• az önce ortaya çıkan "prank call".

haberdeki ayrıntılara göre bu tarz eylemlerle ünlü rus şakacı bir abimiz türkiye'yi "cehennemden yaptırımlar" ile tehdit eden lindsey graham'ı arıyor ve kendini türkiye savunma bakanı olarak tanıtıyor. aralarında geçen konuşma da çevirilerime göre şu şekilde:

l.g: aradığınız için teşekkür ederim sayın bakan. başkan trump'a obama'nın ypg'yi destekleyerek büyük bir hata yaptığını söyledim. endişelendiğim her şey gerçekleşti, şimdi türkiye'nin olası tehlikelerden korunmasını garantilemek zorundayız. ypg probleminizi anlayışla karşılıyorum, açıkçası başkan trump da öyle.

konuşmanın 4:30 civarında da türkiye'nin s400leri kullanmadığı taktirde f35 programına geri alınması üzerine çalıştığını, amerikan savunma bakanı ile görüştüğünü falan belirtiyor :)

bütün konuşma burada.

https://www.politico.com/…am-trump-hoax-call-043991

edit: bu arada konuşma ağustos başında gerçekleşiyor, fakat medyaya daha yeni düştü. sanırım birileri bazılarını utandırmak istedi.
  • bu yasinda ve bu tecrubeyle rus aksanini anlayamayan pislik ve cahil bir white trash’in konusmasi. mide bulandirici pislik herif.
  • amerikan siyasetinin şerefsizliğini anlatan house of cards'ın tüm bölümlerini izlemiş biri olarak pek de şaşırmadığım durum.
    edit: bu arada hakkaten adamın rus aksanı eşek ski gibi ortada, senatör biraz gerizekalıymış herhalde.
  • bu lindsey graham abd'nin burhan kuzu'su .

surekli bir dikkat cekme cabalari var. kimse de siklemiyor garibani.

sex hayati kotu gidiyor muhtemelen.burhan abisi gibi saclari boyasa arada profesyonel hizmet filan alsa duzelir muhtemelen.
    cehenemden ambargo koyacakti gecenlerde.
    isin garibi bizim basin da adami onemli biri zannediyor. bir ara ab parlementerleri vardi . ayda bir gelir, bizim kürtlere gaz verip pkk destegi yapar goderlerdi. bu senator de onlar gibi.
  • 2020 secimlerinde cumhuriyetcilerin adayligina goz koymus bir senatorun telefon gorusmesi.
  • bu inanılmaz bir şey ya. istihbarat servisi desteği olmadan yapılabilecek bir şey değil. seçtikleri türk bakanın graham'la tanışmadığını, sesinden anlaşılmayacağını biliyor olmaları lazım.

herkes uyurken, rusya inanılmaz istihbarat operasyonları çıkartıyor. amerika seçimlerine müdahaleleri de böyleydi. şimdi söyleyin, trump'ın şahsen putin'in kucağında oturuyor olma ihtimali çok mu gerçek dışı? ben olan biten için başka bir açıklama göremiyorum.
  • ya ne olacakti ? bu herifler kukla. ıpi kimin elindeyse o ne isterse oyle konusurlar. demek ki zamaninda ipi turk devletinin elindeymis. tekrar ipi ele gecirme zamani gelmis belli.
  • daha dün hulusi akar'ın dahil olduğu yaptırım listesi paylaşan adamın, bugün hulusi akar'ın başarısız dublörü karşısında bile yusuf yusuf olması bile nasıl samimiyetsiz, korkak ve ikiyüzlü olduğunu gösteriyor.
  • dünyanın, red alert 2 ara sahneleri tadında yönetildiğini trajikomik biçimde yüzümüze vuran kayıttır. yuri ne zaman devreye girecek diye bekledim sonuna kadar.
hesabın var mı? giriş yap