şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • izmir’in can damarı olan izban emekçilerinin 10 aralık 2018 saat 05:00 itibariyle başlatacağı grev.izmir büyükşehir belediyesi otobuslerle her ne kadar takviyeler yapacak olsa da şehrin felç olacağı kaçınılmaz.yerel seçim öncesi yüzde %50’si tcdd’ye%50’si ise izmir büyükşehir belediyesine ait olan izban çalışanları için zam pazarlıkları epey çetin geçeceğe benziyor.

  ahanda link
 • https://www.aa.com.tr/…alikta-greve-gidiyor/1316734
  2 yıl aradan sonra devam filmi vizyona girmekte olan grev.
  öncesi için: (bkz: 8 kasım 2016 izban grevi)
 • izmirin trafiğini cehenneme çevirecek olaydır. durum ne kadar vahim olacak olsada bu emekçilerin aldığı maaş çok düşük. izmirin ulaşımın yarısını götüren bu damardaki insanlar hak ettiklerinden çok azına çalışıyorlar. umarım bu sorun kısa sürede çözülür.
 • elindeki dıddıtı sahteden sallayanların 2200+400 civarlarında maaş alıp hala az demeleri üzerine yapılan grev.
  maaşlar

  burada grev yapması gereken tek grup sürücüler.
 • trenleri kullananların uzun zamandır sakallarını kesmeyerek durumlarını belli ettiği, yaklaşmakta olan grev.

  dün kendi aralarındaki konuşmalara kulak misafiri olduğum ve yorumlarına bakılırsa içlerinde maaşlarının zamanında yattığına şükreden de var, kafasında maaşların nasıl zamlanacağı konusunda bir ton soru işareti olan da.. çünkü genele bakınca artı bilet sisteminin oluşturduğu nakit sistem mantığına rağmen izban kasasının boş olduğu, belediyenin istasyonlarla ilgili sorumluluğu daha çok olduğu için tren hatları ve tcdd boyutunun farklı olması, yine kendi aralarında bahsettikleri konuşmalara dayanarak vakıfbank'a olan milyon liralık yatırım kredi borçlarının tıkanması gibi sıkıntılarla nasıl düzlüğe çıkılacağı merak edilen bir durum olarak özetlenebilir.

  uzlaşma sağlanamazsa daha ilk günden izmir'de ulaşımın patlayacağı su götürmez bir gerçek. vatandaş günah keçisi olarak hazırda belediyeye çemkirmeyi kısa yol olarak seçecekken (hali hazırda medya zaten hazırken) ve seçimler yaklaşırken, aziz kocaoğlu'da bu saatten sonra fazla sallamayacağından, zamanlamasıyla düşündüren durumdur.
 • tüm izmir halkına şimdiden büyük geçmiş olsun. metro ve otobüs seferleri sıklaştırılır umarım.
 • bir bu eksikti amk. yine insanları eshot'a mahkum edecekler.
 • ülkede her grev ertelenirken bu grev chp li belediyeye zarar vereceğ için ertelenmeyecek bilakis uzun sürmesi için desteklenecektir.

  a.k partisi izmir için iddaalı geliyor.
 • şehrin ana ulaşım hattını oluşturan ve alternatifi dahi olmayan bi hattın sürekli greve gitmesi de artık art niyet midir bilemiyorum.

  ben kullanmıyorum ama sevdiklerim kullanıyor. daha şimdiden alternatif ne yapabilirizin sıkıntısı sardı.

  işe her gün özel aracınla gitmekten başka bir alternatif görünmüyor bu hatta. belediyenin biraz kafası çalışsa sırf grev süresine özel geçici yeni otobüs hatları oluşturur ve sorunu minimuma indirebilirdi.

  şu an 10 binlerce insan saldım çayıra mevlam kayıra durumunda. saçmalık.
 • izmir'in geçici olarak çöküşünü hepimize seyrettirecek olan grevdir, eziyeti yine halk çekecektir.

  grev haktır, emekçilere sözüm yok en doğal haklarıdır. ama iki yıl evvel yapılan grevde halk ne hale geldi gördük. artık iş arkadaşlarımızla birlikte alsancak garı önünde yapılan canlı yayında, bizim maaşlardan alıp bu insanlara verin artık bitsin şu grev, perişanız falan diyecektik o dereceye geldik. yine aynı rezalet yaşanacak. 20-25 dakikalık yollar 1 saatte gidilecek. izmir'de toplu taşıma kullanmak zaten eziyet iken, daha beter olacak. yollar tıkanacak, dolmuşlar leş gibi testosteron kokacak, aktarma yapmaktan anamız ağlayacak. işe geç kalacağız/geç kalmamak için saatler öncesinden uyanıp yollara düşeceğiz. neden? çünkü izmir'de belediyecilik bu.

  ah ah .. nerde ahmet piriştina, nerde aziz kocaoğlu.