şükela:  tümü | bugün
  • barış pınarı harekâtını kınamış beyefendiler. israil sizi hoplatırken doğru ya da yanlış türkiye bir iki lâf ediyordu. bundan önce de size çok üzülmeyen biri olarak bundan sonra zerre bir yerimde olmazsın. ihanete neden bu kadar meyilli bu coğrafya? ne haliniz varsa görün.

edit: sonbahar yolcusu isimli yazardan özür diliyorum. kaynak eklemek için daha düzgün yazayım isteği ile sildim. ardından yolda olduğum için giremedim. hepsi 1 dakikada oldu. sevgiler herkese.

edit 1: entrylerinde, kaynak yok, diyenler... filistin, arap birliği üyesi değil mi? kınayan da arap birliği... bir yanlışlık varsa düzeltiriz. ne sizin gibi arap seviciyim ne de doğrudan ya da özür dilemekten çekinirim.

edit 2: sözlük kalitesi ile ilgili son zamanlarda yapılan eleştirilerin haklı olduğunu ortaya çıkaran bir başlık oldu. efendi gibi kaynak gönderenler hariç, salak bir de kaynak diye özelden atmış. o kadar beyinsiz ki, filistin dış işleri bakanının söylediğine bakıp, ben bunu paylaşmayayım, der, ama, dediğim gibi o kadar beyinsiz ki... bakın bilal'ler. attığınız kaynakta, maliki, bizim herhangi bir açıklamamız yok ve olmayacak, diyor; sen gol diyorsun yani. zalim muktedir iken, tarafsızım, diyen, zulme ortaktır, ama, haberin yok ki beyinsiz, yavşak, haysiyetsiz. umrunda değil ki ortadoğu bok çukurunda kanı dökülen mehmet. ne arap seviciler varmış arkadaş. alın sizin olsun.

bir hanımefendi de, neden beyefendiler, demişsiniz, diye sormuş. güzel espriydi, yani espridir umarım, yoksa sizin durumunuz daha vahim.

ezcümle, sözlükteki ışid kafalıları belli etmek için güzel bir fırsat oldu. tam liste elimde, isteyene göndereyim engellesin. ha ben engellemem, herkes fikrini söylemekte özgür, ama, küfür kıymet, ahkâm işlerine girmeden önce siz bir okuyun, ben ne okuyorum, ne gönderiyorum, diye.
  • insani vasıflarımızı sorgulatan soru. ölecek her masum çocuk için, masum insan için üzülürüm. çocukların yaşam hakkı devlet politikalarından daha değerlidir. arap ülkelerinin bu ihanetlerine tarihten alışığız zaten, şaşırtmaz yaptıkları fakat bu, çocukların yaşadıkları zulümlere duyarsız kalmayı gerektirmez.

edit: ilk kez başlık başıma kaldı, madem sileceksin, neden yazıyorsun?
    edit: başlık sahibi geri gelmiş.
  • haziran 1916'dan beri üzülmüyorum.
  • filistin halkıyla devlet yönetimini karıştırmamak lazım. hangi ülkeden olursa olsun türkler masumların yanındadır.
  • ümmetin hepsi kınadı lan yapılan operasyonu arap birliği filistin suriye iran bile ucundan karşıyoz dedi. hani ümmetin lideri olmuştuk halifecilik oynamak çok güzel ama gerçekler acı.
  • filistin elbette ki bu hareketi kınayacak. adamların tüm uluslararası tezleri bunun üzerine kurulu çünkü. israil de filistin'de teröristler olduğunu ve orayı gitgide tazyik ederek yeni yerleşim birimleri yapacağını söylüyor, biz de suriye'de teröristler olduğunu ve onları temizleyerek mültecileri oraya yerleştireceğimizi söylüyoruz.

ne desinler? "biz terörist değiliz ama onlar terörist bla bla" diye edebiyat mı parçalasınlar?

filistin'in başında ben olsam, aynı şekilde bu harekâtı kınardım. akıl bunu emrediyor çünkü.

ve evet, filistin'in yanında durmaya da devam edeceğiz. siyasî icâblar gereği söylenmiş sözler hiçbir kıymet ifade etmez. ki, fkö denen marksist köpek sürüsü de filistin halkını temsil etmiyor.
  • filistin'in gerçek yüzünü bugün görebilen eblehlerin anketi.
  • ben uzulurum. ama ben zaten guney sinirimizda beceriksizce cevirdigimiz alicengizin aldigi canlara da uzuluyorum.
  • filistinde sokaktaki kedi köpek zarar görürse tabii ki üzülürüm, yoksa kim takar yalova kaymakamını.