şükela:  tümü | bugün
  • doların bir saat içinde 5,70’lerden 6,46’lara yükseldiğini görmüştür. tarihe kara cuma olarak geçmiştir.
  • canlı canlı investing önümde izledim. elim ayağım titredi ulan sinirden.

şimdiden efsane olmuştur. keşke olmasaydı aq.
  • başlığın asıl hali 10 ağustos 2018'i görmüş efsane nesil olmalıydı.

çünkü gerçekten efsane olduk.
  • tek hükümet gören yeni nesil de şimdi devalüasyon görmüş oldu.
  • ileride çok değerlenecek başlıktır. ne yaşadık biz arkadaş?
  • (bkz: elek olmuş efsane nesil)
    ne demişler? tecavüz kaçınılmazsa zevk alacaksın :)
  • artık benim de anlatabilecek bir kriz anım var. benin gibi genç insanlar 2001 krizinde batanların anılarıyla büyüdük. doların euro'nun 2008-09 öncesi sakin dönemlerini görüp 500 dolara o günün kuru yaklaşık 650tl ile çağın en iyi sistemlerini kurduk. ps3 ü bile ucuza aldık. artık bizimde makarnanın poşetini 6-7 belki 10 liralara yeme vaktimiz geldi. kriz görüyoruz hemde ne kriz ha türkiye "cumhuriyeti" 'nin en büyük krizini.
  • özellikle yirmili yaşlardaki nesil için yıkıcı olmuştur. kim ne derse dersin sağcı, solcu, siyasetten uzak bireylerin tamamı bir taraflarında mutsuz ve umutsuzlar. sağcılar kendi kendilerini her yerde teselli ediyorlar, yaparız ulan bu günleri geçeriz kafasındalar. solcular ise tamamen umutsuz. bazıları başlangıçta zamlara sevindi bile çünkü izlemekten başka çıkar yolu bulamadılar. hangi sebepten olursa olsun ülke yavaş yavaş derin bir uçurumun kenarına doğru gidiyor. ülke de şu an asgari ücret 1600 lira civarında bir kilo domates iyisini isteyen iç anadolulu için 7 liradan az değil. hadi kötüsü de 4, 5 lira. ki şu an da mevsimidir domatesin. eskiden fakirin yediği bakliyatlar da şu an çok pahalı tek başıma yaşadığım bir evde kirayı ve kalan giderleri bir arkadaşımla paylaşmıyorum. yine de 1600 liranın neredeyse bir buçuk katı giderim var. ki gelecek günlerin vehametini tahmin ettiğimden tetikteyim.dolar o kadar hızlı artıyor ki bunu öss sonucumdqn daha hayret verici bir şekilde izliyorum. 10 ağustos 2018 akçomar ve romantik islamcılar için bile gidişat gidişat değildi ama bu boku da oturup hep beraber yemek zorundaydık. ha bu arada güzel insanlar da o güzel atlara binip çoktan gittiler biz de tetikteyiz.
  • bu nesil için 6,46 önemli bir rakam olarak kalacaktır
  • aynı zamanda 94 nisan ve 2001 şubat krizlerinden sonra bunu da görerek üçleme yapan nesli de barındırır aynı zamanda.