şükela:  tümü | bugün
 • ironiye bak sen polis tara öldür ambulans yak diyen arkadaşların anasını avradını sikerim.

  benim annem babam karadenizli şuan oradalar kimsenin çocuğu ölmesin diye gittiler. onlar da hdp kortejindeydi. şimdi ulaşamıyorum.

  bunu aklamaya çalışan, masum göstermeye çalışan her kim varsa onların anasını avradını sikeyim.

  edit: çok şükür iyiler.
 • kime yarıyorsa o yapmıştır dendi ya, ikna oldum artık.
 • kim yapmıştır bunu uzun uzun tartışmayacağım, hdp diyenlere sadece gülüyorum (hdp seçmeni değilim), sanat, bilim ve her türlü güzelliğe düşman islami bir terör örgütüyle yapılan 10-20 kurbanlık bir anlaşmanın çığrından çıkması olarak bakıyorum sadece. ve bir kez daha anlıyorum ki, ülkede amanlık verilmemesi, kaynaşılmaması, insan yerine konulmaması gereken tek topluluk dincilerdir. gerek seçip başımıza musallat ettikleri, gerek salt kendi varlıklarıyla bile dinci kadar tehlikeli bir şeye dünyanın hiçbir yerinde rastlayamazsınız.

  sabahtan beri fotoğraflara bakıyorum, dün tüm listelerde meslek odamızın şubelerinden bildiğim isimleri taradım korka korka. o miting istanbul'da yapılsaydı şu an onlarca arkadaşımı -on değil, onlarca-, hocalarımı kaybetmiştim. 1 ay önce aynı ofiste çalıştığım insanlar ölmüştü, her fikrimiz aynı olmasa da, bazı bazı chp seçmenine ettikleri laflardan hoşlanmasam da şu dünyada bir sineğe dahi zarar vermeyeceklerini bildiğim arkadaşlar ölmüştü. düşündükçe ağlamamak için kendimi sıkıyorum. gerçi 9 yaşındaki veysel atılğan öldükten sonra kim ne kadar ölmüş, ne fark eder?
  burada mı twitter'da mı okudum hatırlamıyorum lakin insanoğlunun pisliğinin uçsuz bucaksızlığına dair bir kenara attığım şey de şu: "kürtler için ilan edilen bu yası kabul etmiyorum". hasiktir, tüm ölenler kürt de olsa o yas ilan edilmeliydi ve senin kabulüne kalan bir şey yok, ayrıca cenazeler nereye gidiyormuş tek tek bak da o mitinge gelenlerin sadece kürt, sadece hdp'li olmadığını küçük dimağına sokuver.

  şimdilik devir, 2002'den önce anca küçük esnafken şimdi dönem zengini olmuş babasının imkanlarıyla huqqa'da 2hc'de, başka bir donem zengininin akp gençlik kolları üyesi oğluyla kesişip çiftleşme dansı yaparken, dün katledilen insanlarımızın ölümüne "dinsiz, devlet düşmanı, kürt" oldukları için ne kadar sevindikleriyle ilgili fikirlerini, elindeki 4000 tl'lik telefondan sosyal medyaya sıçan, temizlik işçiliği yaparak okumaya çalışan öksüz yetim berna koç'u ve nicelerini utanmadan lanetleyen göt beyinlilerin devri. ama o devran bir gün tekrar öyle bir döner ki, ne altınızda o lüks mekanın kadife koltuğu kalır, ne de o zehirli diliniz yerinde kalır. bir gün layığınızı tekrar bulacaksınız.
 • 17 ağustos depremi aklımda "sesimi duyan var mı?" diye kalmıştı. soma da "abi mahmut çıktı mı" diye.
  bugünkü katliam aklımda ölülerin arasında yürüyen her kimse onun "canlı var mı canlı" sorusuyla kalacak.

  siz çok akıllısınız, çok zekisiniz. ben öyle olamıyorum. hemen sorumluları buluyorsunuz, hemen stratejileri anlıyorsunuz. ben öyle değilim. on seneyi geçti, siyaset okurum, yine de o kadar akıllı olamadım. sizin hiç mi eğitim-sen'li öğretmeniniz olmadı lisede, üniversitede? hiç mi tmmob'lu mühendis kuzeniniz yok? ttb'nin bir iki toplantısına katılmış doktor komşu oğlu görmediniz mi siz hiç? şu ülkeye bakınca yalnızca akp ve hdp mi görüyorsunuz siz sadece? yahu öğrenci de mi olmadınız lan siz deliricem!

  birisi sözlüğe "kan vermeyin bunlara" filan yazmış düşünün. oysa ben sana da kan verirdim ya, köpeğin olsun. "dilimde küfre dönüyor her şey". ama yine de, gerzek bile olsan sana kan verirdim. ben de o kendi damarıma tüküreyim e mi! durmadan umut edip duran o üniversiteli gençlerin umuduna da tüküreyim!

  ne derseniz diyin artık. öldü o insanlar. aferin, herkes çok haklı.
  arkadaşına kolun, bacağın yerinde mi diye sorulur mu lan, deli misiniz? böyle acı mı olur?
  allah belasını versin her şeyin.
 • sanki üstünden yıllar geçmiş gibi hissettiren patlama. şu son bir senede o kadar çok şey yaşadık ki ülke olarak. yaşlanmışız, neşemiz kaybolmuş gibi millet olarak bir senedir.
 • dün tayyibe destek isteyen sedat peker "oluk oluk kanlarını akıtacağız" diye konuşuyor. bitmeyen çatışmalar ve ölümler haberleri arasında en çok ihtiyacımız olan şey barışken, sağduyulu olmaya çalışan kim varsa bitirmeye çalışıyorlar.
  başkanlığınızada 400 ünüze de lanet olsun.
 • oradaydım. 3 dakika önce yanlarından geçmiştik tekirdağ eğitim-sen olarak. oradaki gençler o sırada halaya dursa belki halaya katılacaktık. bilen bilir bu miting disk-kesk-tmmob-ttb mitingiydi. bu mitinglerde işçi ve emekçiler önden siyasi parti kortejleri arkadan yürür. bizde hdp emep haziran kortejini geçtik. çanakkale ve istanbul eğitim-sen kortejinin önüne geldik. horon çalıyordu horona durduk. ne kadar çok insan gelmişti. sevinmiştik.
  onlar halaya durmuşlardı, görüyorduk. önce bir patlama, bina boyunda konfeti gibi elbise parçaları gördük, sonra ikinci patlama. ses bombası diye avuttuk kendimizi. öyle olsun istedik. kortej ambulans için açtı yolu. ama o ambulans gelmedi. o ambulans gelene kadar insanlar pankartlarda taşıdı yaralılarımızı. sonra polis ve toma. gaz, plastik mermi. gençlik parkına attık kendimizi.
  o kadar çok öldürmüşler oysa.
  en kötüsü şaşırmadık. amk hiç şaşırmadık. biz yaralılarla uğraşırken koca ankara hala kendi telaşındaydı. ambulanslara bile yol vermedi belediye otobüsleri. bunları gözlerimle gördüm. ayağı kırılan ayşegül'ü, baldırına şarapnel saplanan gamze'yi. şans eseri burnuna şarapnel gelen doktorumuzu.
  ne ettik lan biz size. bu ülkenin emekçilerini, en aydınlarını öldürdünüz. öldürürken de savaş mı var barış mitingi düzenlediniz, ne işiniz vardı diyebildiniz. ne ettik size?
  şaşırmadık ya amk. başkente öldürdüler bizi ve şaşırmadık.
  ve bu yazdığınız aşağılık yazıları yazacağınızı bildik ya. aynısını bildik.
  sadece 3 dakika ile ölmedim.
  ama çok öldürdüler.....
  katil kim?
 • babam orada olduğu için faşizan düşüncede olan arkadaşlardan biraz onur bekliyorum. babam oraya sadece bir insan daha sizin pis oyunlarinizda ölmesin diye gitti sadece bunu biliyorum. yazıklar olsun sizin beyinlerinize.

  edit: arkadaşlar entry i yazdıktan sonra babamla konuştum. kan vermek için beklediğini söyledi. iyi durumu. aynı zamanda ızmir ve aydın gruplarında bir yaralanma olmadığını söyledi. yakınları olanlar için söylüyorum. umarım ulaşırsınız siz de.

  edit2: ne yazık ki canberk bakış isimli vatandaşımız hayatını kaybetmiş. (hoxyn uyardı sağ olsun)
 • ölenlerin yakınlarına sabır ve baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

  sorumluların bulunmasını umuyorum.

  benim şüphelendiğim, sorumlu tuttuğum kesim ışid militanları

  ve onların bu ülkede fink atmasına sebep olan zihniyet.

  ışid dışında bu katliamdan karlı çıkacak, bunu yapmak için motivasyona sahip başka bir yapı hayal edemiyorum. şeref yoksunu pkk teröristleri için bu saldırı salakça bir hamle olur. uzun adam için de öyle.

  bu yazdıklarımdan sonra "neler yaptılar bu da bir şey mi" diye mesaja boğmayın bütün yapılanları düşünerek ben kendi mantığıma göre bu saldırıyı ışid dışında bir yapıya oturtamadım. net kanıt olmadan da bu görüşümü değiştirebileceğimi sanmıyorum.

  bu andan sonra benim için önemli olan bu at hırsızı kılıklı beyinsiz ışid militanlarını kafese kapatmayıp sokaklarda gezdiren siyasi sorumluların belalarını bulmasını beklemek.

  dernek adı altında örgütlenen, gençlerin beynini yıkayıp savaşa süren, duvarlara oy kullanmayın şirktir günahtır yazıları yazan bu yobazları mezhepçilik yaparak koynunuza alırken bu günleri görecektiniz eyyy çok bilen liderler.

  elde dürbün mürted kovalayan adam lan bunlar.
  neyine güvenip sınırlardan geçirdiniz amk.

  evin içine kova kova benzin döküp yangın çıkınca şaşırmak salakça değil mi?

  ondan hükümet sorumlu değil, bundan sorumlu değil
  orda kandırıldık, burada aldatıldık.

  ben miyim sorumlu
  eğer bensem yer işgal etmeyin inin o koltuklardan

  sizseniz
  yemin ederim ya kötü niyetlisiniz ya ağır beceriksiz

  başka seçenek yok.