şükela:  tümü | bugün
  • erdoğan'ın gece yarısı indiği sırbistan havalimanı'nda bizzat sırbistan cumhurbaşkanı ve tüm bakanlar tarafından karşılandığı ziyarettir.

kimse karşılamasaydı, buraya 1000 tane entry girilirdi. şimdi ise hiç girilmeyecek. neden?

çünkü sen gerçeklere göre siyasi fikir belirleyen bir birey değilsin.

sen, siyasi fikirlerine göre tüm olayları yorumluyorsun, işine gelmeyen olaylara gözünü kulaklarını kapatıyorsun. düşün artık ne denli dandik bir koyun olduğunu....
  • napalım lan dalyarak sırbistan a gidip biz mi karşılayalım?

çok da umurumda olmayan ziyaret, ülkemiz için faydalı olduğunu düşünmüyorum.

edit: vakti zamanında zat ı mübarek hz lerini amariga ya gittiğinde karavana onbaşısı karşılamıştı, o gün ak trollerin sesi hiç çıkmıyordu. bu da böyle bir anımdır.
  • evet hiç girilmeyecek çünkü tam takım karşılayan ülkenin son bağımsızlığından bu yana 11 sene geçti. sırbistan balkanlar'da asgari ücretin 235 euro olduğu, ekonomisi zayıf, sanayisi güçsüz, sosyal hizmetleri yetersiz bir ülkedir.
  • süper ziyaret. adam öyle bir hale geldi ki doğru dürüst karşılanınca akp'liler sevinir oldular. el sıkışma fotoğrafı da gelsin de kılışdar reyiz görsün.
  • aktroll kadrolarına nasıl bir yığılma olduğunu gösteren başlık. bak kardeş bir cumhurbaşkanı başka bir ülkeye gidiyorsa ne beklersin? onu yüksek mevkilerden birinin karşılamasını. e ne olmuş sırbistanda biri karşılamış. bunda absürd bir olay yok ki gelip entry kasalım. ben gitseydim ve beni sırbistan cumhurbaşkanı karşılasaydı evet bu bir olay olurdu ve binlerce entry girilebilirdi.

olayın tersini düşünelim. bir cumhurbaşkanı başka bir ülkeye gittiğinde kimse karşılamazsa ne olur? konuşulacak bir olay olur çünkü beklenenin aksi bir durum gerçekleşmiştir.

süt alıp içinden ice tea çıksa başlığını açabilirsin mesela ama süt aldım içinden süt çıktı diye başlık açsan komik olur di mi ? hadi git şimdi biraz top oyna falan evde sıkılmışsın belli.
  • bir zamanlar bosna' da müslüman katliamı yapanlara yapılan ziyaret. katliamcıların hükümet kademesi tam kadro erdoğan' ı karşılaması da buradaki birine övünç kaynağı olmuş. sorsan enn müslüman da kendisidir.
  • yanılmadığımı göstermiş, at gözlüğü takanları toplamıştır.

ülke beğenmeyen at kafasını bir tarafa bırakalım,

arkadaş demiş ki sırbistan şöyle zayıf, böyle fakir. buna at gözlüğü derler hiç kusura bakma. akıllı bir birey için soru şu olmalı ;

"o zayıf fakir ülke, her ülke cumhurbaşkanı'nı bu şekilde mi karşılıyor?"

bir de başka bir at gözlüklü arkadaş var. arkadaşın gözünü öyle bir siyaset bürümüş ki, mantıklı düşünme yetisini kaybetmiş.

bak sana çok basit bir ödev. araştır ve nasıl bir at gözlüğü taktığını kendin gör. tabii o kadar özeleştiri yeteneğin varsa....

"bir ülkenin cumhurbaşkanı, başka bir ülkeye ziyarete gittiğinde genellikle (%90) havalimanında hangi düzeyde karşılanır?"
  • ortadoğu ve balkanlar'daki dengeleri değiştirecektir.
  • vay be trollukte son noktalar artık bunlar..

arkadaş sırbistana gitse yeni bir projeye başlansa kendi işletim sistemimizi vs vs ortaklaşa üretme kararı alınsa alkışlayallım. ama sırf sırbistanda birileri bizi karşıladı diye (biz derken ülkemizin cumhurbaşkanı) neyine sevineceğiz.

aktrol kadrosunu kuran arkadaş veya kurumlar artık seviye çok düştü alımlarınıza lütfen dikkat ediniz..