şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet gazetesinde 9 haziran 2018 ntv muharrem ince canlı yayını'ndaki dekan-rektör muhabbeti ile alakalı atılan manşettir.

link

hürriyet gazetesinin demirören satışı sonrası geldiği durumu net özetler.
    olur da kalkar yayından, şunlar dursun:

1

2

"
    ince, "harp akademileri’ni kapattılar milli savunma üniversitesi kurdular, rektör atadılar o da fetö’cü çıktı" dedi. ince'nin bu iddiasının "yalan" olduğu kısa bir süre içinde anlaşıldı.

sunucu, rektör afyoncu'nun hakkındaki iddiaları düzeltmek için programa bağlanmak istediğini ifade etti. bunun üzerine ince, "doğru'dur. dekan olacak o. ben 4 yıllık üniversite mezunuyum o yüzden, rektör ve dekan ayrımını bilirim" dedi.

ancak ince'nin "fetö'cü dekan" iddiasının da yalan olduğu çok geçmeden anlaşıldı. sunucu bir kere daha cevap hakkı için telefon bağlantısı talebi olduğunu bildirdi. ikinci kez "yalanlanan" ince, gergin ve kızgın bir ifade ile her isteyenin programa bağlanmamasını istedi. işin doğrusunun üniversitede görevli 150 şube müdüründen biri olan kadir atakan olduğu belirtildi.
    "
  • ulan topunuzla,tüfeniğinizle,gazetelerinizle, televizyonlarınızla başlattığınız bu savaşı k a y b e d e c e k s i n i z.

medyanın bu denli kirli kullanıldığı,insanları manipüle etmeye çalıştığı başka bir dönem yoktur,olmayacaktır.neyse ki tarihin derin bir hafızası var.
  • adam bir üniversite rektörüne "fetöcü" iftirası atıyor

rektör bağlanıp tekzip ediyor - hem de 2 kez-

ama bu iftarıyı atan ince değil bu salaklığı haber yapan hürriyet suçlu oluyor

helal valla. beyin yokken bile cümle kurabiliyorsunuz.
  • bu hasret bitsin diye ortalikta aglayan, universite diplomasi bulunmayan liderlerini sorgulamak yerine bunu sorgulayan mallarin yazdiklarini okuyacaksiniz birazdan bu baslik altinda.
  • 1- anlatılmak istenen, fetöcü diye kapattıkları harp akademileri yerine milli savunma üniversitesi kurdular oraya da fetöcü aldılar. rektör, dekan dendi; gerçek ünvan söylense tabi ki daha iyiydi. şube müdürüymüş.

ama burda anlatılmak istenen ünvan değil.
    bunu ‘yalan’ olarak vermek ahlaksızlıktır.

ha rektör erhan afyoncu da cemaat gazetesi olan bugün’de 6 yıl yazı yazmıştır, bunu da bir kenara not edelim. buna 17-25 aralık sonrası da dahil.

2- söylediği üç kelimeden ikisi, bile isteye söylenmiş kuyruklu yalan olan malum şahıs için bugüne kadar neden böyle bi haber görmedik?

edit: buyrun, farklı sitelerde aynı metinlerle hazırlanmış benzer haberler. gazetecilikte hangi sınıfa düştüğünü görmüş olursunuz.

sabah
    yeniakit
    ahaber
    haber7
    milliyet

edit 2: hahah kuyruklu yalan demişken az önce buna denk geldim.
  • gazetenin icerigi ve haber dili degistigi gibi olmasi gerektigi sekilde adini da degistirseler ya;
    ‘yalama hurriyeti’
  • --- spoiler ---

diplomam var dediği kısmı kesmeyi de ihmal etmemişler...

--- spoiler ---
  • medya okuryazarlığını bilenler için hürriyet'in müthiş derecede artık safını belli ettiği olay.

tarihe not olarak düşülür bu..
  • üslup sorunlu çok. bu haber yapılır ancak üslup ve yaklaşım kötü.

misal erdoğan’ın 90 yılında kurulmuş üniversiteleri kendisinin kurduğunu söylediğinde bu üslup ve yaklaşımla haber yaptılar mı? hayır tabii ki, haber dahi olmadı.

ülkenin seçmenlerinin muhtemeldir ki 15-25m arasında oyunu alacak birisine bu tarz yaklaşım illaki sorgulanacaktır. bakın sizin tirajınız 500 bin, bu adam seçmenlerin 25-30 milyon oyuna talip, bu işler çocuk oyuncağı mı sanıyorsunuz bilmem ki?

edit: ha şunu söyleyeyim mesela iste rte’nin havaalanını biz yaptık, üniversiteyi biz açtık yalanlarına da aynı üslupla yaklaşsınlar sorun yok. valla sorun yok. sıkıntı yanlı ve taraflı olmalarında. insanları tahrik etmeyin, o gazetenizi dürüp götünüze sokarlar.

edit2: bazı andavallar 15m oy he mi nah alır vs zirvalayan mesajlar atıyor. 55milyon seçmen var chp 24-25-% oy alıyor çarparsan basit bir matematik hesabıyla 15m bulursun. seçimi kazanmaya adayım diyor e onun için de 50% almalı iste 25m da o oluyor. kabaca yazdığım bir şey, siz önce onurlu olun da yalan söyleyeni eleştiriyorsanız ocu bucu demeyin eleştirin. muharrem incenin oy sayısının doğruluğu benim isim değil anketçi değilim ben yazmak istediğim açık gayet sevgili orospu çocukları.

edit3: kardeşim evet tam tersini yapanın da aq. ben zaten su an olabildiğince tarafsız olan fox takip ediyorum. öbürü de yanlış olmamalı sanki ben halk tv yorumcusuyum bana niye onu diyorsunuz?
  • ahlaksızlığın sınırlarını aşma olayı.