*

şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda gördüğüm bir şey var. adam on bin tl'ye telefon alıyor. sonra onu tesettüre sokar gibi her tarafına koruyucu bir şey monte ediyor. normalde 10 bin tl'ye sen onu zaten hava atmak için alıyorsun çoğunlukla. çünkü amerikada avrupada adamlar 15 günlük ücreti bile pahalı olarak görürken sen kalkıp 5 maaş gömüyorsan başka bir mantığı olamaz. madem 5 maaş gömüp aldın. aman kırılmasın diye her tarafını kapatıyorsan bu sefer havanı atamıyorsun. aksine gören diyor ki herhalde hayattaki en değerli şeyi o. hava atmanı geçtim acıma hissi doğuruyorsun.
  • arayanların telefonunuz kapalı olduğu için ulaşamaması ile sonuçlanabilecek olaydır.
  • ikinci elde değer kaybetmesin diye yapılır.
  • o kadar para verdikten sonra tesettüre çarşafa falan sokması normal. eve bile kapatabilir.
  • milyonlarca dolarlık arge ile telefonu 7 mm'ye kadar inceltiyorlar.

kılıfçı da geliyor, birkaç yüz dolarlık yatırımla bi 7mm daha ekliyor.

kullanıcı napıyor? kullanıcı üzgün, kullanıcı çaresiz, kullanıcı.. o da ağlıyor..
  • dini vecibelerimi yerine getireyim diye tesettur içine ikinci bir türban da taktım kulaklık civarına, bu sefer arayan ve soranları duyamıyorum; resmen dünyadan habersiz yaşıyorum bu olay yüzünden. ve işin ilginci; mutluyum. cehalet mutluluktur, woohoo!
  • telefona boy updates'i aldırmaktan daha kötü değildir.
  • fakirlikle alakası yoktur. aylık 50 k üstü geliri olan bir akrabaya şahidim. mal gibi yeni çıkan alet düşkünü, ama adamın cihazlarına toz zerreciği bulamazsın. arabasında da hakeza. ben ise bozukluklarla cebime kılıfsız sokarım. ama bu mal gibi 10 bin tl vermem telefona. hala 6s deyim belki bu ara ucuzlar da 7-8 ne bok sa ondan alırım bir tane.
  • ben herkesin telefonuna bakarım ama kimse benim telefonuma bakamaz. koruma kılıfı olmayan telefon perdesiz eve benzer herkes bakar.