şükela:  tümü | bugün
  • evet nihayet beklenen gün gelmiştir ve günümüz insan ırkı ile ciddi anlamda benzer özelliklere sahip insan atası olarak da adlandırılabilecek , yeni bir tür olan homo naledi ler keşfedilmiştir. yarı insan yarı hayvan demek yanlış olmaz. evrimin en ciddi kanıtı olan bu 3 milyon yıl önce yaşamış aslan parçası, tüm dinleri çöpe atmıştır. kalıntıları keşfedip çıkaran bilim adamlarının tassakları sag olsun. nitekim bilim yalan söylemez.

- bilim adamları ölülerin gömüldüğü bir mezar odası bulmuşlardır, yani bu, naledilerin ölülerini gömme alışkanlığı olduğunu gösteriyor. 3 milyon yıl önce, yani dinler daha yok piyasada gençler. -

http://www.bbc.com/…ws/science-environment-34192447

http://video.nationalgeographic.com/…-discovery-vin

şimdi yapılması gereken ortaya çıkan bu fiili durumun hukuki ve sosyolojik boyutunun netleştirilmesi kesinleştirilmesidir.*

bilgiler belgeler ortada. sonra vay ben maymun degilim, vay ben kabul etmiyorum denmesin zira manasız oluyor.
  • (bkz: madem karışacak, yerimizi alalım)

okuduktan sonra gelen hassiktir edit'i:

dinleyin ulan develer; "evrim" ve "din" gibi birbirinden bağımsız konular bağzı ibneler tarafından iç içeymiş ve bu içsel ilişkide birbirlerinin anti'siymiş gibi düşünüldüğü için gerçekleşmesi beklenen, lakin olmayacak olan iptal olayıdır..

sizden ricam, "evolution and religion can coexist" isimli serbest makaleyi okumanız, onu okumuş olsaydınız bugün bu başlığı açıp taşak geçen elemanın entry'si yüzlerce kere favorilenmezdi..

hadi onu siktir et, biraz derin sayılabilir, spesifik bir makale nihayetinde.. ama burada sürekli cahilleri, bir şeyler okumayanları, önüne gelen herkesi fütursuzca itin götüne sokan bu tayfanın albert einstein'ın, "science without religion is lame; religion without science is blind" sözünden de mi haberi yok? onu da geç, darwin'in tanrının varlık ve yokluğuyla ilgili bir savaşının olmadığını, adamın tek derdinin evrim olduğunu da mı bilmiyorsunuz sayın amına koyduklarım? "evrim" başlığında "yaa evrim çok yanlış anlaşılıyor abi" temalı mavallardan yüzlerce var halbuki..

ulan tam tersi, bu gerizekalının paylaştığı yazıda, "bu elemanların ceset gömmek gibi bir ritüelleri vardı" diyor adamlar.. bilinçli yahut bilinçsiz olarak yaptıkları bu eylemi ritüele, yani bir inanç sistemine bağlıyorlar..

kaldı ki "dünyanın keşfedilen en eski tapınağı" ünvanını stonehenge'den devralan göbeklitepe de milattan önce 10.000 yıllarında varlık göstermiş olan insan atalarının dahi sabit bir teokratik düzen ve bu teorik düzeni fiiliyata geçirebilecekleri mabetlere sahip olduklarını, çeşitli dini ritüellerini uygulamak için tapınaklar inşa ettiklerini ve dahi bütün bunları avcı-toplayıcı toplumdan ilkel tarım dönemine geçmeden önce yani yerleşik hayata başlamadan yaptıklarını ispatlamıştır..

o yüzden, aşağıda da belirtildiği üzere, bu naled illa bir şeyleri iptal edecekse, bu, evrim karşıtlarının dayanakları olacaktır..
  • ateistim diyerek başlayayım. gerçi bazılarını inandıramayabilirim. neyse.
    dinleri iptal etmez bu, evrim karşıtlarını göt eder. ancak kuran'da evrim teorisi diye bir şeyin varlığı bilinmediğinden, bunun inkarı da yoktur. yani yarın öbür gün din alimleri tanrı'nın önderliğinde bir evrimden söz edebilir.

çamurdan primatı yarattı sonra da insana evrimleştirdi, diyebilir. adem'e ceza olarak sen maymundan başlayacaksın dedi, denebilir. ben bile bir sürü şey uydurdum yani. olur bunlar.
    ki böyle diyen müslim arkadaşlarım da var.

ha ben bu keşfi bile sikleyeceklerini düşünmüyorum ama olur da evrim çok net kanıtlandı, bu dinleri değil evrim karşıtlarını bitirir.

olmayacak olay.
  • ben hep 1400 yıllık inandığım için beni bağlamayan olay.
  • şimdilerde bazi din alimleri zaten kuranda bidi bidi diyor. kuran bunu bidi bidi sene once soylemis diye dolusacaklar ilerleyen on yilda. bu haber olmasa da evrim bir sekilde daha genis kitlelerce kabul edilecekti kisa bir zaman sonra. bilim dunyasinin icinde pek de reddedilen bir dusunce degil evrim, aksine cogunlugun kabul ettigi. yillar icinde dinler de evrim gecirecekler ve bunu kabul edecekler zaten, bir takim marjinal din profesorunun simdilerde yaptigi gibi. din olgusunun ortadan kalkmasi bana gore imkansiza yakin. yani basliklar iptal arkadaslar. aamaan neyse din de bi ihtiyaç, bana gore tum karmasanin ikiyuzlulugun ahlaksizligin sebebi de olsa, yatmadan once dua ediniz belki iyi hissedersiniz. hadi allah ratlik versin.
  • din alimlerinin yalan yanlış yorumlarını yalan yanlış yorumlayan toplulukların yaptığı yorumları yalan yanlış anlayanların dini yok ettiklerini düşündükleri bulgu.