şükela:  tümü | bugün
  • gitar çalan çocukların olduğu video da türkiye gençliğini özetidir. huzur, mutluluk gibi anları yaşamanın haram olduğu her an bir patlama ve ölüm haberleri ile darmadağın olan gençliği. diğer ülkelerdeki yaşıtlarının aksine birçok sorunla baş etmek zorunda bırakılan gençliği. bizler sevgi, mutluluk, özgürlük gibi kavramların varlığını çoktan unuttuk.
  • az önce a haber canlı yayınında "başkanlık olunca böyle patlamalar olmayacak" cümlesini sarfeden muhabirin söyledikleri açıkça bir itiraftır.
    tarihe not olarak düşsün, bu entry de burada sonsuza kadar dursun.
  • patlamalar sonrası 4 yıldır türkiyede okuyan iranlı arkadaşımızın yorumu (direk türkçe konuşuyor):
    "24 sene iranda yaşadım, bi kere patlama duymadım"

alın size gerçek orta doğu ülkesi: "türkiye"
  • ulusal boyutta ses getiren her kötü olaydan sonra hep aynı senaryoyu yaşıyoruz:
    - yayın yasağı: getirildi.
    - internetin yavaşlaması: yavaşladı.
    - ünlülerin ve siyasilerin ekseriyetle twitter'dan terörü lanetlemesi, ölenlerin yakınlarına başsağlığı yaralılara acil şifalar dilemesi: hepsi yerine getirildi.
    - siyasilerin kemiğine bıçak dayanması: dayandı.
    - belli bir partinin mensuplarıyla o partinin mensubu olmayanlar arasında bu yaşanan devletin suçu mu değil mi tartışması: şuan hala devam ediyor.
    - ölümleri politize etmeyin temalı paylaşımlar: aynı şekilde.
    - bir iki gün sonra devlet erkanının da katılacağı ve politik söylemlerine hız kesmeden devam edeceği cenazeler: hazırlıklar şimdiden başlamıştır.

maksimum 72 saat sonra: öğretmenlerin 3 ay yatması, beşiktaş şerefli bir takım mı değil mi, evlilik programında herkese iş atan kız, en az yakan dizel araba...
  • ohal içerisinde istanbul'da bir futbol maçı esnasında yoğun güvenlik önlemi olması gereken bir stad çevresinde vuku buluyor.

demek ki ohal içerisinde yüce devletimiz ve artık onun iki dudak arasındaki haşmetli reisimizin otoritesi bu tip saldırıları önleyemiyor. demek ki çözüm ohal değil, başkanlık hiç değil. bunu geçiyoruz.

gelelim bu olayda medyanın takındığı tutuma istanbul'un göbeğinde yaşanan bir patlamada gazeteciler yaralılar konusunda olası bir bilgi vermeyip, içişleri bakanı süleyman soylu'nun açıklama yapmasını bekliyorlar.

gazetecilik, habercilik bu mu ? orada insanların yakınları var, net bilgi almak istiyorlar, onlara verdiğiniz bilgi illa içişleri bakanın iki dudağının arasından çıkmak zorunda mı ? bir muhabir doğru düzgün bilgi veremez mi ?

bir muhabire bağlanıyor cnn türk, şuan etraf kalabalık diyor. böyle bir bilgi olabilir mi ? böyle habercilik olabilir mi ? ambulanslar geliyor diyor. dalga geçiyorlar.

reis'in iki dudak arasından çıkacak onaydan sonra haber yapacaklar ve bilgileri verecekler.

türkiye'nin geldiği hal bu, tek lider sultası altında gecekondu bir devlet. patron seni üzdük mü diye cumhurbaşkanına ağlayan medya patronları.
  • cnnturk'te an itibariyle gezi olaylari ve 15 temmuza baglanmistir. sasirdik mi? hayir. bence malum bir orospu evladinin yuzunden oluyor tum bu olaylar ama biz o kadar rahat konusamiyoruz tabi cok demokratik oldugumuzdan.
  • cnn türk'te, "türkiye'nin terör olaylarını önleyemeyen bir ülke olduğu algısı yaratılmaya çalışılıyor" diye bir cümle kurdu birisi. ne desem bilemiyorum. önlenemiyor işte, ne algısı!
  • (bkz: kanka eve gidelim)
    millete korkuyu miras bıraktınız.
  • taksimden beşiktaşa inerken gümüşsuyu yokuşundan inerken yakalandığım patlama . yeni kendime geldim yazabiliyorum allah bu teroristlerin belasini versin kac tane polisimiz sehit oldu.

ufak tefek de olsa gaz ve parçacıklardan etkilendim ve kulaklarim zaten sikintiliydi su an neredeyse hic duymuyor.

haberlerde izledigimiz gibi degil hic. o polis abi ablalarimizin sehitlikleri de tv de verilen bir istatistik degil bunu anlamis oldum hayatin anlamsizligina tukureyim.evde olsam belki sadece üzülüp allah rahmet eylesin deyip isime bakacaktim fakat su an alt ust olmus durumdayim isid yapti dyorlar allah bu serefsizlerin belasini versin belasini.

taksime çok cikarim ve evim besiktasta oldugundan her zaman yururum 20 dakika zaten diye bugun bir de hava bahar havasi gibiydi butun gun gece soyle guzel bir yurutus yapiyim dedim basima gelene bakin bir daha bu ulkede yuruyus de yapilmaz. sadece okula gidip donmek bile fazla bu ulkeye . yazim yanlislarim varsa kusura bakmayin su an kendimde degilim sevgilime kalmaya gidecegim evde geciremeyecegim geceyi şoku atlatamiyorum