şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin miting programında gözüken istanbul mitinglerinden ikincisi.
    diğerleri için;

(bkz: 3 haziran 2018 muharrem ince istanbul mitingi)
    (bkz: 23 haziran 2018 muharrem ince istanbul mitingi)
  • anadolu yakasında binlerce koruma ordusuyla halka en az 10 metre uzaklıkta değil 3 haziranda avrupa yakasında yaptığı gibi ilçe ilçe halkın önünde gerçekleşecektir
  • esenyurt mitingiyle başlayacak olan 5-6 mitinglik seri. hani derler ya hep, istanbul'u alan türkiye'yi alır diye işte esenyurt da bir nevi türkiye resmidir. esenyurt'ta birinci olmak cok onemli. normalde akp, esenyurt'ta 40-50 arasi oy potansiyeline sahip ancak 2017 referandumunda esenyurt'u kaybettiler. zira esenyurt, hdp'nin istanbul'da yanilmiyorsam en cok oy aldığı ilçe. asagida sonuçları paylaşacağım. bu sonuclar aslında kürtler ikinci turda ince'ye oy verir mi sorusunun da cevabı.

1 kasım 2015 esenyurt seçim sonuçları
    parti adı oy sayısı oy oranı
    ak parti 186.319 46,12 %
    chp 105.677 26,16 %
    hdp 74.859 18,53 %
    mhp 29.842 7,39 %
    saadet 1.891 0,47 %

istanbul esenyurt referandum sonucu

evet
    %47.52

209.980 oy

hayır

%52.48

231.860 oy

kısacası, esenyurt'u alan bence istanbul'u da alir, türkiye'yi de alır.

miting programını da ekleyelim

13.00 esenyurt cumhuriyet meydanı
    14.30 bağcılar güneşli meydanı
    16.00 bahçelievler haznedar meydanı
    17.30 küçükçekmece ilçe binasi önü (kirazlı sokak)
    iftar: beylikdüzü açık pazar alanı (anadolu caddesi)
    22.00 silivri
  • istanbul 3.bolge ilce mitingleri seklinde gerceklesecek mini mitinglerdir. akp secmen agirlikli bolgelerde gerceklesecek muharrem ince icin cok yorucu bir gun olacaktir.
    saat 13:00-24:00 arasi 6 ilce mitingi gerceklestirilecek.
    13:00 esenyurt cumhuriyet meydanı
    14:30 bağcılar güneşli meydanı
    16:00 bahçelievler haznedar meydanı
    17:30 küçükçekmece ilçe binasi önü (kirazlı sokak)
    iftar: beylikdüzü açık pazar alanı (anadolu caddesi)
    22:00 silivri
  • saat 16:00'da haznedar meydanı'nda bulunarak başkan adayımız sayın ince'yi yalnız bırakmayacağımız mitingler serisidir.

inanılmaz bir program, inanılmaz bir enerji, muhteşem bir umut.

miting notları: saat 16:00'da başlayacak miting alanı bahçelievler ve bağcılar caddelerinin hem e5'e hem de bakırköy'e uzanan yol üzerinde, haznedar kavşağında gerçekleştirildi. buna karşılık saat 14:30'dan itibaren insanlar gelmeye başladı. 15:30'dan itibaren ise ciddi bir kalabalık toplandı.

şuan metro çalışmasının olduğu şantiye önüne otobüs yanaştı. bu denli küçük ve caddeüstü bir yer için ciddi kalabalık vardı. her şey bir yana miting alanına severek, isteyerek gelen onlarca genci ve yaşlıyı görmek insanı umutlandırıyor.

muharrem ince'yi halk sevdi. hiç kimse canını sıkmasın. o sene bu sene!
  • seri mitingler silsilesi. ilk durak esenyurt, esenyurt tiklim tiklim olacak.
  • 6 ilçede gerçekleşek mitinglerdir.

program şu şekilde:

13:00: esenyurt - cumhuriyet meydanı.
    14:30: bağcılar - güneşli meydanı.
    16:00: bahçelievler - haznedar meydanı.
    17:30: küçükçekmece- ilçe binasi önü.
    20:30 beylikdüzü (iftar) - anadolu caddesi.
    21:30: silivri - atatürk meydanı.

https://twitter.com/…nce/status/1005552294568583168
  • bir günde 6 miting helal olsun diyorum. reis sağlığına dikkat et sana ihtiyacımız var.
    cuma mesaiden bu saate kadar sığır gibi oturuyorum, oturduğum yerden izlerken yoruluyorum. adam maşallah pancar motoru gibi. dualarımız seninle başkanım.
  • neden bu kadar yere miting için gidiyor anlamadım. rte gibi otobüs kaldırsın, insanları toplasın tek bi yere. hem bilmem kaç milyon kişi geldi diye haber de yapar (!).
  • 1 günde 5 mitinglik rekorunu kıracağı mitingler silsilesidir.

halkı ayağına çağırmak yerine halkın ayağına giden bir cumhurbaşkanı adayı.