şükela:  tümü | bugün
  • ön bilgi: evet sallanırken yazdım.

balıkesir dolaylarında saat: 21:14'te başlayıp sabaha kadar devam eden depremler serisidir.

ilk deprem istanbul, bursa, izmir, manisa, çanakkale ve tekirdağ gibi geniş bir alanda hissedilmiştir.

arka arkaya 4 kere hissedilir büyüklükle sallamış olup 11 aralık sabah saat 06:30'a kadar yine balıkesir merkezli 1.0 ile 3.0 büyüklük arasında 60 deprem daha olmuştur.

neyse ki can kaybı yok. geçmiş olsun.

1.
    saat: 23:14
    merkez üssü: balıkesir - akçaköy
    derinlik: 7.7 km
    büyüklük: 5.0

2.
    saat: 23:24
    merkez üssü: balıkesir - bayat
    derinlik: 9.8 km
    büyüklük: 4.5

3.
    saat: 23:27
    merkez üssü: balıkesir - kuşkaya
    derinlik: 5.0
    büyüklük: 3.1

4.
    saat: 23:46
    merkez üssü: balıkesir - bayat
    derinlik: 7.8
    büyüklük: 4.3

kaynak
  • bucada fena sallamıştır

edit: üstteki yazar arkadaşın notunu okuyunca yazdığım entrye yeniden baktım. art niyetle yazmamış da olsam bu konuda espri yapmanın herhangi bir hoş tarafı yok maalesef. depremden etkilenenlerden özür diliyor ve geçmiş olsun diyorum.
  • oldu be!

üst edit;
    - kandilli rasathanesi depremin 23:14 'de balıkesir merkezli geliştiğini açıklamış, derinliğini 5 km, ml büyüklüğünü de 4,9 olarak ölçmüştür.
    - depremin büyüklüğü 4,5 olarak güncellenmiştir.
    kaynak.
    - kandilli durmuyor, bu sefer 10 dk arayla 2 deprem kaydını paylaşıyor, ilki 5, ikincisi 4,5.

* işsizlikte zirveyi paylaşmak da varmış nasipte. *

umarım kimsenin canı yanmamıştır.
  • baya uzun sürdü. bornova.

edit: merkez balıkesirmiş. 4.9 büyüklük.
  • az önce 2 saniye sallayandır, kandilli rasathanesine göre ege denizi açıklarında 3.5 şiddetinde meydana gelmiştir.

edit: black mirror dizisi kesinlikle gerçek olacak abi. baksana daha deprem olmadan deprem başlığı açıyoruz, pc başındaydım benden bile hızlı davranmış arkadaş.

edit2: başlık başa.

edit3: başlık düzeltildi ve düzeltildikten sonra benim üzerimden gitmiş oldu.

allah sonumuzu hayreylesin.
  • oldu bitti bile.
  • sismik götlülerden merhaba
  • tuvalette klozete git gel yaptım aq
  • istanbuldan hissedilmiştir.
  • bunu hissetmiş olmamam gerekirdi.

(bkz: istanbul)
403 entry daha