şükela:  tümü | bugün
  • 10 kasım konya'daki yapılan saygısızlıktır. 10 kasım atatürk'ün ölüm yıldönümünde mehter marşı çalınmasıdır. mehter marşına karşı olmamakla beraber 10 kasım'da bunun kasti olarak yapıldığı ortadadır. sinirden elim ayağım titredi bu vatana kendi evlatlarının bu kadar ihanet ettiğini görüp de hiçbir şey yapamadığım için üzülüyorum.
    https://youtu.be/hnhbjwdvjog

edit: her cuma günü yapıldığını bilmiyordum fakat yine de 10 kasım zamanı daha duyarlı olunması gerekiyor.
  • yapılmasında hiç ama hiç sorun görmediğim terbiyesizliktir.

herkes tarafını net bir şekilde belli etsin. bu dönemler safların net çizildiği dönemler olmakla birlikte zamanı geldiğinde sorulacak olan hesabı kolaylaştırır.
  • haber değeri yoktur.
    terbiyeli bir şey yapılsaydı olurdu ama.
  • yapılmasında çok ama çok sorun gördüğüm terbiyesizliktir.

"konyalıyım" denince oluşan önyargıların nedeni böyle beyinsizlerin lağım çukuru zihniyetleri ve icraatlarıdır...
  • ya ne çalacaklardı zeybek mi dediğim terbiyesizliktir.

olm konya lan.

ülkenin iq oranı en düşük şehri amk.

başka ne bekliyordunuz ki...
  • konya kadar başınıza taş düşsün demeye sebep, aslı olmayan terbiyesizlik.

"mehter marşına karşı olmamakla beraber 10 kasım'da bunun kasti olarak yapıldığı ortadadır" diyor bi' de.

al, öğren :

http://www.konya.bel.tr/…erayrinti.php?haberid=2068

konya'da 2008'den bu yana her cuma zafer meydanı'nda mehter takımı konser verir, bu yıl 10 kasım da cuma gününe denk gelmiştir.

günahım kadar sevmediğim konya'yı savunur hale geldim sizin gibiler yüzünden.

edit :

hızımı alamadım. bak kardeşim, anısını savunduğunu ve saygı duyduğunu düşündüğün sevgili atatürk senin gibi boş bir gençlik yetiştiğini görseydi inan çok üzülürdü, kahrından ölürdü adamcağız, senin yüzünden. arkasını önünü düşünmeden, araştırmadan düz adam mantığıyla hareket etmeden önce o çok sevdiğin atatürk'ün mirasına layık olmayı dene. konya senden daha kaliteli, erdemli ve üretken atatürkçülerle dolu, gel bi çayımızı iç.

edit 2 : bu cuma da yapılmayıversinciler türemiş. yukarıdaki entryde anlatmaya çalıştığım ve tepki gösterdiğim şey, bu konserin bilinçli olarak 10 kasım'a özel düzenlenmiş gibi yansıtılması. şahsi düşüncem verilse de olur verilmese de yönünde, toplumsal hassasiyet göz önüne alınarak bu hafta ertenebilirdi, evet. ama ertelenmemiş, başlığı açan arkadaş bu noktaya değiniyor olsaydı da sesimi çıkarmaz, haklıdır böyle düşünebilir derdim.

ahahahah, ömrümde tek bir oy bile vermediğim ak parti'nin yönettiği büyükşehir belediyesi'ni savunuyorum ve bu çok ilginç. insan gerçekten hayret ediyor.
  • şöyle bir durum var, yıllardır konya'da her hafta tam orada mehteran gelir ve mehter marşları çalar. bu etkinlik her cuma mı yapılıyordu unuttum ama olabilir.

belki art niyetli bir davranış değildir ama düşüncesizdir. mehteran ezan okunduğunda susuyor mu mesela, susuyor. neden? çünkü ezanın vatandaşlar adına özel bir anlamı var değil mi? atatürk'ümüzün vefatı da aynı işte. özel günlere boşuna "özel" demiyoruz. hassas olmak gerekir. hassas olunması gereken bu tarz noktalarda hassasiyet göstermediğinizde işin rengi değişiverir.