şükela:  tümü | bugün
  • acıdığım şahıs.

son yıllarda resmen nafaka sektörü oluştu türkiye'de. ciddi ciddi "boşanır nafaka alırım" diye gezen tipler türedi ortalıkta.

yasalar enteresan şekilde uygulanıyor.

kadın aldatıyor, adam nafaka ödüyor. böyle saçmalık mı olur? tam tersi aldatan nafaka ödemelidir kadın bile olsa. hem suçlu hem güçlü ne güzel dünya!

siz siz olun evlenirken milyon kere düşünün. boşanmak sevgilinizden ayrılmaya benzemiyor. olmazsa boşanırız nolcak ki dersen ömür boyu başkası için çalışırsın.
  • neden evliliğin iptalini talep etmediğini düşündüğüm kişi, idari yoldan bu işi bir şekilde çözebilirdi diye düşünüyorum.
  • verilen twitter hesabında ibretlik hikayeler var, kanım dondu şerefsizim.

okuduklarıma göre kadın ne yaparsa yapsın nafaka almaya layık görülüyor, aldatsa bile.
    1 ''şark görev yerime gelmeyerek beni terk eden ve üzerine tapusu olan evimi benden habersiz satan kadına 1300 tedbir nafakası, 1300 de icra olmak üzere toplamda 2600 tl ödettiriliyorum. tedbir nafakası da nafaka ödenen süreye dahil edilsin.''

boşuna dememişler; zaten bende şans olsa annem beni kız doğururdu
    ne güzel yahu, malak gibi ye, iç, gez parasını eski eşin ödesin.
    bildiğim kadarı ile nafaka, boşanan taraflardan birinin fakirliğe düşmesi halinde ödenen bir şey ama örnekleri ile gördüklerim ise hiç fakirlikten çıkmaya niyetli değiller. azıcık hevesi olsa 50 yaşında da olunsa insanlar üniversite bitirebiliyor.

gerçi artık çok geç ama latif abimiz keşke biraz aklını kullanıp yurdu terk etseymiş.

tanım: parazit kadın
  • hiç evlilik sözleşmesi falan yazmayın boşuna mahkeme sizin sözleşmenizi falan dinlemez bağlar kadına nafakayı.
  • lmaz öyle sacma sey.ne kadar evli kaldiysan o kadar süre nafaka verirsin.
  • nerede hani erkek yerini bilsinciler, tahrik eden abartanlar, otu boku ötekileştirenler, haksızlığa çözüm önerisi haksızlık olanlar, hani nerde gaye su falan. bu iki yüzlülük ayıp olmuyor mu?
  • kimse kimseye bir şey ödememeli.
    evlilikte alınan eşyalar ortak paylaştırılır. sonra herkes yoluna.
    başlık, nafaka geçmişte gerekli olabilir. ama geçmiş geçmişte kaldı.
  • neden evlenmemeliyiz sorusunun cevabı.