şükela:  tümü | bugün
 • çok sayıda yaralı varmış umarım ölü yoktur.

  bakanlığın ilk açıkladığı bilgiye göre en az 30 ölü 126 yaralı var.

  edit: hacettepe, ibni sina, numune hastanelerinde her gruptan kana ihtiyac olduğu söyleniyor yardım edebilecek olan lütfen hastanelere gitsin.

  edit: (bkz: ankara barış mitingi sonrası kan ihtiyacı)

  edit: sağlık bakanının son açıklamasına göre 86 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.ölenlere allahtan rahmet, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

  ambulansların geçmesine izin vermeyen polisi dağıtmaya çalışan insanlar.

  çevik kuvvetin orda yolu kapatmasının amacını biri söyleyebilir mi lütfen? arkada ambulans bekliyor çevik kuvvet yolu kapatıp ambulansın geçmesine engel oluyor.bu nasıl güvenlik abicim lütfen biri açıklama yapsın bana.

  anlamadığım bir nokta daha var.yaralıların ameliyatları devam ederken nasıl olurda kan ihtiyacı yoktur diye açıklama gelir anlamıyorum.koskoca ülkenin sağlık bakanı 100 kişiye yakın ölü olan bir saldırıdan sonra nasıl kan ihtiyacı yok der.tabibler birliğinin yaptığı açıklamada 0 rh(-) kan ihtiyacı var diyor.bu nasıl sağlık bakanı yahu.istifa et denilincede gülüyor.
 • ülkede maalesef barış istenmediğinin bir diğer göstergesi. olayların son bulmasından ümidi kesmiş, insallah ölü yaralı çok değildir diyoruz.
 • iki adet ses bombası deniliyor.

  bir çeşit gözdağı yani.

  edit:

  imc yayınına bağlanan disk genel sekreteri arzu çerkezoğlu, 'bütün bunlara rağmen yurdun birçok yerinden gelen binlerce kişiyle yürüyüşümüz devam ediyor.' diyor.

  insanlar can pazarında kolları bacakları kopmuş, korteji yönlendiren hala boy gösterisi peşinde.

  edit 2: ya lanet olsun yaptığınız siyasete!

  biri mitingleri baltalamak için, hdp oylarını dağıtmak için bu tip saldırılar düzenler. diğeri de; yayında hala 'çok büyük kalabalık', '500 otobüs geldi', 'kortej bütün kalabalığıyla devam ediyor' diye güç gösterisi yapmaya devam eder.

  yürüyüş başlamadan patlamış bu arada!

  allah belanızı versin lan. hala an itibariyle can pazarı yaşanıyor!

  edit 3: 20'ye yakın hayatını kaybeden vatandaşımız var deniliyor.

  edit 4: çok üzücü. inanılmaz manzaralar. allah rahmet eylesin vefat edenlere, yakınlarına sabır versin. bizim de başımız sağ olsun.

  edit 5: 86. inanılır gibi değil! inanılır gibi değil!

  ----------------------------------------

  edit 6: haberi ilk duyanlardan biriyim. yukarıdaki metni okursanız öğrendiğim andan bu yana aşama aşama güncelleme yapmaya çalıştım.

  cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısı. türkiye'nin başkenti. şu an için yüze yakın can kaybı. onlarca yaralı.

  ülkemizin kalbinde kocaman bir patlama!

  ilk duyduğum andan beri kendime gelebilmiş değilim. acı gittikçe büyüdü. bu saldırıya şaşırmaktan öte; toplum tepkisizliğine daha çok şaşırıyorum. az önce bir arkadaşım sinemaya davet etti. yan komşum bangır bangır müzik dinliyor. bir diğer arkadaşım yurt dışından parfüm almış buluşalım teslim edeyim dedi. başka birinden kahve teklifi aldım. vs vs.

  bizim kalbimiz kalmamış ki; bomba paramparça etsin. yazık!

  edit 7: lanet olsun! içim patlıyor. görüntüleri izledikçe kalbim duracak gibi oluyor. kan gölü olmuş oralar, sanki kurban kesmişler. bugün benim içimde ülkem öldü. bildiğim bütün siyaseti, tarafı olduğum ideolojileri hepsini bugün mezara gömdüm. hiçbir şey bir masum insan canından önemli olamaz. yazık.
 • kalp masajı yapılan gençler var.
  kimse ölmesin nolur.
 • emniyetten bir arkadaştan aldığım bilgiye göre 15 civarında ölü varmış. allah belalarını versin o bombayı patlatan sebep olan daha beter şekilde ölsün.

  edit: bana araçla patlama oldu şeklinde bilgi gelmişti ama imc tv yayına göre canlı bomba olabilir diyorlar.
 • ankara arena ile tren garı arasında meydana gelen patlama. umarım can kaybı olmaz diyeceğim ama..

  edit: ota boka arama noktası oluşturan polis bu sabah neredeydi acaba?
 • ülkenin çivisini kim çıkardıysa yerine geri koysun arkadaş dedirten üzücü hadise. umarım çok fazla kayıp yaşanmaz.

  edit: patlama görüntülerinde tam olarak "bu meydan kanlı meydan" dendiği esnada bombanın patladığı görülüyor. ironiler ülkesi yeminle.
 • seçim öncesi hdp'yi baraj altından kurtarma manevraları.
 • çok şiddetli bir ses çıkaran patlama. umarım kimse hayatını kaybetmez.