*

şükela:  tümü | bugün
 • reis coştu ortalık karıştı. kapıları açarız diyor.
  avrupa birliğine akıllı olun mesajları ve suriyeli
  mültecileri üzerinize salarız diyor.

  (bkz: vazelin alın buralar karışacak)

  adam resmen ab’ye kafa tuttu lan.

  aha kaynak

  `@artanmajor` youtube linkini yolladı sağolsun.

  https://m.youtube.com/…youtu.be&v=xpiwspvy4ro&t=778
 • “bu operasyona işgal derseniz kapıları açarız”

  aç kapıları yardır mevlam.
 • evet, yine yeniden gerçekleşmiştir.

  genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşuyor şu an, tam olarak şöyle söyledi.

  <<ey avrupa birliği, kendinize gelin. bak yine söylüyorum, bizim şu andaki operasyonumuzu bir işgal hareketi nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay. kapıları açarız, 3 milyon 600 bin mülteciyi sizlere göndeririz.>>

  abi koca türk devletinin elindeki tek gücün mülteciler olması sadece benim mi kanıma dokunuyor. tek koz var adamın ya, tek bir tane kozu var. mülteci. başka bir dış politika argümanı yok adamın elinde. sürekli kendini tekrar ediyor.

  edit:

  aldığım mesajlar ve yazılan entryler gösteriyor ki, bu durumun, bu tehdidin bir devlet için komik hale gelmesi, sürekli olarak tekrar edilmesi, artık neredeyse cılkının çıkması iktidar yanlısı kesimin görmediği bir şey. sen mültecileri bir devlet kozu -tehdidi- olarak görüyorsun, birincisi bu başlı başına saygın bir devlet olmadığının birinci adımıdır. sen kendini bir hapishane komutanı olarak görüyorsun demektir. ki bu o devlette yaşayan her vatandaşın onuruna dokunup, anasının en güzel kızı biz miyiz o zaman, diye düşündürür. ikincisi, söylediğin şeyi yıllardır yapmıyorsan, artık bu koz olmaktan çıkar, ciddiyetini yitirirsin, bir vatandaş olarak uluslararası politikada üretilen ve sürekli kendini tekrar eden bu politikadan utanırsın, ki iktidar yanlısı arkadaşlar bundan da utanmıyor anlaşılan. üçüncüsü, bu iktidar üç-beş sene önce hükümete gelmiş bir siyasal organizasyon değil, 17 yıldır ülkeyi yönetiyor. pek tabi ki ülke vatandaşı olarak şöyle sormak hakkımız diye düşünüyorum, <<sen 17 yılda ülkeyi bir gram ileri götüremeyip, hem dış politikada başka bir tehdit argümanı oluşturamamışsın, hem ülkenin ekonomisini bir gram ileri götürüp, ekonomik olarak bir yaptırım kozu oynayacak hale getirememişsin, hem kendine kendi coğrafyanda ya da farklı ülkelerle işbirlikleri ile kendine güçlü bir ülkeler ittifakı kuramamışsın ve son tahlilde sadece ve sadece beceriksizliğimiz sebebi ile ülkemize sızmış 3 milyon 600 bin mülteci üzerinden yapılacak siyasete muhtaç olmuşsun. neden bu durumdayız diye sormak yerine üstüne bir de 'evet en önemli kozumuz mülteciler' diyen seçmenlere sahipsin. ne kadar acı.

  tüm bunları düşündüğümde, iktidar yanlısı arkadaşlardan daha vatansever olarak görüyorum kendimi. çünkü onlar neyi neden savunduklarını bilmiyorlar. rte'nin de dediği gibi, gözleri vardır görmezler.
 • anca suriye kapısını açar bi 5 milyon daha alırız.

  (bkz: sataram köyü ha)
 • kalben katıldığım fikir.
  yalnız, gönderme masrafları için avrupa birliğinden kredi almak gerekecek sanırım.
 • (bkz: anal kapisi)
  (bkz: bok yolu)
 • of of of baraj yıkılma anı gibi bir kırsak sınır kapılarını insan seli avrupaya aksa her cins kolera veba 3.dünya savaşı seri başlasa aksiyon gelse . cod battlefield vs zaten hep 2.dünya savaşı oyunları baydı. filmler keza aynı olay örgülerine dayalı 700.kez normandiya çıkartması mı izleticekler bize. yeni bir öykü lazım..

  (bkz: haydi aç aç)
 • nasılsa çomarların ingilizce bilmiyor yabancı basın takip etmiyor. dışarıdaki dünya ne düşünüyor haberleri yok. ab'nin ana avrat sövmediği kaldı hala bak açarım diyor. aç gönder madem aç gönder yapamayacağın şeylerle kafa şişirme. kelle başına para aldık suriyeliler için hiç öyle hayrına besliyormuş gibi davranmayın.
 • mülteciler nükleer silahtan daha etkili görünüyor.

  (bkz: zombileri salarim üzerinize haa)
 • avrupa birliğine çekilmiş büyük bir resti içeren açıklamadır. haklı bir açıklamadır. sezar'ın hakkı sezar'a.