şükela:  tümü | bugün
  • nba 2019 final serisinin 5. maçı. türkiye saatiyle 11 haziran salı saat 04.00'da.

serinin 1. ve 3. maçlarında şanlı raptors'ımız için uyguladığım totemi bir kez daha uygulamak istiyorum.

(bkz: #90723869)
    (bkz: #90939297)

golden state bırakmam diyor
    üçlükleri kaçırmam diyor
    şanı büyük kawhi paşa
    toronto'dan çıkmam diyor

edit: bu sefer tutmadı.
  • doğru tarih ve takım isimleriyle yazılarak gözlerimi yaşartmış olan, s sport ekranlarından naklen yayınlanacak final serisi maçıdır.

raptors deplasmandaki 2 maçı kazanarak büyük avantaj yakaladı ve seride 3-1 öne geçerek olayı tekrar kuzeye taşıdı. son durumda kevin durant in tam olarak beklenen gelişimi göstermediği söyleniyor ve dönüşünde belirsizlik sürüyor. dönemezse çok büyük ihtimalle şampiyon olurlar ama dönerse de %100 üyle katkı verebilir mi ayrı bir soru işareti.

gönlüm başından beridir kawhi leonard ve arkadaşlarıyla, umarım sahalarında kupayı kaldırırlar. warriors da şanssızlığının kurbanı olacak artık.
  • toronto'nun kazanarak şampiyonlugunu ilan etmesi gereken maç. seri 2-3'e gelirse, karşindaki takim golden state ve bu takimin şakasi yok. toronto'nun ne yapip edip, bu iş bitti demesi lazim.
  • allah'ım inşallah toronto kazanır.

düşünsenize kawhi tek başına şampiyon olacak, gsw bitecek efsane valla.
  • bence kevin durant'ın dönmeyeceği maç olacaktır. (şampiyonluk yüzüğü için thunder'a attığı madiğin karması dönüp hem onu, hem takımını vuracaktı tabii.)

ha, dönerse ne olur?
    - toronto'ya en çok 7 maçta yenilirler, "allaım dönücek mi lütfen dönsün çünkü" diye sayıklayan gsw, hatta nba izleyicisinde de "aa durant süpermen değilmiş" algısı oluşur.
    - olur a, basketbol denen bu nanenin sakatlığı var, formsuzluğu var, topun yuvarlaklığı var... üst üste üç maç alıp toronto'yu yenerlerse bu kez mvp olamaz; o titri (her şeye rağmen) curry kapar.
    durant'in %100 formla dönmesini beklemiyorum. daha çok curry ve thompson'ın işini kolaylaştırıp boş şut bulmalarını sağlayarak onları kahraman yapacaktır, bu da mvp kalibresi demek değildir.
    - "bu işin sakatlığı var" demiştim, tek yanlış harekette kolu bacağı sahada bırakabilir. adam yılda benim mahallemin toplamının ömür boyu görmeyeceği bir paraya imza atmak üzere. tam kontrat yapılacak/yenilenecek sene öncesi bir sakatlık daha ister mi?

kısacası artık "durant geldi, takım kurtuldu" diyebilmek için çok geç görünüyor. (evet draymond green,bu sözüm sanadır da.)
  • durant olayının boku çıktı zaten dönemeyeceği belliydi.
    durant olmadan iki senaryo var kafamda:

1- gsw kazanır, 6. maçta toronto kazanır ve (4-2) şampiyon olurlar.
    2- toronto bu maçı evlerinde kazanır ve (4-1) şampiyon olurlar.

eğer bir sakatlık falan olmazsa, gsw'nin durant olmadan kazanacağı bir senaryo çok zor artık bu saatten sonra.

seri başlamadan önce 4-1 gsw alır diyordum. bu rezil tahminim de burda dursun *
  • bana pistons lakers serisini hatırlatıyor. 2004 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam. o seride de lakers'in sakatlıkları vardı. yıldızlara rağmen 4-1 yenildiler. 1 maçı zar zor kazanmıştılar. durant büyük ihtimalle oynamayacak. oynasa bile yenilecektir gsw. gsw bu seriyi kafasında bitirmiş. 4. maçta bunu gördük
  • gsw seriyi 4-3 alacak.
  • nba pazarı bu kadar büyükken son şampiyonun kolay kolay havlu attırılamayacağını düşünüyorum. bu maçı gsw alır. seri bu kadar erken bitirilmez.

edit: umarım drake kenardayken şampiyon olamazlar.
  • o değil de bahçeli hala gsw'de durant sakatsa toronto'da kawhi oynamamalı diye tweet atmadı ben onun için hala şaşkınım.