şükela:  tümü | bugün
  • sprite 5 liraymış.
  • şehirlerarası otobüs mola alanlarında 10 liraya satıyorlar.
    bence 5 liraya aldığınıza dua etmelisiniz.
  • yıl olmuş 2018, hala cola sprite içen mi var yahu...
  • çörekle birlikte sprite içene müstehak fiyat.

mis gibi çay içmek varken.
  • sprite ile ay çöreği mi yenir lan?
  • lan aylardır yazmıyordum da bugün yazar olmasından şüphelendiğim bir arkadaşla da simit sarayı muhabbeti yaptık, başlığı görünce de "aha yakaladım pezevengi" diye tıklayıp geldim. baktım, o değil; bari muhabbeti anlatayım.

bizimki memur, bulunduğu ilin alışveriş merkezi de iş yerinin yolunun üstünde. sabah işe giderken uğrayıp 2 tane dere otlu poğaça istemiş. poğaçaları paketleyip eline tutuşturmuşlar, "10 lira beyefendi." demişler. bizimki bu işte bir yanlışlık olmalı diye düşünüp olanca kibarlığıyla "afedersiniz ne kadar demiştiniz?" diye tekrar sormuş. aynı yanıtı alınca gidip sanayide tost yaptırmış. sdfjhsjkdf

evet, arkadaşlarım da gariban.

edit: yakaladı entriyi, kesin ekşici aq
  • normalde ne yurtiçinde ne de yurtdışında (yurtdışında simit sarayına giden vizyonsuzdur) asla ama asla tercih ettiğim bir marka değil.

antalya'da arabamla yola çıkmadan önce yolda yemek yiyecek düzgün bir yer bulana kadar açlıkla mücadele etmemek adına çekinerek girdim. dedim 'bir simit alırım bir de çay ne kadar kazıklayabilirler ki?'

bir simit aldım. (1.75 tl) neyse ok dedim. fincan çay istedim. (5 tl) hadi neyse dedim çay kıraathane hariç hiçbir yerde 3-4 liradan aşağı içilmiyor. hepsi ok. sonra tam kasadayken simidin yanına 2 tane de şu ufak açık büfe tipi peynirciklerden aldım. 50 krş ya da bilemedin 1 tl olması gereken. tanesine 3 tl yazmak suretiyle 6 tl daha yazdı. tabi ki onları iade ettim. asla cimri ya da tutumlu biri değilim ama böyle aptallara verecek 1 kuruşum dahi yok. sadece simidi aldım ve çıktım.

fiyat politikaları gerçekten rezalet. ve biz toplum olarak böyle firmaları topluca protesto etmeyi öğrenemedikçe, birileri bunu 2-3 liranın hesabı zannettikçe ve meseleyi göremedikçe daha çok düdükleyecekler bizi...
  • cepteki parayı fütursuzca harcayanlar için sorun yoktur. 2 liralık şeye 5 lira ver sen. sonra ya bu adamlar nasıl zengin oluyor. sen zengin ediyorsun işte fazlalık 3 lira vererek.