1968 entry daha
  • çocuklar ölmesin demek yasak
    savaşa hayır demek yasak
    10 ekim'de ölen insanlar mı?? onları unuttuk bile...
  • edit: bahsettiğim miting suruç mitingiymiş, karıştırmışım. bu mitingde "bu meydan kanlı meydan" halayları çekiliyordu. iki patlamaya da üzüldüm açıkçası. değer mi? ne uğruna kimin ya da hangi siyaset uğruna? yaşayıp gideceğiz, zamanımız az ve uğraştığımız işlere bak. türk, kürt, şu bu... hikaye, tek gerçek var o da ölüm.

bu miting de "arinden sibele yürüyoruz zafere" sloganlarıyla halay çekiliyordu. arin ve sibel pkk canlı bombacısıydı, mitingde de bir canlı bomba kendini patlattı. ironi değil gerçek. unutmadık lan, unutmayız bu olayı. canlı bombayı överken canlı bomba kurbanı olmak, biraz düşün bence.
  • bir terör eylemidir. kötüdür. barış pınarı harekatı bu nedenle önemlidir, anladın mı? barış pınarı harekatı savaş değildir, terörün başını ezme girişimidir.. duruma göre terör seven, duruma göre devleti eleştiren gerzek, anladın mı??...
  • bir ara pkk canlı bombacılarını öven hesaplar debe'ye girerken bu barış mitingi adı altında yapılan pkk propagandasını eleştiren, alay edenler uçuruluyordu. sözlük böyle bir yer işte. pkk sevici olup barış elçisi olarak taçlandırılacağınız bir ortam. pkk'yı eleştirir, laf söylerseniz de kanat takıp sonsuzluğa uçururlar. evet.
  • hala aklıma geldikçe canım acıyor nefesim kesiliyor ki geçen yaz ankara garın önünde durup öylece baktım gördüğüm tek şey insan parçalarının olduğu fotoğraflardı. hiçbir zaman aynı görüşte olmasak da insanlar ölmesin demenin bi partisi görüşü olmamalı...
  • teröristlerin kendi destekçilerini devlet yaptırdı süsü vererek siyasi güç kazanmak uğruna katlettiği saçma sapan bir olaydır, bu desteklediğiniz adamların sike sürecek aklı yokken hala ısrarla peşlerinden koşuyor olmanız da ayrı bir ironi, deveye diken yaranıyor tabii

ayrıca seçim bitti bombalar sustu diyen orospu çocuklarına hemen seçim sonrası dönemde gelişen merasim sokak ve güvenpark saldırıları ile vodafone park'taki saldırıyı hatırlatmamıza gerek yok herhalde, zira zaten biliyorsunuz da işinize gelmiyor
  • bir kara gün, belki de en karası, ama öğrendim ki yıllar geçerken bazı acılar bütün tazeliğiyle duruyormuş hayatta.. geçmedi, geçmiyor, geçmiycek.. bir de yetmezmiş gibi etrafımız 10 ekime sevinen mahluklarla bezeli..
    her şeye manas destanı gibi entryler yazan ben, bu gece her kelimenin acısında eziliyor, yazamıyor, konuşamıyorum.mazur görüle kelimelerimin kifayetsizliği, yetmiyor kuvvetim, nolur anlayın beni, biz gencecik ömürlerimize iki bin yıllık acılar sırtlamak zoruda kalmış gençleriz.
    ama kendimi yine de yazmak zorunda hissediyorum.
    10 ekim günü bu ülkede barışın, umudun, sevdanın, kardeşliğin sesini şarapnellere boğdular. ve failler yargılanmadan dinmeyecek bizim ne öfkemiz ne de acımız.
    ayrıca 10 ekim bahsinde dahi nefret kusan, vicdan ve insanlık yoksunu, bizlere keşke ölseydiniz diyen ve yezid'in torunu olmayı layıkıyla yerine getiren mahlukları gördükçe benim yüreğim küf tutuyor, midem bulanıyor.
    onlara tek bir sözüm var;
    ey efendiler, ey hükümdar engerekleri, "ey ölüm terzileri" *, sizi "deccal görse el emin sanar kendini."
  • o bombayı patlatanların abileri tam da bu saatlerde, ayn el-arab'da, tel abyad'da, ayn el-isa'da bombalanıyor.

(bkz: etme bulma dünyası)
  • arkadaşlarımızı katletmeye çalıştılar, kimini katlettiler. unutmayacağım. unutmamak adına zihnimi dinç tutmak için elimden geleni yapacağım.
    ayrıca bakınız
  • ulan ülke tarihinin en büyük katliamlarından biri olmuş ve hala terör örgütü sempatizanı yazıyor orospu çocukları. ışid 2 askerimizi diri diri yakarken de yalan, askerlerimiz yaşıyor, bu videoya inanan vatan hainidir diyen işid sempatizanları da sizdiniz, reina katliamına sevinen de sizdiniz.
    hdpden filan nefret ederim ama ulan o kan gölünü gördükten sonra yemişim dinini de, milliyetçiliğini de, partisini de.. insan olun lan insan.
276 entry daha
hesabın var mı? giriş yap