şükela:  tümü | bugün
  • gençliğin gençliğe twitter üzerinden şikayet edildiği tweet.

şuradan görülebilen: https://twitter.com/…tatus/1138149033241956353?s=19
  • memlekette kafayı kaldırmak bile 3 aydan başlıyorken adam stk üyeliğinden bahsediyor.

yazmış biri de "aylık 2000tl'ye günde 14 saat çalışırken kolay değil o işler" diye. dibine kadar haklı adam.

benden geçti ama oğlumu göndericem yurtdışına o büyüyene kadar yoluna girmezse bir şeyler. onlar gibi değilsen yok sayıldığın, verdiğin oyun bile hükmü olmayan bir memleketten ne beklenebilir? ben de üzülüyorum.

(bkz: tweet)
    "ben üzülüyorum. gençler umutsuz, fırsatını bulsa yurt dışında hayat kuracak. ne münasebet. hiç mi bir sivil toplum çalışmasına üye olayım da bi işin ucundan tutayım demez insan? gençlik elde telefon geyik muhabbeti içinde daha kaç yıl heba edecek ömründen. şikayet etme, yap!"
  • doğru demiş bizim gençlerimiz ayranım dökülmesin modunda
  • adam haklı.
    kafe köşelerinde boş boş sosyal medyadan kafasını kaldırmayan milyonlar var. hiç kimse öyle çok çalışıyoruz az para alıyoruz demesin. o ayrı bir tartışma konusu.
    ama baba parası yiyerek, hiç katma değer yaratmayan ama sürekli şikayet eden kalabalıklar var.

edit: burada kastedilen, özellikle istanbul, izmir, ankara gibi şehirlerde yaşayıp aileden kaynaklı imkanları olan ama hiç bir aksiyon almayan grup. işsizlik, bulunduğu şehirdeki imkanların kısıtlı olduğu için hareket alanı bulamama, enflasyon, ülkedeki liyakat eksikliği gibi sebeplerden dolayı zorlanan insanlar değil.
    fırsatı olup bu fırsatı kullanmayanlar.
  • boş laf. gençler bir günde böyle umutsuz olmadı. işin en kolay yanı gençliği suçlamak. kolaycılıkla prim yapıyor.
  • bir yerlere gelmiş parası olan adam için ne kadar kolay konuşmak.
    hep nasihat hep nasihat. gençler öyle gençler böyle.
    bu memleket bu hale gelene kadar önceki nesiller afedersiniz ne bok yedi?
    gençlerin umudu kalmadı umudu. keşke her şey iki satır akıllıca laf yazıp memleket düzeltmek kadar kolay olsaydı.
    cem seymeni severim ama bence biraz saçma bir tweet.

tanım: gençlerin hayatlarının kendi yaşantısı ve çevresi gibi olduğunu düşünen bir adamın tweeti.
    büdüt:uyandım ve vazgeçtim sevmiyorum seni cem.
  • ben genç sayılmam bir standart tuturabileceğimi bilsem bir dakika durmam.
    stk ne alaka kardeşim. adam bir gezmeye gitse cebinde para yok.
    en az masraf elde telefon mala bağlamak.
    stk için önce karın doyması kendini var edebilmek gerek.
    cem daha bunun farkında değil.
  • gerçekten ne çok gerizekalı var bu ülkede bunun ispatı twit ve yorumlar.

sayın gerizekalılar bu ülkede işsizliğin boyutundan haberiniz var mı?

işsizlik gençler elinde telefon, kafede oturdukları için yok! insanlar iş bulamıyor. üni mezunları dil öğreniyor, sertifikadan sertifikaya koşup anca çağrı merkezinde, avmlerde iş buluyor; şanslılarsa.

gerçekten terbiyesizlik bu twit, gerçekten!
  • bu ülkede önce büyükler gençlere,çocuklara verdiği sözleri bir yerine getirsin. büyükler önce bir büyüsün bu ülkede. en yakın örnek istanbul seçimleri.adayın birisi seçilirsem gençlere 10 gb internet diyor*gençlere sorunsuz özgür bir eğitim, bu eğitimin sonrasında bir iş ve güzel bir gelecek lazım 10 gb internet değil. sanki bu gençler 1 yılda bu hale geldi. bir nesil hem eğitim sistemi ile, hem yapılan siyasetle heba oldu gitti. bu ülke bilim yarışmalarında hoşafı birinci seçen bir ülke haline geldi. gençlere sallayacağına bu gençleri bu hale getirenlere salla ki senin samimi olduğuna inanayım. gerçek mi değil mi bilmiyorum ama filmlerden bizim algımıza yerleştirdikleri dışarıda millet üniversite çatır çatır sevişirken burada gençler bir öğün yemek bursu için, yada ayda 100 tl burs için kıçını yırtıyor. bu tweeti atanın altı kuru tabi musluk akıyor bir yerden ülkede neredeyse %25 işsizlik var çoğu üniversite mezunu,atanamayan doktor,öğretmen, ayda 2000 tl bile olmayan ücrete talim ederken kendisi konuşmakta. neymiş gençler elinde telefonla geyik muhabbeti peşinde imiş. sorarım kendisine kaç gence burs vermiş? kaç gence iş imkanı sağlamış? kaç gencin elinden tutmuş? bana bize bunların cevabını versin sonra konuşsun.

tanım: gereksiz,gündem yaratma kendi reklamını yapma peşinde olan 18. dönem nevşehir milletvekili cemal seymen'in oğlu,gazeteci, televizyon programcısı ve ekonomistimsi.
  • armağan çağlayan tarafından gerekli cevap verilmiş olan boş beleş tweet.

sözlük format vs bunlar güzel şeyler ama bilmem kimin bilmem neyi diye başlık açtıran bi zahmet bu tip entrylere de katlansın.