şükela:  tümü | bugün
 • elinde hiçbir kemer bulunmayan klitschko ile ünvanını korumak için maça çıkacak olan joshua'nın, londra o2 arenada yapılması planlanan, asrın maçı olmaya aday boks mücadelesi.

  http://fightclub.com.tr/…ni-tarihi-belli-oldu-gibi/

  edit: imla.

  not: kliçko'nun ismi vladamir değil, vladimir imiş. uyaran arkadaşlara teşekkür ediyorum. moderasyon göreve
 • yüreğimizin klitschko'dan yana olduğu maç. ancak her halukarda seyir zevki olacak inanılmaz bir maç olacak görüşündeyim
 • muhtemelen güzel maç, muhtemelen sonucu zaten belli maç. joshua yırtar. at fav'a bekle.
 • mala bağladık son altı aydır. iptaller, kokainler, dopingler. povetkin wilder maçını izleyemedik, canelo ggg maçından kaçıyor falan derken ring dışı anormalliklerin yarattığı alakasız maçların kroşeleriyle bu seneyi aptallaşmış şekilde tamamlıycaz gibi... fury denen palyaçoluk adına her şeyi yapıp ama kendine palyaço dendiğinde kızarmış gibi yapan canlının palyaçolukları sayesinde izleyebilir olduğumuz maçtır kendileri. "cipsiymiş, pabucumun cipsisi" tepkileri almaya da başladı yavaşça ve kitlesini kaybediyor fury.
  klitschko ilk fury maçında gösterdi ki eskisi gibi değil zaten naçiz nazarımda çok da değerli bir boksör değil kendileri. joshua ise deli gibi çalışmaya devam ediyor ki izleyebildiğim kadarıyla mesai usulü ve içeriği çok sağlam bir programla çalışıyor. joshua için bu maç çok erken diyenler de bence ezbere konuşuyorlar. son dominic breazeale maçında (ki dom da basit bir boksör değildir) gösterdi ki joshua sadece sert yumruklar atıp hızlı ayak hareketleri yapabilen bir ağır siklet değil, enerjisinin farkında ve maça yayabilen, rakibini tartıp maç içinde yenilenen taktiklere de adapte olmayı kolayca başarabilen ciddi, profesyonel bir boksör. durum böyle olunca, klitschko'nun, boksun geleceği dediği joshua karşısındaki şansının, isminin efsane oluşunun getirisiyle gösterilen yüksek oranlarda olduğunu düşünmüyorum. güzel maç olur; heyecanı bile yeter. joshua taraftarları o2 arena'da büyük bir zafer yaşayacaklar diyorum.
 • kliçko'nun tecrübesi joshua azmanını yenmeye yetecek mi acaba. çok zor görünüyor. bence bu maç çok daha erken olmalıydı. fury çingenesi yüzünden şimdi 2 ay daha bekleyeceğiz.
 • zaten soyadı klitschko olmayan, kliçko olan ukraynalı boksör abimizin joshua ile olan maçı. ayrıca adı da vladamir değil vladimir'dir kendisinin. bu bilgileri verdikten sonra gönlümün yıllardır hoyratça kötülediğimiz vladimir abimizde olduğunu belirtmek isterim. gereksiz abartılan joshua'yı ringe gömmesi dileğiyle.
 • aj abimizi elimde birayla evden destekleyeceğim maç. dövüşürken insanın uykusunu getirenlere haber salın there is new sheriff in town.
 • klitschko denen adam ağır siklette tekniğin en uç noktası. joshua denen adam medya gazı. şimdi klitschko para için, rating için bu maçı yapmaya karar verdi bunun gibi bir kaç maç daha yapıp bitirecek kariyerini. daha şimdiden asrın maçı falan gazlaması başladı. bunlar normal şeyler bende heyecanlandım ama boks olarak medya şaşası dışında birşey beklemiyorum. asrın maçı mı? boks tarihine ayıp. boksa doyacak mıyız? sanmıyorum. bahis şirketleri , tv yayıncıları, menajerler, oyuncular paraya boğulacak mı? onun için zaten bu maç.
  şöyle iyi bir ağır siklet maçı olsa ortiz le falan ne iyi olurdu para mara olmasa işin içinde sadece boks olsa bu da tabi ki utopik düşünceler.

  son söz klitschko'nun dengi değil joshua ama boks bu bir kontra adamı yörüngeye sokar o da ayrı.
 • joshue denen adamın medya gazı olduğunu öğrendiğimiz maç.
 • dünyada anthony joshua'yı durdurabilecek herhangi bir insan evladı yok.
  görüp görübileceğiniz en hızlı ve teknik ağır sikletlerden biri.

  yalnız neden habire ingiltere'de maç yapıyor onu çözemedim. deplasmana da çıkması gerek.

  aj'nin 18. knockout'unu yapıp ünvanını koruyacağı maç.