• afyon'daki patlamanın açıklamasını orman bakanı yaptıysa, bu yangının da açıklamasını milli savunma bakanı yapsın.
  • tamamen tesadüfi bir şekilde hızla yükselen değerimiz koza altının altın aramaları yaptığı kaz dağlarında gerçekleşen tamamen tesadüfi ve boğaza karşı içilen rakı şişeleri sebebiyle çıkmış yangındır. aksini düşünen ya statükocu ya ulusalcı yada ahmet altan'ın yeni bulacağı sıfattandır.
  • bela okumak rahmetli anneannemin en korktuğu şeydi, ödu kopardi çocukken yanında bela okuduğumuz zaman. evladım bela okumayın döner dolaşır sizi bulur derdi ve selamun kavlen gibisinden birşeyler mırıldanırdı. e haliyle ben de anneannemle büyüdüğüm için hem bela okumaktan hem de yanımda okunmasından hiç hoşlanmam. ama eğer bu yangın birileri tarafından kasıtlı olarak cıkarıldıysa allah belalarını versin. insanı insanlıktan çıkaran yangın
  • edremit körfezinin en rüzgarlı günlerinden birinde çıkmıştır tesadüfen, bu yüzden de itfaye uçakları müdahale edememiştir, kaz dağlarından yükselen duman körfezin neredeyse tamamından görünebilmekte, yanan ağaçların, yanan canların kokusu, isi, dumanı hissedilebilmektedir.biz siyanürle altın arayarak ormanları katletmeyin diye bağıraduralım, ormanların katli vacip olmuş yolu bulunmuştur, e zaten küle çamura karışmış bu alanlarda siyanürle aramaya itiraz edecek olan ya laikçidir, ya vatan hainidir.körfezin akciğerleri duman dolmuş, batı türkiyenin en yüksek okjijenli olarak bilinen, havasının temizliğiyle övünülen bölgesinde dünden beri nefes almak ciğerleri yakıyor.o ormanlarda yaşayan sincabından kaplumbağasına, köpeğinden böceğine hepsi kebap olmuş ama daha bir de siyanürle o tertemiz kaynak sularını zehirlemek, toprağı da öldürmek var.bu bir şey değil.
  • "orman vasfını yitirmiş arazi" olarak maden şirketlerine pazarlanacak olan alandaki 500 dönümden fazla yoketmiş olan yangındır.
  • trt türk'ün haberine göre kontrol altına alınamayan ve beni hırsımdan ağlatmak üzere olan yangın. link de budur: http://www.trtturk.com.tr/…rinda-orman-yangini.html

eğer sabotajsa tek sorum var. nasıl kıydınız?
  • götüne odun soktuğumun sabotajcıları tarafından çıkarılmış olması ihtimal dahilinde olan yangın.
  • (bkz: madra dağı)
hesabın var mı? giriş yap