şükela:  tümü | bugün
 • önyargılı olmayalım gitsinler görsünler... belki.. ufak bir ihtimal bile olsa saygı duymayı eleştirdikleri adam'ın yazdığı kitap sayısı kadar okumadıklarını... 57 seneye 11 tane savaş sıkıştıran adam'a elinde kumanda altında paçalı donu ile camış gibi uzanıp bunlar ayyaş demenin ne denli ayıp olduğunu anlarlar...

  biz anlatamadık belki paragözlük duygusu minnet duygusunu köreltip yok etmemiş ise bir nebze bile anlamaları iyidir gitsinler gitsinler ....
 • akp kitlesinde "ülkeyi kuran insandır, en azından saygı duyarız" diyen kesim bence o kadar da azınlık değildir. yavuz bahadıroğlu bile çıkıp benzin zammına laf ettiyse, bir yerde akp kitlesinin tamamının birbirinin kopyası olmadığını anlamak gerekli bence.

  demek istediğim şudur ki: oraya zaten atatürk düşmanlarını götürmeye çekler, ılımlı kesim gidecek en fazla.

  tanım: bir grup atatürk düşmanının atatürk'e bedava saygısızlık yapma imkanını değerlendireceği istiladır.
 • atatürk belirli bir zümre ve kitleye ait değildir. atatürk evrenseldir ve kapsayıcıdır. bu tarz ayrıştırıcı tutumlar, bir atatürkçü olarak beni derinden sarstı. ülkenin kurucusunun kabrini ziyaret etmek herkesin asli görevidir. sapık nakşi tarikatlarıyla, siyasi parti kitlelerini bir tutmayın.
 • bir atatürkçü tarafından 10 kasımda saygı duruşunda duranların sap gibi ayağa dikildiklerini ifade eden bir başlık...

  (bkz: beyin.avi)
 • ayrıştırmacı başlık. öyle bir ayrışmışız ki sizin yapmaktan ehemmiyet duyduğunuz bir fiili gerçekleştirenleri, sırf sizden değil diye aşağılamayı kendinize hak görebiliyorsunuz. işte burada çok değer verdiğiniz atatürk'ü politize ediyorsunuz. dini istismar etmekle kınadığınız düşmanınızdan(!) bir farkınız kalmıyor. atatürk'ü anlayamayıp, istismar etmekle yetiniyorsunuz. aferin size, sizi ayrıştırmak isteyenler bile bu kadar etkili olamaz. atatürk, bu toprakların insanlarının ortak değeridir. böyle bir günde bile, ebedi şefe bu denli yabancı kalmak, hele ki onun bayraktarlığını yaptığını düşünen bir kitle için ne acı.
 • levent gültekin’nin son kitabının konusunu çağrıştıran başlık, kitabın adı onurlu çıkış. gültekin türkiye’deki her kesimin kendi mahallesine hapsolduğundan bahsediyor, benzetme olarak türkiye’yi büyük bir ev, bu kesimleri kendi odalarına kapanmış insanlar olarak tasvir ediyor, çözümü de herkesin odalarından çıkıp salonda buluşması olarak sunuyor. işin onurlu kısmı, haklı olunsa dahi kimse ötekine sen şunu yapmıştın, sen böyle demiştin türünden suçlamalar yapmaması oluyor zira herkesin bir hatası, her kesimin bir mağduriyeti olduğunu, bunun hesaplaşmasına girilirse kimsenin salona çıkamayacağını söylüyor. işte anıtkabir o türkiye’nin salonudur ve şimdi o sebeple veya bu sebeple o salona çıkan insanlar aşağılanıyor, onlarla dalga geçiliyor bu başlıkta. bunu yapanların, suçladıkları insanlarla yapısal bir farkı yok, adına çomarlık diyelim, bunlar da kendisine kemalist, atatürkçü diyen çomarlar zira yaptıkları şey savundukları fikir üzerinden karşı tarafı aşağılamak, rövanş almak, üzerlerinde tepinmek, tıpkı muhafazakarların akp iktidarı ile yaptıkları şey. sizin derdiniz toplumsal barış, uzlaşma değil, ötekine karşı ezici bir galibiyet almak ihtirası. insanlar o sebeple veya bu sebeple hayatta yapmazlar denilen şeyi yapıyorlar, yine beğenmiyor bu kesim, sen gelme ulan ayı diyor, mozolenin önünde selfi çekilmeseler bari diyor, hangi sanatçının cenazesindeydi, sorsan bu ülkenin en aydın kitlesinin cenazesinde yapılan absürdlüğü ışık hızında bu kesime yamıyor. ilk taşı günahsız olanınız atsın diyeceğim, herkes kaya sallandırmak için sırada, ne biçim memeleket olduk. çomarlık parayla, pulla değil, siyasi fikirle değil, ezikliğin dışavurumu bir ezme arzusu ile tanımlansa ne güzel olur.
 • af dileyecekler ise, isabetli bir karardır.
 • hiç vakit kaybetmemiş, yetişmiş 25 senelik bozulmamış perma saçlı ceehaapee teyzesi zihniyeti. tam olarak böyle davranıldığı için bu insanlara şu an atatürk'ü anlatamıyoruz. tam olarak bu sebepten iplerini tutanın peşinden gidiyorlar. bi akıllı olun, bi itmeyin, bi ayrıştırmayın ulan! ayağınıza kadar gelmiş fırsat! gel kadeşim de, gir koluna, beraber onuncu yıl marşı söyle, sonra bi çay iç, anlat... ne güzel adamlarmış bunlar desinler. ille iticeksiniz kendinizden insanları!
 • atatürk yaşasaydı suratına tüküreceği insanların nasıl atatürkçü kesildiklerini gösteren başlık. oraya kendi rızasıyla cumhuriyetimizin kurucusunu anmayan giden insanlara neye dayanarak hangi hakla köpek diyorsun sen.
 • paçalardan yıvış yıvış akan sahtekarlık ve riyakarlığı dibine kadar içselleştirmiş devenin tekinin bu arsızlığı eleştirenleri pkk ve fetö sempatizanı ilan etmesine,

  ülkede yıllardır yaşananlardan hiç bir şey anlamamış, yetmez ama evetçi kafasındaki ağır bir geri zekalının da "önyargılı bakmayalım, belki oraya gidince havasından suyundan uyanıp atatürk'ü öğrenirler" diye zırvalamasına sebep olmuş,

  siyasi manupülasyon manevrası.