şükela:  tümü | bugün
  • canlı yayın

an itibariyle inanılmaz bir kalabalığa hitap ettiği yayındır.
  • esenyurt'ta tarih yazılan buluşma
  • sesinin kısıldığını, ona rağmen hala büyük bir coşkuyla binlere/milyonlara seslendiğini görünce bir "ahh" diyorum.

kısık sesine rağmen karizmatik ekrem başkan.

daha önce erdoğan-imamoğlu kıyaslamalası hiç yapmadım. mantıklı da bulmadım. bence kıyaslanacak kulvarda dahi değiller insanlık açısından ama şu an sarkastik bir kıyas yapmak istiyorum. erdoğan'ın kısık sesle yaptığı miting. kim karizmatik acaba?

edit: an itibariyle dedi ki "mülteci sorunu plajlardan fotoğraf göstererek anlaşılmaz. mülteci sorununu anlamak için esenyurt'un mahallelerine geleceksiniz".
  • akp’nin kalesi olan esenyurt’ta mahşeri bir kalabalıkla yapılan mitingtir.
  • çok güçlü bir miting olmaktadır. esenyurt’ta ciddi bir kalabalık toplanmış ve esenyurt halkı söylemere sahip çıkıyor gibi gözüküyor.
    algı oyunları yine tutmamış galiba.
  • periscope üzerinden canlı izlediğim mitingdir.

bağzıları küçükçekmece'de 50 kişiyle miting(!) yapmış, ekrem başkan ise en az 50,000 kişiyle. esenyurt'u bildiğin sallamıştır. üstelik iett otobüsleri ve istanbul halkının parasıyla taşınmış esenyurtlu bile olmayan haremlik/selamlık kuru kalabalığa değil, kendi imkânlarıyla meydana gelmiş gerçek esenyurt halkına hitap etmiştir.

hâlâ daha binali'nin seçimi kazanabileceğine inanan kaldı mı merak ediyorum. 31 marttaki sonuçtan çok daha büyük ve tarihi bir farkla ekrem başkan yeniden hakkı olan koltuğa oturacaktır.

bence binali çankaya'ya dönüp haksız bir şekilde işgâl ettiği devlet mülkünü tahliye için eşyalarını toplamaya başlasın ya da eşyaya da gerek yok, gemilerinden birine binip yeni yurdu hollanda'ya doğru yol almaya başlasın; anca gider. kumarbaz oğlunu da alsın yanına, unutmasın.
  • (binali içses)

vecihi geliyor! bu defa başka türlü geliyor!
  • mitinge katılan yazarlar yorumlarını paylaşırlarsa sevinirim.
  • halk tarafından sevilen ibb başkanının istanbul'un bir ilçesinde yaptığı mitingdir. maruz kaldığı ahlaksızlık tarihine geçecek saldırılar nedeniyle halk tarafından sahip çıkılmaktadır. gayet doğal bir olaydır, şaşılacak bir şey yoktur.
  • imamoğlu, esenyurt’ta: “bu kadar kadın ve çocuğun olduğu bir miting görmedim. bir yerde hem kadınlar hem çocuklar varsa orada umut vardır” egemen gök ve fırat fıstık'ın haberi