şükela:  tümü | bugün
 • pkk'nın organize ve uzun soluklu bir eylem planının parçası mı diye sorduran olay.
  2 günde 2 ilçe başkanı öldürüldü.
  pkk'nın geçmişteki faili meçhul cinayetlerden zerre rahatsız olmadığı, hatta o günleri özlediği açık.
  umarım bu suikastlerin devamı gelmez.
 • akp özalp ilçe başkan yardımcısının öldürülmesinden bir gün sonra gerçekleşen hadise. az önce basına yansıyan haberlerde; akp dicle ilçe başkanı deryan aktert'in sahibi olduğu petrol istasyonunda uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği belirtilmekte.

  akp'nin doğu ve güneydoğudaki bazı belediyelere kayyumla kaymakamları atamasının ardından pkk'nın yaptığı açıklamada bunun ilk isaretlerini veren tehditler mevcuttu. bölgede sivil siyasetin önü maalesef kayyumlarla ve pkk'nın böyle saldırıyla beraber tamamen tıkanmış durumda.
 • birilerinin sırtını dayadıkları orospu çocuklarının işlediği cinayettir. dağa çıkan adam için aylarca yaygara koparan kişiliksizlerin ağzını bıçak açmıyor. neredesin ey sezgin tanrıkulu? soracak mısın hurşit piçini aradığın kadar katil kim diye.. okşayabilecek misin çocuklarının başını.. vicdansızlar..

  öldürülen ak partiliyse, hüdaparlıysa, sivilse sıkıntı yok ama pkk'lıysa, solcuysa yer yerinden oynuyor.. sikerler böyle siyaseti sikerler.. adamı çocuklarının gözünün önünde vuruyorlar lan, gözünün önünde.. ama hala sırtlarını dayadıkları rahat rahat geziyor, adeta gövde gösterisi yapıyor..

  fetö'yle mücadele ettiğimizin yüzde biri kadar pkk'lılarla adliye içinde mücadele etmiyoruz.. yazık.. illa sizin çocuklarınız mı şehit olmalı..
 • akp'nin pkk terörüyle tam anlamıyla mücadele etmemesinin sonucudur.

  akp, terörle mücadele etmeyi bilmiyor mu? hayır, gayette iyi biliyor. fetö için yapılan operasyonlarda bunu gayet iyi gösterdi.

  - fetö'nün, bankası, şirketleri, insani yardım kuruluşları, tv'leri, gazeteleri vs. dahil tüm kurumları kapatıldı, maddi varlıklarına el koyuldu.
  - kamudaki tüm fetö'cüler atıldı.
  - ele başları tutuklandı.
  vs. vs.

  bugüne kadar yeterince mücadele etmedikleri pkk terörü, şimdi onları da vuruyor. fetö'ye yaptığı gibi pkk'ya da tam saha pres yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile...

  tanım : hain saldırı, ölen başkana allah rahmet eylesin.
 • bir tahir elçi öldürülünce ne cıngarlar kopmuştu. ölen hdp'li ve solcu olmayınca cıngar kopmaz. söylenecek tek şey hak etti olur.
  faili meçhul faili meçhul diyenler, pkk'nın suikastlerine ses çıkarmazlar. çünkü onların tıyneti bu. bir de 10 ekim barış yürüyüşü yapmıştı di mi bu cengaverler?
  bunların barıştan anladıkları bu.
 • ölen bir adamcağızın üzerinden bile sap saman karıştıran suserleri iyot gibi ortaya çıkaran üzücü olay.

  adam böyle bir olayı bile birileri kına yakıyormuş gibi göstererek ötekileştirmede kullanıyor.

  yazıklar olsun.

  yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.

  moderatöre not:

  (bkz: başkanının)
 • faili belli, sebep olanı belli alçakça cinayet. akpyi bitim kadar sevmem. ama cinayetin tarafı olmaz. ailesine bol sabır diliyorum.
  gelelim akkıllara. abicim düşman belli, katil belli, seni beni koruması gereken istihbarat ve güvenlik sorumluları belli, katilleri yakalayıp cezasını vermesi gereken kurumlar da sizde. siz hala mağduriyet peşindesiniz. ne zaman doğru adreslerden hesap sormayı öğreneceksiniz?
 • birkaç güne kalmaz malum soysuz it sürüsü tarafından barış için yapıldı, barış hemen şimdi diyerek üstlenilecek olan olay.
  hurşit nerde diye koparılan yaygaranın binde biri kadar da ses çıkmaz orası kesin zaten..
  biri çıkar bağlama çalar, biri çıkar haketmişti der, biri birine sırtını dayar, yok halkların kardeşliği, yok ama hakkari'de şırnak'ta siviller öldürülüyor derkeeen unutulur gider.
  işti bizim payımıza düşen terör örgütü de böyle kansız, böyle şerefsiz işte. topunun allah belasını versin emi.

  ne diyelim, allah rahmet eylesin...
 • (bkz: deryan aktert)
 • pkk'nın ülkeyi iyice yaşanmaz hale getirmesine örnek alçak saldırı. lan olum ne saçma bir ülke haline geldik ya adamın tek suçu akp'ye üye olmak mı yani.

  pkk ve siyasi uzantıları baskıyla, şiddetle yıllarca doğuda güneydoğuda hüküm sürüp, acındırdınız kendinizi, kör şiddeti, terörü yücelttiniz, korku ikliminde özgürlük yalanları söylediniz. uyguladığınız şiddet size geri dönecek.

  not: akp'li değilim.