şükela:  tümü | bugün
  • gün içinde gerçekleşeceği bilgisi reuters tarafından paylaşılan haberdir.

(bkz: avrupalılar yine bildiğiniz gibi)
    (bkz: terör sevici ab)
  • aklıma şu fıkrayı getiren olaydır;

adamın biri, bir fransız arkadaşıyla sözde "ermeni soykırımı" yasası ile ilgili konuşurken ona şunu söyler.
    - "anlamadığım bir şey var. biz kimsenin işine karışmazken özellikle avrupa ülkelerinde türkiye hakkında kendi kendilerine kararlar almak gibi bir alışkanlık var. üstelik siz fransızlar cezayir'de yaşadıklarınızı unutuyorsunuz, nasıl olup da bir numaralı demokrasi savunucusu olduğunuzu iddia ediyorsunuz anlamıyorum"
    bunun üzerine fransız adama sorar:
    - "fransa’nın sembolü neden horozdur biliyor musun?"
    - "neden? " der adam, cevabı aynen şöyledir.
    - "kendi ayakları bokun içindeyken şarkı söyleyen tek hayvan horozdur da ondan."
  • yanılmıyorsam fransa ve belçika avrupa'daki en azılı pkk destekçilerinden. france24'ün youtube'daki video'larını izleyin (pkk ile ilgili olanları), neden bahsettiğimi anlayacaksınız.

şaşırtmayan eylemdir.
  • ödlek fransız yine hangi abisinin gazıyla notayla falan oynuyor acaba.
  • ne güzel diyor hitler:
    "dünya bir ülke olsaydı sanayisi alman, ordusu türk, fahişesi fransız olurdu."
  • reyisin "do verin, bizimki biraz kalın" diyerek diplomasi tarihinde yeni bir sayfa açmasını beklediğim durum.
  • beyaz bayrak ellerinde tek ayak üstünde tüm müzik notlarını söyleyen bir macron hayal ediyorum.
  • tarih : 10 mayıs 1940 - 25 haziran 1940
    olay : hitler'in fransa'yi dürtmesi
    yer : fransa toprakları.
    sonuç : kesin alman zaferi

hitler sizi kesip biçerken domalıp kucak kucak ülkeleri dolaştınız yardım edin diye. ingiltere yardımınıza koştu ve sizin yüzünüzden londra günlerce bombalandı. bunun için bir kere bile özür dilemediniz ingilizlerden. hitler askerlerini çekmese ve rusyaya yönelmese ırkınız belki de kalmayacaktı. dönemin en güçlü devletlerindendiniz. 45 gün boyunca tirim tirim titrediniz sağa sola kaçıştınız. yukarıda bir yazarın da dediği gibi adamlar sizin nüfusunuzu artırdı. 45 günde 80 bin nüfusunuz arttı. bugün büyünce kedinizi bir bok oldum zannediyorsunuz.

verdiğiniz notayı çevirip kendi ... sokabilirsiniz. çok da s*kimizde açıkçası. biz orada isteseniz de istemeseniz de koridoru yapacağız.

unutmayın sizin vereceğiniz nota'ya karşılık bizim size gönderebileceğimiz 6 milyon suriyeli var.

saygılar...babanız türkiye

edit : imla
  • amacım ırkçılık değil ama yıllar önce bir yazı okumuştum. ikinci dünya savaşında almanlar, fransayı işgal edince paris'te doğum oranı rekoru kırılıyor. tüm fransız erkekleri cephede, pariste bir alman erkekleri var ve doğum rekoru. ee haliyle böyle gelmiş bir nesilden çok şey beklemek gerek.
    ben olsam nota için büyükelçiyi filan göndermem, en alt düzey memur sekreter filan gönderirim ona anlatsınlar ne anlatacaklarsa..