şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün damadın saçma sapan açıklamalarından sonra 6.75'lere fırlayan dolara rağmen paribu'nun hala 38.800 tl'den bitcoin fiyatı biçmesi sonucu şaşırılası kur.

  dostlar, dolar şu an 6.46 civarlarında ve paribu 38.800 tl'den birkaç saattir işlem yapıyor.

  mevcut kura vurduğunuzda bitcoin 5.999 tl ediyor. fakat şu an "komisyonsuz" fiyatı globalde 6453 tl. bunu da mevcut kurdan hesaplarsanız 41.735 tl ediyor. paribu daha önce aralık + ocak aylarında pek çok kez bitcoin alıcılarını 20.000 tl arbitraja mahkum etmişti. bu tarihten sonra mart dumpları ve nisan başındaki korkunç dolar dalgalanmalarında birkaç kere ucuz bitcoin almayı başarmıştım. ama şimdi tarihinin en enayi kurunu koymuş.

  demem o ki bitcoin alacak birisi için harika bir fırsat çünkü neredeyse %6-7 arasında ve komisyonsuz şekilde alabilirsiniz. tabi bugün başka banka problem olur çünkü artık para gönderimi yapamazsınız eft kapandığı için. ancak paribu içinde tl bakiyesi olan birisi tam şu an btc alıp tutarsa mevcut duruma göre sürreal bir fark oluşturuyor. hele ki pzt günü borsa açıldığında dolar daha da fırlarsa ve paribu gerçek kur güncellemesi yaparsa 45.000 tl /btc miktarını görmeniz bile olasıdır.

  38.800 nerede, 45.000 nerede.

  edit : mevcut satış fiyatını hesapladığımda paribu'nun doları 6 lira olarak sabitlediğini görüyoruz. yani paribu resmen 6.50+ üzeri olan doları 6 lira olarak sabitlemiş ve btc satıyor.