şükela:  tümü | bugün
  • hayli gürültülü gelen, ne olduğunu çözemediğim sestir. saldırı değildir umuyorum.

edit: terör saldırısı olduğu doğrulandı ve saldırıyı tak üstlendi. söylenenlere inanacak olursak 44 ölü, 166 yaralı var. detaylar için http://t24.com.tr/…lgilere-gore-15-sehit-var,376140

son edit: burada siyaset parçalar, analiz yapar başkanlık ve bu patlamanın ilişkisini ve kimin sorumlu olduğunu sorgulardım. fakat bir şey söylemeye gerek yok. söylenecek her şey buna benzer sayısız patlamada söylendi. akıllanmıyor, kendimizi medusa zannedip lanet okumaktan, rakam açıklamaktan öteye geçmiyoruz.

dolayısıyla sözü oğuz'cuğum atay'a bırakıyorum: bat dünya bat.
  • şimdilik 2 adet duyulmuştur.
  • bu nedir ya?

edit: beşiktaş'ta çok sayıda ambulans var.

edit 2: stadın hemen yanında oldu patlama. tüm beşiktaş titredi, umarım can kaybımız yoktur.
  • şişli'den duyulmuştur.
  • anadolu yakasının ilerisinden duyulan sestir. sözlüğe o sebeple girdim
  • ümraniye'den de duyulmuştur
  • ataşehir'de çok şiddetli hissedilmiştir.

edit: an itibariyle cnn türk'teki bir şahıs ''gezi olaylarıyla başlayan sürecin geldiği son nokta işte bu'' diye başlayıp, ''hükümeti itibarsızlaştırmaya yönelik bir algı operasyonu'' diye devam ederek yorumluyor olayı.

bunu aklıselim de yapmıyor, sıcağı sıcağına refleks olarak dökülüyor ağzından yalakalık.
    yani kıyamet kopsa allah'ın algı operasyonu diyecek az biraz utanması olmasa.

şu anda yayın yasağı da geldi, bravo. biz entry'i editleyelim, siz patlamayı.
    başkanlığınız, siyasetiniz, satılmışlığınız batsın.

patlama ani
  • o neydi.
  • uskudardan patlama sesi 2 kez duyulmustur

edit: tükiyede kimbilir kacinci duyulusudur. ölmeye de alıştık ölenleri duymaya da. ama geride kalan o aileler kalmaya alismiyor, alışamıyor.
    muge anli'sinin mit'inden daha iyi çalıştığı bir ulkeden güvenligimizi saglamasini beklemek cok sacma da, olan hep memleketin gariban cocuklarina oluyor, o can yakici iste. allah ailelerine sabir versin.
  • beylerbeyi'nde de duyuldu.