şükela:  tümü | bugün
 • fragmanı sızmıştır.
 • 11 mart'ta vizyona girecek olan cloverfield'ın spin-off'u. ne zaman çektiniz, nasıl gizli tuttunuz?

  https://www.youtube.com/watch?v=yqy-anhnupe
  https://www.youtube.com/watch?v=6pz92jbk1o8

  poster
 • (bkz: sonunda)
 • el kamerasıyla çekilmemesiyle hayal kırılığı yaratmış proje. belki bir ters köşe vardır bilemiyorum. sinemaya görsel efekt izlemeye godzilla da vs gidiyoruz zaten. bir de buna gerek var mıydı? bilemiyorum.
 • merak uyandıran bir fragmana sahip devam filmi. fakat ilk film ile senaristi de yönetmeni de çekim tekniği de farklı. bir de işin içine jj abrams girince insan tırsmıyor değil. (bkz: sikmeseler bari)

  (bkz: mary elizabeth winstead)
  (bkz: john goodman)
 • aladygma'ydı, untitled cloverfield sequel'di, untitled jj abrams project'ti, yok cloverfield 2'ydi derken gelen filmdir.

  bilenler bilir, cloverfield çok çok iyi bir film değildi, fakat filmden önceki-sonraki viraller, fake blog siteleri, fake haberler, filme yapılan atıflar, cloverfield'ı inanılmaz interaktif bir yapım haline getirmiş, filmin de el kamerasıyla çekilmiş olmasıyla bu hissiyat 2 katına çıkmıştı.

  özellikle aladygma adıyla açılan viral web siteleri, buradaki şifreler, çekilen viral videolar, sanki filmdeki canavarı araştıran bir araştırmacı olduğunuzu hissettiren materyallerdi, bu çok hoş ve farklı bir şeydi, neden bu kadar takibinde olduğumu sorarsanız da inanın bilmiyorum. belki de lost'un çok popüler olmasından ve jj abrams'ın vaadettiği gelecekten kaynaklı olabilir. fakat sanırım filmin sonunda denize düşen canavarı farketmiş olmam ve jeneriklerinin sonundaki sesi terse çevirmiş bir youtube kullanıcısına denk gelmem. jeneriğin sonunda şu söyleniyordu "it's still alive."

  tüm bunlar bende ikinci film için büyük bir beklenti oluşturdu. umarım beklediğime değer. burdan tüm sevenlerine sevgiler.
 • uzun zamandır ilk defa her şeyiyle bu kadar gizli tutulabilen bir filme rastlıyorum, eğer bu taktik başarılı olursa 30 saniyelik spot'larla filmin her anını paylaşan büyük stüdyolara da örnek olabilir. gösterimine iki ay kalmış, mary elizabeth winstead, john goodman ve john gallagher jr. oynuyor ve varlığından yeni haberdar oluyoruz, çok acayip. yönetmeni meşhur portal no escape'i çeken arkadaşmış, senaryoda whiplash'i yapan damien chazelle'in imzası varmış. bunca gizliliğe kurban gitmezse güzel bir şey çıkabilir ortaya.
 • buyuk ihtimalle tum film siginakta gececek. iste elemanlarimiz kotu adami oynayan john goodman'dan kacmaya falan calisacaklar. sonunda ise iste mary elizabeth winstead tam disari cikacak...bi bakacak etraf yaratik kayniyor; boyle dokulmus, perisan olmus falan findik fistik klise.
 • yönetmen koltuğunda oturan isim dan trachtenberg ve adamın yönettiği ilk film bu. filmin senaryosunu yazan isimlerden biri josh campbell ve daha önce sadece one square mile adlı bir filmin senaryosunu yazmış ve film imdb puanına bakılırsa pek beğenilmemiş. senaryoyu yazan bir diğer isim matthew stuecken da daha önce hiç uzun metrajlı bir film senaryosu yazmamış. senaryodaki 3. ve son isim ise en iyi senryo dalında oscar adaylığı bulunan whiplash yönetmeni ve senaristi damien chazelle. ancak damien chazelle'in de whiplash dışında başarılı sayılabilecek bir işi yok.

  yani jj abrams nasıl bir fantezi dünyası kurduysa kafasında kurgusuyla, çekim tekniği ile harika bir film olan cloverfield'ın sequel'i için yönetmen ve senarist olarak damien chazelle hariç daha önce kendilerini hiç ispatlamamış isimler seçmiş. ilk filmin yönetmeni matt reeves de cloverfield öncesi ciddi bir iş ortaya koyabilmiş bir isim değildi yani cloverfield sayesinde tanındı ama bu kez öyle olmayabilir, umarım bok olmaz film. merakla bekliyoruz bakalım. fragmandan görüldüğü üzere el kamerası kullanılmamış. bu yüzden ben super 8 tadında bir film bekliyorum.
 • fragmanı lost'un 3.sezon 1 bölüm girişiyle benzerdir. lost'un ekmeğini yemeye devam ediyor bu adam.
  https://www.youtube.com/watch?v=fbcvryic4wc