şükela:  tümü | bugün soru sor
  • daha bu sabah gidip butun parami cektim. bedava yasiyoruz.

not: hakkaten bedava yasiyorum. her gun cebimden cikan para kadar dovizlerim deger kazaniyor.

(ara: su veren)
  • realitede mümkün olmayacak durum, ama zaten realitemizin ne olduğu belli değil, misal şu an ki durum hala bir kabus gibi, birazdan uyanıp doların aslında 3.7'lerde olduğunu göreceğim.
  • başlık sahibini cimer'e şikayet edelim. muhtemelen yurt dışında yaşayan bir fetöcü ama olsun.
  • bu gerçek mi?
  • tamamen yalan. her şube sen geleceksin diye hazırda döviz mi tutacak kasasında. bir gün önceden ara söyle ne kadar çekeceksen (senin telaffuz ettiğin rakamların onlarca katını) bir gün sonra rahat rahat çekebiliyorsun.
  • güzel olmuş.
    (bkz: dolar krizi)
  • 1 saat önce izmir'de iş bankası 15 bin lira ödemey, yapamıyordu.
    para çekmek isteyen kişi yalvarır gibi askerlik için çekmek istediğini izaha çalışıyordu. öğleden sonra diye bekletiyorlardı. 15 bin lira yok diyorlar.
    tanışık olmamızdan belki ben dövizimi çekebildim ama oyalamalarını, yokuşa sürmelerini beklemedim de değil açıkçası.
  • bir insan kendi kişisel deneyimini paylaşıyor, ve bu ekonomi ile ilgili olumsuz bir haber olduğu için, adamın ne fetöcülüğü kalıyor ne vatan hainliği.

saçmalamayın yahu. böyle olur olmaz herkesi suçlamanız sadece gerçek vatan hainlerine fayda sağlar, ki o vatan hainlerinin de kim olduğunu biliyoruz.

bu arada bahsi geçen düşük miktarlar bile, ostim, çayyolu gibi paranın döndüğü şubelerde bile hazır bulunamıyorsa, sıkıntı var demektir. gerçekten 100k ve üstü miktarları şubeden önceden haber vermeden temin edememeyi anlarım, ama koca şubeden birkaç bin dolar çıkmıyorsa, bunun hayra yorulabilecek bir açıklaması olamaz.
  • saat 1045’de istinyepark garanti şubesinden 10 dolar dahi çekemedim. cevap olarak “merkez bankası bize de dolar yollamıyor” vari bir cevap aldım. peki pazartesi çekebilirmiyim dedim, onun için de birşey söyleyemiyoruz dendi. inanmayan gitsin istinyepark garantiye sorsun.