şükela:  tümü | bugün soru sor
  • günü 6,57 den açtı.
  • pazartesi günü yazarların dolar kuru tahminine bakayım dedim adam başlığı ağustos ayında parsellemiş.
  • 5.15 civarında kapatır
  • tahminlerime göre zayıf bir yükselişle başlayıp günü 5,40 üzerinde kaptacak olan kur.
    ytd.
  • (bkz: 10 aralık 2018 3. çeyrek büyüme rakamları)ndan ciddi şekilde etkilenebilecek kur. kapanışa doğru ise yarın ingiltere'de gerçekleştirilecek brexit oylamasının etkilerini görebiliriz.
  • usdtry/g

siyasi ve ekonomik gelişmeleri düşünmeden sadece grafik ve indikatör tarafından bakmak istedim.
    ichi moku indikatörünün 5 göstergesinden tenkan-sen ve kijun-sen bulutun altında cuma günü son barda kesişmemiş ancak oluşacak yeni barda kesişecektir ve aşağıya doğru kırılmasını beklerim. bu da yeni bir sat sinyalidir.
    buluta uzak oluşumuz ve bulutun kalın oluşu destek ve dirençlerin güçlü olduğunu belirtir. gelecekteki bulutun kırmızı olarak devam etmesi dirençlerden uzak düşüş trendinin devam etmesi demektir.
    grafiklere 60/30/10 dakikalık baktığımda günlük trade imkanı verdiğini gösteriyor. geçtiğimiz hafta yaşanan 5,45 hareketinin de güçlü dirençten döndüğü görülüyor.

hala dokunulmayan 5,08 benim için en güçlü destektir. 5,08 yeşile dönüş için güçlü bir sinyal olabilir.

edit: 5,08 seviyesinden tekrar düşen kanal içine girerse ayı tuzağı, destekten yukarıya atarsa yükseliş onayı derim.
  • 1 aralık 5,21
    2 aralık 5,19
    3 aralık 5,25
    4 aralık 5,38
    5 aralık 5,33
    6 aralık 5,34
    7 aralık 5,30
    8 aralık 5,32
    9 aralık 5,30
    10 aralık 5,31