendi elimle yatirdim ustumde tasimayayim, simdi odemem var vermiyorsunuz diyordu. artik dolar mi euri mu tl mi bilmiyorum gerci.
 • daha bu sabah gidip butun parami cektim. bedava yasiyoruz.

  not: hakkaten bedava yasiyorum. her gun cebimden cikan para kadar dovizlerim deger kazaniyor.

  (ara: su veren)
 • realitede mümkün olmayacak durum, ama zaten realitemizin ne olduğu belli değil, misal şu an ki durum hala bir kabus gibi, birazdan uyanıp doların aslında 3.7'lerde olduğunu göreceğim.
 • başlık sahibini cimer'e şikayet edelim. muhtemelen yurt dışında yaşayan bir fetöcü ama olsun.
 • bu gerçek mi?
 • tamamen yalan. her şube sen geleceksin diye hazırda döviz mi tutacak kasasında. bir gün önceden ara söyle ne kadar çekeceksen (senin telaffuz ettiğin rakamların onlarca katını) bir gün sonra rahat rahat çekebiliyorsun.
 • güzel olmuş.
  (bkz: dolar krizi)
 • 1 saat önce izmir'de iş bankası 15 bin lira ödemey, yapamıyordu.
  para çekmek isteyen kişi yalvarır gibi askerlik için çekmek istediğini izaha çalışıyordu. öğleden sonra diye bekletiyorlardı. 15 bin lira yok diyorlar.
  tanışık olmamızdan belki ben dövizimi çekebildim ama oyalamalarını, yokuşa sürmelerini beklemedim de değil açıkçası.
 • bir insan kendi kişisel deneyimini paylaşıyor, ve bu ekonomi ile ilgili olumsuz bir haber olduğu için, adamın ne fetöcülüğü kalıyor ne vatan hainliği.

  saçmalamayın yahu. böyle olur olmaz herkesi suçlamanız sadece gerçek vatan hainlerine fayda sağlar, ki o vatan hainlerinin de kim olduğunu biliyoruz.

  bu arada bahsi geçen düşük miktarlar bile, ostim, çayyolu gibi paranın döndüğü şubelerde bile hazır bulunamıyorsa, sıkıntı var demektir. gerçekten 100k ve üstü miktarları şubeden önceden haber vermeden temin edememeyi anlarım, ama koca şubeden birkaç bin dolar çıkmıyorsa, bunun hayra yorulabilecek bir açıklaması olamaz.