şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kısacası diyor ki dindar ve vicdanlı olduğunu düşündüğümüz aykut demir isimli futbolcumuz bizden kur farkı ve faiz istemiştir.

aykut demir kim diyenler buradan

"kamuoyunun bildiği üzere; geçmişte kulübümüzde forma giyen ve ilgili dönemde ‘’yağ ölçüm testine geç gelmesi’’ nedeniyle sözleşmesi tek taraflı olarak fesih edilen aykut demir, feshini tff’ye taşımış, beraberinde uçk ve tahkim kurulları kulübümüzü haksız bularak 9 milyon 815 bin 580 tl ödemeye mahkûm etmiştir.

yönetim kurulumuz, diğer tüm girişimlerinde olduğu gibi memleket ve trabzonsporluluk hassasiyetini ön planda tutarak ilgili futbolcuya son güne kadar tazminatı için indirim veya taksitlendirme taleplerini iletmiştir.

ancak; yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı – faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!

bunun üzerine kulübümüz, ilgili futbolcuya ciddi bir kısmı faiz ve kur farkından oluşan 9 milyon 815 bin 580 tl’lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir."

http://trabzonspor.org.tr/…-bilgilendirme-10-8-2018
  • aykut demir denen adam sürekli sağı solu kurşunluyordu. en son trabzonspor tesislerine çok yakın olan karadeniz teknik üniversitesi'ne kurşun sıktı. fakültenin birine denk geldi. peşine sözleşmesi feshedilmek istendi ama yasal yollardan yapılamadı. bir bahane ile feshettiler. şimdi aykut haklı oldu, trabzon haksız.

bu yüzden açıklamayı normal karşılıyorum.
  • kendisine siktiri çektiğinizde kimse trabzonspor'dan büyük değildir prensibi, alacağını öderken faizi bari almayaydı ajitasyonu...
    sakalı, inancı kendini bağlar. devlet bile alacağını faiziyle tahsil ediyor.
    hem, yılda 1 milyon lira bile kazanması mantık dışı olan futbolculara 9 milyon borçlanmak nedir ya? silah zoruyla mı yapılıyor bu sözleşmeler?
  • klasik trabzonspor çakallığı olan açıklama. sen adamın sözleşmesini feshet kafana göre, parasını verme yıllarca bir şekilde çalıştır. (sosa'ya 5m burağa 3m falan ver orda da sıç batır) sonra faiz de kur de ağla. misal dolar artmamış olsaydı da azalmış olsaydı, trabzonspor " dolar azaldı o zaman yüksekti o zaman ki kurdan verelim " diyecekmiydi? buna evet derdi diyen varsa onuda aykut siksin.
    dindar olmak hak aramaya neden engel oluyor onu anlamıyorum. faiz ise problem o faiz bu faiz olmuyor. sen adamın parasını zamanında vermemişsin. adam sana para kalsın ben şu kadar zaman sonra faiziyle alırım demiyor ki. faiz olayları biraz farklı durumlar bence. adam alır parayı gider faizini hayır yapar kime ne amk.
    resmen kendi mallığını adamı karalamaya kullanmak için yapmış açıklamayı çakallar. klasik trabzonspor şaşırmıyorum yani.