şükela:  tümü | bugün
 • antalya terörle mücadele polislerinin yasalara ve vicdana aykırı uygulaması.

  akdeniz üniversitesi iletişim fakültesi öğrencileri, mezuniyet törenlerinde açtıkları pankartlardan ötürü önce stadyumda saldırıya uğradılar, ertesi sabah da evlerinden alındılar.

  açtıkları pankartlar neler mi? buyrun.

  ilginçtir; dosyalarında gizlilik kararı varmış ve sürece dair yakınları bilgi alamıyor. serbest bırakılacakları 19 haziran günü, gözaltı sürelerinin uzatıldığı bilgisini aldılar.

  korku imparatorluğunun halka zulmetmek için bahane bulmakta hiç zorlanmadığını bir kere daha yakından gördük. acaba yarın yatağımızdan kaldırılıp hangi gerekçeyle demir parmaklıklar ardına atılacağız? aslında tek 'suçumuzun' bu kokuşmuş düzene ses çıkarmak olduğunu bile bile...

  yarının gazetecilerine daha şimdiden 'haddini bildiren' iktidara karşı bu gençler nasıl ses çıkaracak, nasıl kalem oynatacak hukuksuzluklara dair? özgür ve tarafsız basına ihtiyaç duyduğunuz gün onu yerinde bulabilmek için sesinize, desteğinize ihtiyaç var sözlük ahalisi.
 • ifade özgürlüklerini kullandıkları mezuniyet töreninde hem öğrencilerin, hem özel güvenliğin saldırısına uğrayan akdeniz üniversitesi iletişim fakültesinden 6 gence polisin reva gördüğüdür. bütün olanın bitenin üzerine bir de suçlu onlarmış gibi...

  yarın savcıya çıkacakları bilgisi ulaştı az evvel, umarım bu hukuksuzluğa bir an önce dur denir.