şükela:  tümü | bugün
  • biraz sonra güney ankara yönünden kentimize giriş yapacaktır. nasıl ki eve gelen misafir kapıyı çalar küt küt diye haber verir. bu yağmur da gök gürültüleriyle hazır olun ankaralılar demektedir.
  • yavaş yavaş kararn hava ve gök gürültüleri eşliğinde sanırım az sonra ankara'da başlayacaktır.
  • eryaman anlık olarak gayet günlük gülistanlık.

edit: anlık gökgürütüleri ve kapanan hava el sallayabiliriz.
  • benim için küfür gibidir. sabahın köründe kimseler görmesin diye çok özenerek camları sildim eğer tunalı tarafına yağarsa ki yağacak çok üzülürüm.
  • elimde telefon ve e-sigarayla açık pencerenin önünde otururken kendi kendime “ulan ne bok yiyosun, kömür olacan” dedirtecek şiddette gökgürültülerinin intro yaptığı, tahminen şiddetli olacak yağıştır.
    edit: aha kokusu geldi ama kendisi hala yok.
  • ankaralıların her naneden nem kaptığını gösteren başlık.

biraz düzensizliğe alışın gari doğa olayı bu, her şey sizin o memur zihniyetinizle düzenli gitmeyebilir.

izmir'e ne ani yağmurlar yağdı da çok aşırı şiddetlisi harici bunu konu eden vatandaşımı görmedim, okumadım, duymadım.yağmursa yağmur, sanki şekersiniz de eriyeceksiniz.
  • (bkz: ankaralıların görmemiş gibi her yağmurda ayrı başlık açması)
  • adamlar her yagmurda dogal afet yasiyor, birisi de gelmis buna gorgusuzluk diyor.

artik yeterince yagmur rezilligi cektiniz, buralara bir daha yazmayin. gorgulu arkadaslarimiz rahatsiz oluyor.
  • şaşırtan ve mutlu edendir. hiç beklemiyordum. sıkıcı ve yalnız bir günün tek tesellisi olmuştur. ama biraz daha yağsın, lütfen...
  • ankaralılar ne zaman yağmur gördü de başlık açmasın?
    bu günler sayılı günler tabii ki başlık açılacak.

(bkz: canım sıkıldı başlık açtım)