şükela:  tümü | bugün
 • 8 ekim 2017 abd'nin vize başvurularını durdurması'nin etkileri devam eder. `9 ekim 2017 türkiye'nin abd vize başvurularını durdurması`'nın etkisi de eklenir. dün kar realizasyonları sebebiyle tekrar 3,69lara kadar inmiş kur bugün 3,7'i stabil şekilde aşar. hükümetten atarlı bir konuşma da gelirse 3,8lerde takılırız.

  bir noktayı unutmamak gerek; biz abd vize başvurularını durdurdu diye devalüasyon ile karşı karşıya değiliz. biz kırılgan, güçsüz bir ekonomi olduğumuz için gelen güçlü dış sarsıntılarla anında kırıldığımız için bu haldeyiz. olmayan ekonomi politikalarımız, işsizlik, cari açık gibi indikatörlerimiz, yolsuzluğumuz, dengesiz iç politikamız, herkesle düşman olmamıza doğru ilerleyen dış politikamızla, esnaf mantığıyla strateji üreten hükümetimizle, çalışanı cezalandıran vergi sistemimizle bu haldeyiz.

  (bkz: yatırım tavsiyesi değildir)
 • 9 ekim abd’de tatil bildiğim kadarıyla. 10 ekim günü türkiye saatiyle 17:00 gibi haftaya başlayacaklar. dolayısıyla kamber o zaman düğüne eşliğe gelecek bence.
 • kutup ayısıni bonservissiz transfer ettiğimin göstergesidir. olaydan yalnizca birkaç saat önce hem euro hem dolar bozdurdum. bir sürü türk paramla bir miktar alkol alip yolculuğumu başlatmışken aldığım bu haberle transferin kaymağını yediğimi hissettim. sağlam bi kayıp oldu, emeği geçen herkesin küçük parmağı masanin ayağına çarpsın, kağıtlar ellerinin baş parmaklarinin üstünü kessin, dillerini ısırsınlar, yemeklerinde kıl çıksın, metrobüste ayakta gitsinler, alarmları çalmasın, fermuarlari açık kalsın, delik çorapla misafirliğe gitsinler, gittikleri bankada sistem çöksün, soğanlı menemen yesinler, kulakliklarinin biri bozulsun, saçlarına sakiz yapışsın,çorapla ıslak banyoya bassınlar, kalemleri ceplerine aksin, dişlerinde bilimum yeşillikler kalsin!
 • başlamış gene "şöyle bir sallayalım da tutarsa havamız olur, tutmazsa sileriz" şenlikleri.

  herkese bir yatırım tavsiyesi :

  doviz/borsa/altının fiyatının ne olup olmayacağını "bildiğini sanan" analistler 30-50 bin lira maaşla çalışıyorlar bildiklerini satmak için. o adamlardan birisi olduğunu ispat etmeyene güvenip hiç bir şey yapmayın.

  o fiyatların ne olacağını gerçekten bilebilenler ise ne maaşla çalışır, ne gelip sana burada bilgi verir, ne de etrafına söyler. tv'de çıkan yorumculara da hep götümle gülmüşümdür :

  "ulan madem çok biliyorsun çek bir 100 bin kredi onu nasılsa bir senede 5 katına çıkartırsın. ne bok yemeye sabah 7 de pörtlek gözlerinle tv'de analiz kasıyorsun?"

  burada konuşanlar 3 gruptur :

  1- elinde dovizi olup da yapacağı goygoyla fiyatın daha da artacağını sanan ayıklar
  2- doviz değerlendikçe hükümete çakmaya gelen muhalifler ya da tam tersi düşünce sevinen hükümet yanlıları.
  3- dikkat çekmeye çalışan ergenler.

  boşu boşuna bunları okuyup kafanızı karıştırmayın. daha geçenlerde elemanın teki "yarın dolar uçuyorrrr!" diye paragraflarca entry yazıp ertesi gün "burada okuduğunuz her şeye inanmayın" diye pişkin pişkin tek cümlelik entry giriyordu.

  yatırım değil, yaşam tavsiyesidir.
 • ekşici tayfanın ellerini ovuşturup 5 tl civarına çıkmasını bekliyor.birde akp yi sevmiyorsunuz lan.alın dolarları alın alın.

  15 temmuzdan sonra artacak diye 3.8 den dolar aldınız burada goy goy yaptınız.g.tünüze girdi demi yavşaklar.umarım daha beter olursunuz.( orada fırsat bilip dolar alan herkes içinde)

  ulan akp yi hiç sevmiyorum milyon zibilyon yanlışı var ancak sizin gibi felaket tellalı düşman dostlarını görünce...buradan istediğiniz kadar yırtının dolar artsa bile abd tr nin dediğini yapmak zorunda.fetö ile başaramadıklarını sizinle mi başaracaklar köftehorlar.çapınız da paranız da yetmez.akp trollerinden daha beter varsa o da sizin tayfa lan.( adam gibi muhalif olanlara lafım yok lafım akp gitsinde bu ülke batarsa batsın diyenlere )
 • 3,70 civarlarında normal seyrindedir.
 • buralar değerlenir.

  yükselmesi trump a bağlı olan kur. 80 leri göreceğini sanmam, aynı şekilde 60 altını da tabi.
 • vatan hayyyinlerine inat düşmesini beklediğim kurdur.

  bugün ehonomi eyi olması lazım.

  3.60 ların altına düşsün ki yeniden alalım.
 • (bkz: #71268455)

  sayın cumhurbaşkanımız uyuyakaldığı için hala elden çıkarmadım canlıları.

  (bkz: 9 ekim 2017 erdoğan’ın uyuyakalması)

  haydi be reis... konuş da dünya titresin!

  3’85’i bekliyorum, gözlerim kapalı...