şükela:  tümü | bugün
 • 10 eylül 2018 tarihinde simit sarayı gölbaşı şubesinden denk geldiğim ve bizzat yaşadığım durum. şubeden bir ay çöreği bir sprite 330 ml aldım. ay çöreğinin fiyatı 4.75 tl idi ve fiyat tezgahta yazıyordu. içecek reyonunda ise hiçbir ürünün fiyatı yazmıyordu. sprite istedim ve çalışanın ürünü sisteme girmesi ve fiyatını görmemle beynimden vurulmuşa dönmem bir oldu.

  daha sonra migros vb uygulamalardan sprite ın fiyatlarını incelediğimde simit sarayı'nın yaptığı vurgunu ve fahiş fiyat uygulamasını daha net biçimde gördüm. kasadaki çalışana fiyatın sebebini sorduğumda coca-cola zam yaptı herşey yükseldi biz de fiyatlara yansıttık dedi. yani şu açıklama bile başlı başına bir fecaat örneği içinde bulunduğumuz durumda.

  arkadaşlar, dostlar, abilerim, ablalarım ben bu ülkede sürekli sikilmekten vallahi yoruldum. bu simit sarayı denen kan emici new york, dubai vb yerlerde turquality ayağına bizlerin paralarıyla şube açıyorlar ki abd deki mağazaları simitçiden başka herşeye benziyor. adamlar hem devlet destekleriyle şube açıp para kazanıyorlar hem de fahiş fiyat uygulamalarıyla bizleri kazıklıyorlar.

  yani devlet ayşe teyze nin mehmet amca nın vs nin yastık altına odaklanmaktansa ayşe teyzeyi mehmet amcayı ve bilimum envai çeşit insani sikmeye and içmiş bu kan emici ve fırsatçılara odaklansa daha iyi olmaz mı?

  fiş görseli : https://eksiup.com/7eb536a828
  market fiyatları : https://eksiup.com/cbd0d90c142

  edit: la bebeler ofiste çay var. sprite ı daha sonra içmek için almıştım da size ne arkadaş, neyi neyle içeceğime siz mi karar vereceksiniz?

  edit2: ürünü almamdaki sebep insanlarla paylaşmaktı. ürünü iptal edecektim fakat elimde fiş olması için işlemi tamamladım.

  edit3: 2 liraya aldığı ürünü 5 liraya satmayı normal sayanlarda geldi. çok güzel gidiyor tepkiler.
 • sprite 5 liraymış.
 • şehirlerarası otobüs mola alanlarında 10 liraya satıyorlar.
  bence 5 liraya aldığınıza dua etmelisiniz.
 • yıl olmuş 2018, hala cola sprite içen mi var yahu...
 • çörekle birlikte sprite içene müstehak fiyat.

  mis gibi çay içmek varken.
 • sprite ile ay çöreği mi yenir lan?
 • lan aylardır yazmıyordum da bugün yazar olmasından şüphelendiğim bir arkadaşla da simit sarayı muhabbeti yaptık, başlığı görünce de "aha yakaladım pezevengi" diye tıklayıp geldim. baktım, o değil; bari muhabbeti anlatayım.

  bizimki memur, bulunduğu ilin alışveriş merkezi de iş yerinin yolunun üstünde. sabah işe giderken uğrayıp 2 tane dere otlu poğaça istemiş. poğaçaları paketleyip eline tutuşturmuşlar, "10 lira beyefendi." demişler. bizimki bu işte bir yanlışlık olmalı diye düşünüp olanca kibarlığıyla "afedersiniz ne kadar demiştiniz?" diye tekrar sormuş. aynı yanıtı alınca gidip sanayide tost yaptırmış. sdfjhsjkdf

  evet, arkadaşlarım da gariban.

  edit: yakaladı entriyi, kesin ekşici aq
 • normalde ne yurtiçinde ne de yurtdışında (yurtdışında simit sarayına giden vizyonsuzdur) asla ama asla tercih ettiğim bir marka değil.

  antalya'da arabamla yola çıkmadan önce yolda yemek yiyecek düzgün bir yer bulana kadar açlıkla mücadele etmemek adına çekinerek girdim. dedim 'bir simit alırım bir de çay ne kadar kazıklayabilirler ki?'

  bir simit aldım. (1.75 tl) neyse ok dedim. fincan çay istedim. (5 tl) hadi neyse dedim çay kıraathane hariç hiçbir yerde 3-4 liradan aşağı içilmiyor. hepsi ok. sonra tam kasadayken simidin yanına 2 tane de şu ufak açık büfe tipi peynirciklerden aldım. 50 krş ya da bilemedin 1 tl olması gereken. tanesine 3 tl yazmak suretiyle 6 tl daha yazdı. tabi ki onları iade ettim. asla cimri ya da tutumlu biri değilim ama böyle aptallara verecek 1 kuruşum dahi yok. sadece simidi aldım ve çıktım.

  fiyat politikaları gerçekten rezalet. ve biz toplum olarak böyle firmaları topluca protesto etmeyi öğrenemedikçe, birileri bunu 2-3 liranın hesabı zannettikçe ve meseleyi göremedikçe daha çok düdükleyecekler bizi...