şükela:  tümü | bugün
  • yıl olmuş 2020 falan apple hala her tanıttığı ürüne "most powerful apple x ever" diyor. olm guncel ürün en güçlüsü olacak tabii söylemenize gerek var mı gerçekten aq. bir gün çıkıp iphone 13 ama 12den kötü mü diyeceksiniz?
  • 1 hour more battery life than iphone xr

sunucunun yorumu: incredible
  • tam olarak;

-revolutionary, amazing, magnificent, bigger, longer, better vs. kelimeleri döngüsü,
    - sürekli alkışlayan ve fiyufff, yihuuu, huuhaaa, yeeapp nidaları çıkaran mal bir bindirilmiş kıta,
    - birkaç da sosyal sorumluluk kapsamında engelli kimseler için samimiyetten uzak, duyar kasan videolar,

şeklinde geçen etkinlik.

malum partinin mitinglerindeki güruhun ekserisine çomar diyoruz da, bu etkinlikteki bindirilmiş kıta da çok farklı değil.
  • her tanıtımda bir umutla 5-5s kasasında, yazılımı güncel bir telefon çıkarmalarını beklediğim etkinliktir, bu sene de dayıyacaklar kocaman telefonları, gereksiz büyüdü ve artık hiç ergonomik değil *
  • apple’in bir sürpriz yapıp iphone se2 modelini tanıtmasını beklediğim etkinlik.

etkinlikten akılda kalanlar;

(bkz: apple watch series 5)
    yeni kordonlar
    gelişmiş sağlık uygulamaları

(bkz: apple watch series 3)
    üsttekinin ucuz versiyonu

(bkz: iphone 11)
    geniş açı kamera
    60 fps 4k video
    ön kameraya slow motion
    a13 cpu
    699 dolar

(bkz: iphone 11 pro)
    (bkz: iphone 11 pro max)
    3 kamera
    iyileştirilmiş batarya ömrü

ve tabiki bütün ürünler bilmem kaç kat daha hızlı daha güzel bla bla bla
  • iphone 11 pro'nun kameraları pisuvarda duran naftalin parçaları gibi.
  • mart ayındaki etkinlikle beraber izlediğim en boktan ama öyle böyle değil baya iğrenç iki apple etkinliğinden biriydi.

bir de adını bir bok göstereceklermiş gibi "by innovation only" koymuşlar. kıçımın inovasyonu amk salakları.
    yıllardır apple sistemleri kullanıyorum ama bu tim cook ibnesinden artık gına geldi. bu paragöz pintinin artık bir an önce siktir edilmesi lazım. hissedarlara para kazandırıcam diye anasını belledi markanın. şimdi kazandırıyor olabilir ama sonu steve ballmer gibi olacak.
    bu herif geldiğinden beri, özellikle son 3 yıldır çok falso hareketleri var. uzun uzun liste yapıp anlatmama gerek yok; butterfly keyboard başlı başına bir fiyasko. diğerleri kısaca 6 dolarlık kablodan kısıp para kazanırım mantığının sonucu olan macbook flexgate, yeni macbook air'in eskisinden daha dandik bir webcam kullanması, fan ile soğutma sistemi arasında bakır boru olmaması (evet cidden fan boşluğa hava üflüyor ve 8000 devir ile dönerken saçma fazla ses çıkarıyor.), ipad prolarda oluşan bükülmeler (evet, sıfır kutudan yamulmuş olarak çıkabiliyor. ya da kılıfın içinde dursa bile birkaç ay içinde yamulabiliyor durduk yere.) ve sonucunda apple'ın "bunlar normal" demesi. liste daha böyle böyle gidiyor...

yani şu akşam açıklanan ipad ne bokuma açıklandı acaba. hala daha a10 çip. eskisinde de zaten a10 vardı. bu kadar mı düştün be, bu kadar mı paraya ihtiyacın var..

apple arcade ha keza. ulan anladık ne kadar para bayılsa da insanlar doymayacaksın sen tim cook, geldin martta rezil bir etkinlikle kısaca "ben yıllık bazda sizleri sikiyorum ama yetmiyor şimdi aylık bazda da sikmek istiyorum. o yüzden netflix çakması, steam çakması, paypal çakması servisler çıkarıyorum." dedin. bunun için de mal mal ağladın sahnede. allahın ibnesi.. neyse, arcade diyordum, geldin diyorsun işte oyunlar olacak hem tabletten hem telefondan hem bilgisayardan oynayacaksın, şöyle iyi böyle iyi, reklam ya da oyun için satın alım olmayacak. bir bakıyorum aylık fiyat 35 lira, sonra çıkıp oyunlara bakıyorum, alayı siktiri boktan zaten app store'da bedava bulabileceğim bebe oyunları. her ay 35 lira ayırsam mis gibi konsoldan, bilgisayardan aktarılmış oyunlar alırım. etkinliğin başında bir konami geldi bir de capcom, ikisi de efsane oyunlar yapabilecek durumda firmalar. konami oraya bir tsubasa bir yugioh oyunu çıkarsa zibil tane adam yığılır. ama ne oldu, koskoca konami geldi 2 dk ekranda kurbağa zıplattı gitti. kurbağa lan kurbağa. konami geldi kurbağa zıplattı. capcom da dandirik bir dalgıç oyunu yaptı ki o da demo sırasında kastı bildiğin. yani bu firmalar gelmiş ama hiç inançları yok bu platforma demek ki böyle şeylerle çıkıyorlar. aynı şey apple tv+ için de geçerli. kendiniz bile inanmıyorsunuz muhtemelen ki bu açgözlülük olmasına rağmen yeni ürün alanlara 1 yıl hediye ediyorsunuz.

ios ve macos konularına hiç girmiyorum bile. daha önce hiç yaşamadığım şekilde bu gece hiç bahsi geçmedi. neden? çünkü betalar o kadar kötü durumda ki daha bir bok hazır değil tam anlamıyla. ios o kadar ham halde ki adamlar olmayacak herhalde diyip, ios 13 daha çıkmadan geçen ay ios 13.1 betasını çıkardı. şimdi bakıyorum 19 eylülde ios 13, 30 eylülde ios 13.1 ve ipados çıkacakmış. 19'unda nah yüklerim ios 13'ü. aynı sıkıntı macos'ta da mevcut. o da ekimde gelecekmiş.

kısaca şu tim cook bir siktir edilsin, başa da donanımı önemseyen biri gelsin artık.

edit: imla
  • şu an konuşan hint mühendisle birlikte vicks viraline dönmüş olan etkinlik.
    bütün dünya nefesini tuttu adamın şöyle güzelce bir öksürmesini bekliyor.
  • "iphone 11 pahali olmayacak, biz fakir olucaz" diyen 100 kisinin agzina iphone 12 sokucam artik. insanlar 1000 dolar ve uzeri fiyatlari abarti buldugundan akilli telefon satislari 2018 senesinde %5-%7 dusus yasadi. hala cok buyuk, kimsenin aklina gelmemis bir iktisadi yorum yapiyormus gibi ayni seyi papagan gibi tekrarlamayin.

kaynak (ingilizce)
  • iphone se 2 den haber yine yok,
    ulen siz vallahi eğitilmezsiniz.