şükela:  tümü | bugün
  • bugün saat 10.00'da açıklanması beklenen orandır.

şubat-mart-nisan ayı ortalama işsizlik oranı açıklanacaktır. mart ve nisan aylarında covid-19 nedeniyle işsizlik uçtuğu için %13.6'dan %20'lere fırlaması beklenmekte.

edit: işsizlik %13.6'dan %13.2'ye düşmüş. ahaha yok artık*
    kaynak
  • kısa çalışma ödeneği cambazlığı sebebiyle uçmayacak sözde veri.
    çünkü yüzbinlerce kişi aslında işsiz ama kendini ücretsiz izinli sanıyor...
  • 10 tane bölge müdürünün görevden alınması sıcaklığını koruyor.

t:suni rakamlarla düşük gösterilecek rakamlar.
  • tüik başkanı ve müdürleri boşa degistirilmedi dedirten boş ve gerçeği yansıtmayan açıklama olacaktir
  • kobi'lere daha önce verilen teşvikler ile ve bundan sonra da verilecek teşviklere bağlı olarak sabitte kalacaktır. büyük artışlar azalışlar beklemeyin.

t: şaşırtmayacak oranlardır.
  • yüzde 17 den fazla çıkarsa kendimi 8.kattan aşağı atarım
  • siyasal atatürkçülerin yalan diyeceği veriymiş.bak kamile bak sanki ülkede işsizlik bir tek bizi ilgilendiren konu.halkın temel problemlerinde bile siyasi iktidarın yanında olacağım diye kendi halkına kızan başka bir millet var mı acaba.tamam bir partiye oy verirsin de işsizlik,eğitim sistemi,adalet sistem,ekonomi kötü işte.bu bana olduğu kadar sana da kötü.yine oy ver ama en azından temel problemlerde eleştirici ol,milletin yaninda ol siyasilerin değil.
  • akp'nin görevden aldığı bürokratları düşündükçe acaba ne kadar yalan yazdıracaklarını bugün öğreneceğimizdir.

akp yönetimine kalsa iş çok boşta 1 işçi bile yok kafasındalar.
  • 1liralık ülker gofrettin 1.25 yapıldıysa bana göre enflsyon %25 enflasyon dur.
  • geçmiş aylara göre düşük çıkmasını bekliyorum.

edit: evet tahmin ettiğimiz gibi düşük çıktı.
253 entry daha