şükela:  tümü | bugün
 • onu bunu bilmemde fox tv'den daha iyi bir anma yayini yapiyor su an a haber :d
 • bir atatürkçü tarafından 10 kasımda saygı duruşunda duranların sap gibi ayağa dikildiklerini ifade eden bir başlık...

  (bkz: beyin.avi)
 • levent gültekin’nin son kitabının konusunu çağrıştıran başlık, kitabın adı onurlu çıkış. gültekin türkiye’deki her kesimin kendi mahallesine hapsolduğundan bahsediyor, benzetme olarak türkiye’yi büyük bir ev, bu kesimleri kendi odalarına kapanmış insanlar olarak tasvir ediyor, çözümü de herkesin odalarından çıkıp salonda buluşması olarak sunuyor. işin onurlu kısmı, haklı olunsa dahi kimse ötekine sen şunu yapmıştın, sen böyle demiştin türünden suçlamalar yapmaması oluyor zira herkesin bir hatası, her kesimin bir mağduriyeti olduğunu, bunun hesaplaşmasına girilirse kimsenin salona çıkamayacağını söylüyor. işte anıtkabir o türkiye’nin salonudur ve şimdi o sebeple veya bu sebeple o salona çıkan insanlar aşağılanıyor, onlarla dalga geçiliyor bu başlıkta. bunu yapanların, suçladıkları insanlarla yapısal bir farkı yok, adına çomarlık diyelim, bunlar da kendisine kemalist, atatürkçü diyen çomarlar zira yaptıkları şey savundukları fikir üzerinden karşı tarafı aşağılamak, rövanş almak, üzerlerinde tepinmek, tıpkı muhafazakarların akp iktidarı ile yaptıkları şey. sizin derdiniz toplumsal barış, uzlaşma değil, ötekine karşı ezici bir galibiyet almak ihtirası. insanlar o sebeple veya bu sebeple hayatta yapmazlar denilen şeyi yapıyorlar, yine beğenmiyor bu kesim, sen gelme ulan ayı diyor, mozolenin önünde selfi çekilmeseler bari diyor, hangi sanatçının cenazesindeydi, sorsan bu ülkenin en aydın kitlesinin cenazesinde yapılan absürdlüğü ışık hızında bu kesime yamıyor. ilk taşı günahsız olanınız atsın diyeceğim, herkes kaya sallandırmak için sırada, ne biçim memeleket olduk. çomarlık parayla, pulla değil, siyasi fikirle değil, ezikliğin dışavurumu bir ezme arzusu ile tanımlansa ne güzel olur.
 • af dileyecekler ise, isabetli bir karardır.
 • hiç vakit kaybetmemiş, yetişmiş 25 senelik bozulmamış perma saçlı ceehaapee teyzesi zihniyeti. tam olarak böyle davranıldığı için bu insanlara şu an atatürk'ü anlatamıyoruz. tam olarak bu sebepten iplerini tutanın peşinden gidiyorlar. bi akıllı olun, bi itmeyin, bi ayrıştırmayın ulan! ayağınıza kadar gelmiş fırsat! gel kadeşim de, gir koluna, beraber onuncu yıl marşı söyle, sonra bi çay iç, anlat... ne güzel adamlarmış bunlar desinler. ille iticeksiniz kendinizden insanları!
 • atatürk yaşasaydı suratına tüküreceği insanların nasıl atatürkçü kesildiklerini gösteren başlık. oraya kendi rızasıyla cumhuriyetimizin kurucusunu anmayan giden insanlara neye dayanarak hangi hakla köpek diyorsun sen.
 • paçalardan yıvış yıvış akan sahtekarlık ve riyakarlığı dibine kadar içselleştirmiş devenin tekinin bu arsızlığı eleştirenleri pkk ve fetö sempatizanı ilan etmesine,

  ülkede yıllardır yaşananlardan hiç bir şey anlamamış, yetmez ama evetçi kafasındaki ağır bir geri zekalının da "önyargılı bakmayalım, belki oraya gidince havasından suyundan uyanıp atatürk'ü öğrenirler" diye zırvalamasına sebep olmuş,

  siyasi manupülasyon manevrası.
 • haksız bir ifadedir.

  sadece atatürk'ün anısına saygıdan ötürü dahi böyle bir ifade kullanılamaz. biz de zaman zaman bazı kavramları kullanıyoruz fakat o insanlar öyle ya da böyle bugün anıtkabir'i ziyaret ediyorlar ve ben bu ziyarete saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.
 • anıtkabir e gitmek tüm dünya vatandaşlarının hakkıdır arkadaş efendi efendi gidip saygını gösterip ziyaretini yapar çıkarsın, bak sadece türkiye demiyorum tüm dünya insanlarının hakkıdır.

  tek derdim şununla, atatürk diyemeyen, kamal diyen, yossi kohen zırvalarına inanan, fesli deliyi adam yerine koyan ya da bunları yapanlara ses çıkartmayan birileri varsa orada umarım gözü biraz açılır, açılmıyorsa da orada zaten ruhen ezilecektir o da ona yeter diye tahmin ediyorum.

  vatandaş vatandaştır yahu, çok kabarmamak lazım.