şükela:  tümü | bugün
207 entry daha
  • şahidim. havaalanına iki saatte gittik, normalde yarım saatlik mesafeydi.

her 10 kasım da böyle mi oluyor dedik taksi şoförüne. o da bize ‘yani ablacım burada biz bizeyiz, böyle olur mu hiç, bu defa uzun kendi kitlesine izin verdi ondan oluyor bunlar’ dedi.

çomar falan demek istemiyorum ama korkudan gelemeyenlerin de anıtkabir’e geldiği bir 10 kasım yaşandı bu sene. hesaplarının ne olduğunu da göreceğiz yakında. kendilerini uzun süre saklayamıyorlar malum.
  • sosyal medya hesaplarindaki anitkabir resimlerine, ellerinde ozellikle kafanin bu ayki sayili resimleriyle bir cok sikma bas gordum. ilginc bir durum. 10 sene once canli yayinda 70 milyona ingiliz mandasini cumhuriyete tercih ederdim diyen tiplere ataturk sevgisi gelmis her nasilsa. ben inanmiyorum buna kusura bakmayin. ataturke her turlu hakareti eden heykellerine saldiran tarih kitaplarindan silen bir zihniyeti 15 yildir iktidara tasiyanlar 10 kasimda gostermelik ataturkcu olmasin. secim calismalariniza ataturku alet etmeyin. bu goruntuler donup dolasip yine gercek ataturkculere girecek bakin gorun. bunlara inanip gidip malum partiye oy verecek hale gelenlere de allah akil fikir versin.
  • yok sıkma başlar gelmiş de, yok çomarlar niye gelmişmiş. hayırdır bayanlar, baylar; ne ara atatürk'ün tapusunu(!) üstünüze aldınız?

hadi sıkma başların başını sıkan başörtü de, sizin beyninize oksijen taşıyan damarları sıkan ne?
  • atatürk'ten zerre nasiplenmemiş kimsenin edeceği laftır bu. elbet kör değiliz; daha önce ki milli bayramlarda, atatürk'ü anma günlerinde yaşananları gördük. müfredatın ne hale geldiğini gördük. atatürk ile, kurucu kadro ile ilgili daha önce ki söylemlerini duyduk, işittik. ancak gün oldu; atatürk'e büyük övgüler zikredilmeye başladı. gün oldu; milletin atatürk için kalbinde, ruhunda hissettiği minnet duygusu, büyük sevgi ve muhabbet 'onların' da dilinden dökülmeye başladı. seçim için mi, oy için mi bütün bunlar? bırakınız öküz altındaki buzağıyı. kimse size bu adamlar atatürkçü oldu, koşun akpy'ye oy verin, sandıkları patlatın demiyor. bırakınız; sebep ne olursa olsun, niyet ne olursa olsun, milletin ortak buluşma noktası atatürk olsun. onun istirahatgahında buluşsun akp'lisi, atatürkçüsü.
    yıllardır 'bu halkı kutuplaştırmayın, toplumun, cumhuriyetin değerlerini yıpratmaya çalışmayın' demiyor muyuz birilerine? 'cumhuriyetin değerleri ve kazanımları üzerinden kutuplaşırsak, gayrı düşersek tuz-buz oluruz, yıkılır gideriz' demiyor muyuz? nedir öyleyse bugün anıtkabir'i ziyarete gidenlere bunca hakaret?
    elbet unutmayacağız geçmişi. ancak ülkenin sadece siyasi partilerden mürekkep olduğunu da, siyasi söylemlerden ibaret olduğunu da sanacak kadar kör olmayacağız. toplumun tüm kesimleri bir şekilde atatürk'ü ortak payda olarak görüp kabrini ziyaret ediyorsa, kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı olmadığını da haykıracağız.
  • hepatit zararlı hatta ölümcül
    bir virüstür. bu virüsün a,b,c,x,y,z türleri vardır. bu türlerin kimi az ölümcül, kimi çok ölümcül ama virüstür, zaralıdır.

çomar, sıkmabaş, kızılbaş, gavur, yobaz, kıro gibi argümanlarla insanlara saldıranlar virüstür. kimi çok ölümcül, kimi az ölümcül ama virüstür, topluma zararlıdır.

onurunu şahsiyetini siktiğimin zararlıları sizi!
  • kıl dönmesi zararlı bir hastalıktır.

ayyaş, çapulcu,bunlaaar gibi argümanlarla insanlara saldıranlar da hastalıktır. kimi çok ölümcül, kimi az ölümcül ama hastalıktır, topluma zararlıdır.

umarım daha az kandırılmayı öğrenir herkes...