şükela:  tümü | bugün
  • bugün altına imzamı atarım bu sözleşmenin. yaş oldu 37. emekliliğe kaç yıl var bilmiyorum bile zira öyle bir ihtimal yok bence. bugün istanbul’da ayda 10 bin tl kazanırken biri çıkıp dese ki (nerdeee) sana ömrünün sonuna kadar alım gücü 2 bin tl olan maaş vereceğiz, sen gel çalışma. gözüm kapalı imzamı atarım aq. neden istanbul dedim? çünkü istanbul dışında ayda 10 bin tl kazanacağım bir iş yok benim. he 2 bin tl emeklilik maaşı alınca da tabii ki istanbul’da yaşamam. çok para mı 2 bin tl? tabii ki değil. ama benim çok parada gözüm de yok zaten. ben çalışmadan, yata yata, bütün gün kitap okuyarak, sevdiklerimle zaman geçirerek, kuru ekmek soğanla yaşamaya razıyım. ( soğan da çok pahalandı lan gerçi ) yok mu lan böyle bir imkan? çalışmayalım. okuyalım, gelişelim, goygoy yapalım. akşam da eve gidip yatalım. üç günlük dünya aq. nedir bu para hırsı, nedir bu köpek gibi çalışma sevdası? yarına çıkacağımızın garantisi yok, çalış babam çalış. verin 2 bin tl, bu iş huzur içinde çözülsün.
  • (bkz: emeklilik)
  • 2 bin veremeyiz zira tulumbada su bitti kanki.
  • 31 yaşındayım ben de kabul ederim. emeklilik güzel şey de biz görür müyüz bilmiyorum.
  • çoluk çocuk olsun ben görürüm seni. millet emekli olduktan sonra bile asgari ücrete çalışmaya devam ediyor.
  • gelir düzeyi yüksek olan amerika, kanada ve yeni zelanda gibi ülkelerde insanların kendilerine daha fazla vakit ayırmak için part time çalıştıklarını biliyor muydunuz?

burada da haftalık 45 saatse en az 54 saat çalıştırırlar. ne fazla mesai vardır ne denetim vardır. hatta sözde habersiz denetimlerde gitmeden önce sgk'da çalışanlardan biri '' hocam sizi ziyaret edeceğiz çayınızı içmek için :) '' diyerek iş yerine '' nasıl olsa işim düşer '' mantığıyla gider ve tabi denetlemez.

hayat kalitesinin bu topraklarda yükselmesi rüya, rüya! bunun hiçbir siyasi partiyle alakası yok. ve bu bahsettiğim şeyleri yapanlar katıksız orospu çocuğudur. kusura bakmayın size yapılmasını istemediğiniz şeyi yapıyorsunuz ve geceleri rahat uyuyabiliyorsunuz.

o yüzden başlığı açan arkadaşın bıkmasını gayet iyi anlıyorum ve emekliliği erken istemesinin sebebinin hak ettiği standartları yaşayamaması olduğunu düşünüyorum
  • 29 yaşla ben de kabul ediyorum . yalnız 2 bin liraya istabulda yaşamam, başka bir yer olsun *
  • şansına bir şekilde meclise girsen bundan çok daha fazlasıyla ömür boyu yaşıyorsun. o 600 kişinin daha güzel etler yemek veya daha iyi kadınlarla yatmak için harcadığı paralar ise bizim ceplerimizden çıkıyor.
    adalet çok güzel, gelsene.
  • bunun bi benzeri pilotlarda mevcuttur. parayı uçuş tazminatından vurdukları için sgk girişleri duşuk girilir.