şükela:  tümü | bugün
 • az önce ortaya çıkan "prank call".

  haberdeki ayrıntılara göre bu tarz eylemlerle ünlü rus şakacı bir abimiz türkiye'yi "cehennemden yaptırımlar" ile tehdit eden lindsey graham'ı arıyor ve kendini türkiye savunma bakanı olarak tanıtıyor. aralarında geçen konuşma da çevirilerime göre şu şekilde:

  l.g: aradığınız için teşekkür ederim sayın bakan. başkan trump'a obama'nın ypg'yi destekleyerek büyük bir hata yaptığını söyledim. endişelendiğim her şey gerçekleşti, şimdi türkiye'nin olası tehlikelerden korunmasını garantilemek zorundayız. ypg probleminizi anlayışla karşılıyorum, açıkçası başkan trump da öyle.

  konuşmanın 4:30 civarında da türkiye'nin s400leri kullanmadığı taktirde f35 programına geri alınması üzerine çalıştığını, amerikan savunma bakanı ile görüştüğünü falan belirtiyor :)

  bütün konuşma burada.

  https://www.politico.com/…am-trump-hoax-call-043991

  edit: bu arada konuşma ağustos başında gerçekleşiyor, fakat medyaya daha yeni düştü. sanırım birileri bazılarını utandırmak istedi.
 • (bkz: zor zannedilen şeyler)

  bir bakan bir senatör ortak zeminde konuşabilmesi için araya insanlar girer randevular alır zannediyordum. adam tek dokunuş ile bağlandı resmen. bakanım diye işletmesi bir yana, iki ülke kaderi masaya yatırıldı 2 görüşmede cidden kolay erişilebilir dünya herşeyin b*kunu çıkarıyor.

  s400leri kullanmazsanız teklifimiz geçerli kısmı resmen esnaf ayağı gibi geldi, bildiğin pazarlık yapıyor. ( lan ben bütün izlediğim filmlerde karanlık odalar, yanar döner ışıklar, prezidınt bağlanıyor 15 saniye içinde tedirginliği vs . esnasında kirli pazarlıklar dönüyor sanıyordum, meğerse telefonda geyikle milyar dolarlık işler bağlanıyormuş. büyük resmi gördüm ya rabbi.
 • dün kürtleri türkiye'ye karşı tehdit olarak gören adam, bugün abd kongresinde türkiye karşıtı ekibin başını çekiyor.
  sanırım olayın kürtler ile ilgisi yok.
  trump'ın azledilme olasılığı arttığı için "trump destekçisi" yaftasından bir an evvel kurtulmak istiyor geleceğini düşünerek.
 • bu yasinda ve bu tecrubeyle rus aksanini anlayamayan pislik ve cahil bir white trash’in konusmasi. mide bulandirici pislik herif.
 • bu lindsey graham abd'nin burhan kuzu'su .

  surekli bir dikkat cekme cabalari var. kimse de siklemiyor garibani.

  sex hayati kotu gidiyor muhtemelen.burhan abisi gibi saclari boyasa arada profesyonel hizmet filan alsa duzelir muhtemelen.
  cehenemden ambargo koyacakti gecenlerde.
  isin garibi bizim basin da adami onemli biri zannediyor. bir ara ab parlementerleri vardi . ayda bir gelir, bizim kürtlere gaz verip pkk destegi yapar goderlerdi. bu senator de onlar gibi.
 • buralar karışır vaziyet alın
 • eğer bu görüşme gerçekse, yani gerçekten işlettilerse herifi, 5 para etmez vasıfsız politikacıların hayatımızdaki önemli değişikliklere nasıl da basitçe sebep olduğunun belgesidir.

  iyi kötü bu tip olayların döndüğünü tahmin ediyorduk da bu kadar basit bir şekilde konuşulabileceğini düşünmezdim.

  şöyle düşünün, bu görüşme gerçekten olsa ve restleşseler bir sonraki gün fakirleşeceksin. ya da restleşmediler diyelim, yaptırım olmasın diye s400 leri aktive etmemeye ikna olduk (sanırım gerçekte de olan bu) senin vergilerinle milyarlarca dolar ödenerek alınan savunma sistemi mundar olacak.

  madem her şekilde bize girecek (ki girdi) benim paramla kime artistik yapıyorsunuz hocam?
 • daha dün hulusi akar'ın dahil olduğu yaptırım listesi paylaşan adamın, bugün hulusi akar'ın başarısız dublörü karşısında bile yusuf yusuf olması bile nasıl samimiyetsiz, korkak ve ikiyüzlü olduğunu gösteriyor.
 • gençler hepiniz "bu adam rus aksanını nasıl anlayamamış? yalandır." demişsiniz. buraya bir link bırakıyorum, analiz etmesi sizden. .
 • ya ne olacakti ? bu herifler kukla. ıpi kimin elindeyse o ne isterse oyle konusurlar. demek ki zamaninda ipi turk devletinin elindeymis. tekrar ipi ele gecirme zamani gelmis belli.