şükela:  tümü | bugün
 • sosyal medyada değişik platformlarda paylaşılıp hakkında bir kamuoyu oluşması gereken olay.

  her yerde de paylaşılıyor bu aralar.

  https://www.facebook.com/…8389361/?substory_index=0
 • üstelik sıra beklemekten de şikayetçiler. beğenmeyene osmangazi köprüsünü verelim. orda hiç bekletmeden geçiriyorlar. fiyatı da daha uygun. ayrıca oraya kadar gitmene bile gerek yok. üstünden hiç geçmesen bile yine geçiriyorlar. öyle güzel sistem kurmuşlar. maşallah maşallah, allah bunları ülkemize bahşedenlere uzun ömürler versin.

  (bkz: svihs)
 • motosiklet için 174 lira verdim hafta içinde. 10 dakika mı? 3 dakika bile sürmedi, ekipmanlarımı çıkarmamla giymem bir oldu. farlarımı kontrol etmek için motora binip sabit tutmamı istedi çünkü. muayene istasyonunda geçirdiğim toplam vakit, para ödemek ve muayene kağıdı almak da dahil 5 dakikadır. 5 dakika için 174 lira ödedim, allah devletimize zeval vermesin.

  verilen hizmetle kıyaslandığında fahiş ücretlerdir.
 • işe devletin, nerden ne yolarım örneklerinden biri.
  ulan 10 dakika ancak süren bir muayene ücreti bu kadar pahalı olması gerekli mi?

  baktığı da zaten formalite, sinyaller direksiyon yok motor no hepsi bence hikaye..

  nerden tutsanız elimizde kalır, asgari ücret ya da bir parça üstü ücret verdiğin adam zaten bu işten ne kadar anlayacak?

  zaten her sene gittiğim de mutlaka elemanlar değişmiş oluyor, adam ya daha iyi iş buluyor ya da sikerim tatavanızı diyip gidiyor...

  avrupa da nasıl her şey düzgün ilerliyor, ama bizi ülkemizde her şey sırıtıyor..
 • çıtır çerez parası olan muayene. neredeyse 60 dolar bir bedelle 2 senelik muayene yapılıyor.
 • rekabet kurumunun bir halta yaramaması ve özelleştirme (peşkeş) politikaları yüzünden gerçekleşendir. üstelik kredi kartı da geçmiyor. illa nakit alacak paşalar.

  oysa medeni bir ülkede ne olur?
  en az 2 firmaya ihale edilir bu iş ve rekabet kurumu tepelerine biner ki ortak fiyatlandırma yapmasınlar. firmalar daha çok kişiye hizmet satmak için fiyat rekabetine girer ve fiyatlar düşer. tüketici kazanır ve mutlu olur.

  mesela türk telekom:
  bunu satarken ülkenin su altındaki iletişim kablolarını ve tüm altyapısını da peşkeş çektiler. sonuç? x firma size internet satmak için önce türk telekom'a altyapı kullanım bedeli ödemek zorunda kalıyor ve türk telekom "port yok"* diye sizin diğer firmalardan alacağınız hizmeti engelleyebiliyor.

  bir de ingiltere'ye bakalım:
  devlet şehirler arası tren işini özelleştirdi. ancak altyapı devletin kaldı. isteyen kişi şartları karşılar, yatırımını yapar ve trenlerini raylarda sürer. tabii ki tren raylarını kullanmak için devlete para öder. gidersiniz tercihinize göre kimi firmayı fiyatı, kimi firmayı hizmet kalitesi için seçer binersiniz.

  bizim ile medeni ülkeler arasındaki fark budur. birinde halkın refahı düşünülürken diğerinde yandaşın* refahı düşünülür.
 • (bkz: çoklu muayene istasyonu)
  çare bu. çoklu baro bile olduysa bu haydi haydi olmalı.
 • millet bekleme süresinin uzunluğundan ve ücretin çokluğundan şikayet etmiş de; tüvtürk'ün ne sike yaradığını, neden böyle bir uygulamaya tabi olduğumuzu kimse sorgulamamış.

  daha saçması için (bkz: k belgesi)

  tanım: soygunculuk, kan emiciliktir.
 • siz o parayı o 10 dakika için vermiyorsunuz. o işi 10 dakikada yapabilmek için harcanmış onca yıllık emek için verişswsaswaha.
 • iki yılda bi geçiriyorlar işte.