32 entry daha
  • bu izban denen ucube zaten zamanında gelmez, seyrek aralıklarla gelir, aralardan yolcu trenleri geçer, durak aralarında mutlaka bekler. yok trafik varmış, yok istasyon doluymuş diye işkenceye çevirir normalde kısacık sürmesi gereken yolculuğu. 20 dk da gideceğin yere 1 saatte gidersin. önceki tren gelmediği ya da geç geldiği için bir trene iki üç katı yolcu biner ve oturma ihtimalini geç nefes bile alamadan gideceğin yere gidersin.

valla grevden dolayı otobüs+vapur alternatifini kullandım bugun ptesiye hazırlık olsun diye ve çok rahat bir yolculuk yaptım. evden daha erken çıktım belki ama işe peşin peşin yorgun gelmemiş oldum. canım vapur.
  • yapılan %20'lik zam teklifi kabul edilmeyerek grev kesinleşmiştir. umarım hemen anlaşırlar da izmir halkı olarak eziyet çekmeyiz.

https://www.haberler.com/…n-sandik-11516251-haberi/
  • bilirkişiden mesaj aldım :)

yazılanları yabıştırıyorum. (bkz: alınteri değil copy paste) *
    sorunuz varsa siz yazın, arkadaş cevap verirse onu da editlerim, eklerim bir şeyler yaparım :)
    -- ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    merhabalar , izban personeli olarak " 10 aralık 2018 izban grevi " başlığı altında geçen yanlış bilinenleri açıklayayım ...
    1)izban %50 belediye %50 tcdd ortaklığıyla 2010 yılında kurulmuştur.
    2)çalışanların sözleşmeleri 2010 yılından beri 2 yıllık imzalanır ve 30 haziranda son bulur . 30.06.2012-30.06.2014-30.06.2016-30.06.2018 (her sene grev yapıyorlar - seçim incesi grev yapıyor diyenlere cevap olsun)
    3) sözleşme bitim tarihinden itibaren taraflar talep ve teklifini birbirine sunar çözüme ulaşmayınca resmi arabulucu devreye girer yine anlaşma sağlanamazsa yasal olarak greve çıkma hakkı doğar.çalışanlar istediği zaman kafasına göre grev yapamaz.herşey kanun çerçevesindedir.(şuanki süreçte olduğu gibi)
    4)yaklaşık 1 yıldır izban personeliyim çalışanların içinde 1 tane badem bıyıklıya denk gelmedim.
    5) https://www.trenhaber.com/…-iste-izban-in-h847.html? bu adreste belirtilen tutarlar 2010 yılında işe giren çalışanın brüt çıplak ücretleridir. günlük 6lira kentkart yüklenir + günlük 12lira ticket yemek kartı yüklenir
    6) çalışanların arasında her siyasi görüş var.
    7)yoğun saatlerde izban çalışsın diğer saatlerde grev yapılsın denilmiş. yasal olarak bu mümkün değil.
    8)seçim zamanına denk gelmesi sadece şans , ama seçim malzemesi olarak kullanıma açık.
    9)mevcut maaş sisteminde işe yeni giren personel ilk 3 ay asgari ücret alır.hangi pozisyon olursa olsun.
    şuan 2010da işe giren bekar en fazla maaş alan personel 2518tl net almaktadır. 3 ayını doldurmuş yeni bekar personel maaşı ise net 1800tl dir. bu ücretlere tüm yan ödemeler dahildir. ortalama net maaş 2300tl

başka sorular olursa cevaplarım.
    not : 11 aylık personelim bugun yatan maaşım net 1885tl
    3000-4000 maaşlardan bahsedenler nerden alıyor bu bilgiyi merak ediyorum :)

copy -paste 2

teşekkürler eline sağlık . kamu çalışanıysak kamunun gerçekleri bilmesi gerekli çünkü çok fazla önyargı ve yanlış bilgi mevcut . 06.12.2018 de yapılan zam teklifi oranları pozisyonlara göre değişen % 16 / 18 / 22 ve 23 olmuştur. eşitsizlik nedeniyle çalışanlar tarafından kabul edilmemiştir.kabul olsaydı şuanda 2518 en yüksek maaşı alan personelin alacağı 3013 tl , 1800 en düşük maaşı alan personelin alacağı ücret 2250 olacaktı.oranlar güzel fakat maaş skalası düşük ve sözleşme 2 yıllık olduğundan bize getirisi az oluyor. amacımız pozisyonlara eşit oranda zam yapılması ve 2500 altında maaş alanın olmaması. çünkü önümüzde bir sonraki sözleşmeye 2 yıl var bu da asgari ücrete 2 kere zam demek , asgariye gelen zamlar bize yansıtılmıyor bu yuzden çalışanların buyuk kısmı hep asgariye yakın ücret alıyor. bu söylediklerim herşey dahil çalışanın bankamatikten çektiği tutarlar. medyaya brüt tutarlar veriliyor

edit 2:
    extra bilgi almak isteyen @asfasdf 'e mesaj atıp sorabilir
642 entry daha
hesabın var mı? giriş yap