şükela:  tümü | bugün
 • dünya kupası elemeleri a grubu maçıdır. saat 21:45 de başlayacak olan maç, tv 8.5 den canlı olarak yayınlanacaktır.
 • wesley sneijder'ın sakatlığı sebebiyle forma giyemeyeceği maç.
 • futbolun atom parçalamak kadar zor olmadığını gösteren maç.

  orada öyle, burada böyle demek istemem ama eminim hollanda'nın da fransa'nın da bizimkilerin yönetemedikleri süreçlere benzer süreçleri olmuştur. aramızdaki en büyük fark da sanıyorum bunları yönetebilmekte yatıyor.

  elbette sistem ve taktik olarak çok büyük farklarımız var, giderilmesi imkansız sorunlar ya da eksiklikler değil ancak öncelikle neyi nasıl oynayacağımızı bilmiyoruz.

  insan 3 saniyeden fazla ayağında top tutmayan futbolcuları, defansta gerçekten defans, orta sahada gerçekten orta saha oyuncularını görünce sistemsizlik, disiplinsizlik ve bunun getirdiği başarısızlıklara daha fazla üzülüyor.

  kalite farkı olur elbette, olacak ama daha fazla mücadele eden o kalite farkını ortadan kaldırabilir. kalite olarak düşüksen, üstüne üstlük bir de mücadele etmezsen kazanamazsın.

  40 yaşındayım, adam akıllı defans yapabilen milli takımdan geçtim türk takımı göremedim. düzgün, olgun hücum atakları yapan, şu diğer ülkelerin maçlarını izlerken çizgi gibi bir kanattan diğer kanada atılan topun takım arkadaşının ayağının içine oturduğunu da. dün yediğimiz ikinci golü bir türk takımı dışında yiyebilecek takım yok denecek kadar azdır herhalde.

  önceden (çok önceden) bu kalite ve disiplin anlayışımız olmadan o büyük farkı mücadele gücümüzle, azmimizle kapatıp kalıcı olmayan zaferler elde edebiliyorduk ama artık o mücadele gücümüz de azmimiz de yok.
 • pogbanın efsane şutuyla fransanın 1-0 öne geçtiği maç
 • hollanda'nın verilmeyen net penaltısıyla sloven hakem tarafından biçildiği maç oldu. portakallar, türkiye gibi eskilerinden kurtulmuş yepyeni bir takım olmuş. lider oyuncuyla birlikte forvet eksikliği nedeniyle epey daha bocalayacaklar gibi. maça ilgi de beklenilenden azdı.

  sonuç olarak amsterdam arena'nın yanındaki alanda maç öncesi yapılan organizasyon maçtan daha zevkliydi.