şükela:  tümü | bugün
  • olmamasını temenni ettiğim şey.
    öncelikle seni bağlayan 2 şey var sanırım. birincisi annen, diğeri ise üniversite okuman ve henüz ayaklarının üstünde duramıyor oluşun.

eğer annenin senin tarafından bakılmaya ihtiyacı var ise onun için sabredeceksin kardeşim. annenin bakılma gibi bir durumu yoksa yani sana muhtaç değilse, o evde yaşaman için bir sebep yok. hayat sadece o dört duvar arası ve berbat babandan ibaret değil. hem üniversite okuyup hem çalışan kendi ayakları üstünde durabilen binlerce insan var, seni ailene, eve bağlayan birşey yoksa çık git o evden, gir bir işe çalış arkadaş evi v.s bulmaya çalış kafan rahat şekilde okulunu bitir sonra kendi yolunu çiz. yine git anneni gör, kardeşlerinle görüş ama o evde yaşama, babanı görme.

bu dediklerimi başarabilirsen, böyle boktan sebeplerden ölmeyi düşünmenin ne kadar salakça olduğunu anlayacaksın.
  • gecenin bu vakti canım sigara çekti yatağımdan kalktım. sigaramı yaktım telefonu elime aldım bi ekşiye bakınayım dedim ve bu başlık dikkatimi çekti.

okudum. belli ki bu genç çok büyük zorluklara katlanmaya çalışıyor. kimsenin hayatı mükemmel değil. en zengin insanların bile içini kemiren sıkıntıları vardır.

bir sözümle veda edeceğim.

düşüşün sonu yoksa uçuyorsun demektir. eğer bir gün sert zemine çarparsan yükselebilmek için o sert zeminden kuvvet alacaksın.
  • burada yazanlar, türkiye'de büyüyen her çocuğun yaşadığı yaşayacağı şeylerdir. azınlık dışında türkiye'de pedagoji ve sosyolojik durum maalesef yerlerde, yerin de altında. yazar arkadaşımızın durumu da, elbet yardımı hak ediyor. herkes yeni bir yaşamı, daha iyi şartları hak eder. aylan bebek gibi. ama ne yazık ki herkes kendi mücadelesiyle yalnızdır, elimde olsa da yardım etsem, dediğim durumdur. ülkemden hiç umudum yok amk. maalesef insanımızın genel olarak profili budur.
  • ya da kendini yeniden doğurabilirsin. insanlığımızı durmaksızın üretmek zorundayız. burada veya orada, hep birlikte veya tek başımıza. bunu yapmak zorundayız.
  • sakın yapma. samimi olarak söylüyorum. mücadele et yılma. inan kazananlar hiç yılmadı. daha çok yolumuz var. omuz ver beraber yürüyelim.
  • canına tak eden bir yazarın öngörüsü. hiç birşeyi çözmeyeceğini kendisine garanti ederim. okuduğum kadarıyla çocuklarının hayatını ve psikolojisini siken bir baba mevcut. allah fitil fitil getirsin. şu an sanırım tek yapabileceğim beddua etmek bu adama.
  • senin için dua ediyorum güzel insan.
  • dostum o çevreden bir an önce siktir olup gitmen gerekiyor.
    üniversiteyi de aileni de siktir et.

bu kadar berbat insanlar için ölmen gerekmiyor. hayatını formatla, gerekirse sokaklarda yat yeni bir hayata başla. mümkünse başka bir ülke, değilse küçük bir kasabada.

denizi olan yerlerin insanları huzurludur. göcek'e git.
    çok sakin, huzur bulup, hayatını yeniden kurabileceğin bir yerdir.

orada ne yapabileceğinle ilgili fikirler verebilirim.
    kendini öldürmekten vazgeçersen mesajını bekliyorum.

güzel şeyler yaşayınca hayat güzel dostum.
    bunu denemeden bu dünyadan ayrılmamalısın.
  • eckhart tolle yaşadığı derin zorlu depresyonlardan sonra intihar etmeyi düşünmüştü ve "artık kendimle yaşamak istemiyorum" diye kendi kendisine söyleyerek intihara yaklaştığında içindeki bilinç irade veya ruh ismine ne dersen de ona yeni bir düşünce getirdi "peki kendimle yaşamak istemeyen ben de kimim? görünüşe göre ortada iki kişi var" bunun üzerine hayatı farklı bir aydınlanma yoluna girerek daha derin ve herşeyı kapsayan bir anlama kavuştu. fark eden, karar veren, izleyen, gozlemleyen kendimle yaşamak isteyen ya da istemeyen benden öte benden ziyade olan bu bilinç kim, aslında ben kimim?
  • sen gidince annen ve kardeşlerinin yanında kim olacak? kendini onlar için feda et değil demek istedğim; kendin için güçlü ol ki onlar için de güzel şeyler yapabilesin...

senin mezuniyetinde gözlerindeki sevinci gör mesela, kardeşlerinin de güzel bölümler kazandığını gör, annenin iyileştiğini de...

seni öldürmeyen şey güçlü kılar, unutma!...