şükela:  tümü | bugün
  • gitar çalan çocukların olduğu video da türkiye gençliğini özetidir. huzur, mutluluk gibi anları yaşamanın haram olduğu her an bir patlama ve ölüm haberleri ile darmadağın olan gençliği. diğer ülkelerdeki yaşıtlarının aksine birçok sorunla baş etmek zorunda bırakılan gençliği. bizler sevgi, mutluluk, özgürlük gibi kavramların varlığını çoktan unuttuk.
  • patlamalar sonrası 4 yıldır türkiyede okuyan iranlı arkadaşımızın yorumu (direk türkçe konuşuyor):
    "24 sene iranda yaşadım, bi kere patlama duymadım"

alın size gerçek orta doğu ülkesi: "türkiye"
  • cnnturk'te an itibariyle gezi olaylari ve 15 temmuza baglanmistir. sasirdik mi? hayir. bence malum bir orospu evladinin yuzunden oluyor tum bu olaylar ama biz o kadar rahat konusamiyoruz tabi cok demokratik oldugumuzdan.
  • cnn türk'te, "türkiye'nin terör olaylarını önleyemeyen bir ülke olduğu algısı yaratılmaya çalışılıyor" diye bir cümle kurdu birisi. ne desem bilemiyorum. önlenemiyor işte, ne algısı!
  • (bkz: kanka eve gidelim)
    millete korkuyu miras bıraktınız.
  • allahını seven 2002 öncesine atsın bizi.
  • şu an ccnturk denen çöplükte adını öğrenemediğim bir yavşak iki kez olayı "geziden itibaren başlayan süreç" olarak ifade etti. gezi'de yaşanan tek terör polisin halk üzerindeki terörüydü, nasıl bir kazık girmiş ki götlerine her fırsatta gezi diye viyaklıyorlar.
  • milli istihbarat teşkilatı'nın istanbul merkezinin dibinde olan patlama.
    oğlum bu patlamayı da mı eniştenin haber vermesi lazım. merkezinizde patlama oluyo aloooo.

eğer engelleyemiyorsanız ya artık orada durmazsınız. ya da suriyeden 2 füze atar gireriz denildiği gibi 2 bomba patlatır başkanlığı getiririz ihtimalinden sorumlusunuz.

hakan bey ses verin ses!!!
  • ben tüp ve gaz kuyruğunda beklemeye, 37 ekran tv ile karıncalı yayın izlemeye falan razıyım. bana eski türkiye'yi verin.
  • dünyanın en sıradan insanlarını, eylemin şekline bakıp hangi terör örgütü tarafından yapıldığını anlar hale getirdiniz ya, vallahi helal olsun size.

20 yıl önce "bu bayrağı tanımıyoruz, bizim bayrağımız tevhid bayrağı. bu mahkemeleri tanımıyoruz, bizim mahkememiz mahkeme-i kübra."
    "bu polis bizim değil, bu asker bizim değil, onlar kemalist düzenin koruyucuları" "keşke ingiliz kazansaydı, yunan kazansaydı" diyen kimdi lan? şimdi mi sizin oldu bu memleket, bu vatan, bu bayrak? bırakın bu işleri. siz bu ülkeyi sevmiyorsunuz. siz, bu ülkenin size yakın iktidarını seviyorsunuz.

adaletin, hukukun ırzına geçtiniz. eğitim sistemi sizlere ömür. ekonominin de ağzına sıçtınız. güvenlik, huzur vs. zaten yok. bir türkü tutturmuşlar; birlik ve beraberlik. birlik olursak terörü yenermişiz. terörü, sadece birlik yenmez, yenemez. terörü, anasını ağlatmadığın, sırf senden diye vasıfsızlığını görmezden gelmediğin istihbarat yener, kolluk yener. başkasının ülkesini kan gölüne çeviren teröristi beslememek yener. çapına bakmadan, kamyonu devirmiş 14'lük oğlan gibi emperyal hayaller kurmamak yener. komşularının iç işlerine karışmamak yener. doğru politika yener. liseli ergen gibi herkese gider yapmak yerine kullanacağın diplomasi yener. günlük değil, uzun vadeli plan yener. kime ne anlatıyoruz ki?

iki asfalt, üç köprü, beş-on tane de raylı sistem var. başka da hiçbir bok yok elinizde. gidişinizi görelim de 20 yıl daha az yaşamaya razıyım.

tanım: tıpkı bundan önceki onlarca patlamada olduğu gibi, asıl faillerinin kim olduğunu sonsuza kadar hiçbir şekilde öğrenemeyeceğimiz patlama.