şükela:  tümü | bugün
  • kastamonu tosya'da kız imam hatip lisesi öğrencilerinin atatürk imzasını oluşturarak hazırladıkları koreografi. beni mutlu etti zira bu ülkede hepimiz aynı gemideyiz ve atatürk sevgisi ortak paydamız olmalı diye düşünüyorum. bunlar muhafazakar kesimlerde yavaş yavaş da olsa farkındalık yaratacak şeyler.

atatürk'e hakaret edenler kadar atatürk'ü tekelleştirme çabasında olanlar da doğru yolda değil. bu insanları bu tarz eylemlerinden dolayı yermek değil teşvik etmek gerek.

türkiye'de belli bir kesimin atatürk konusunda hatta herhangi bir konuda fikirlerini değiştirmesinin yolu bazı kişilerin neler söylediğiyle alakalıdır.

bu noktada kritik öneme haiz kısmı kaçırmamak gerekir nedir bu;

biliyorsunuz atatürk konusunda bazı kesimlerin söylemleri ve duruşu değişmekte bunun sebebi tartışılır. siyasi çıkar, değişen küresel siyasi iklim artık her neyse. en az bunu niye yaptıkları kadar bunu yapmalarının sonuçları da önemlidir ve gözden kaçırmamamız gereken nokta budur.

bu koreografi de bunun sonuçlarına bir örnektir.

buradan
  • türkiye'de belli bir kesimin atatürk konusunda hatta herhangi bir konuda fikirlerini değiştirmesinin yolu bazı kişilerin neler söylediğiyle alakalıdır.

bu noktada kritik öneme haiz kısmı kaçırmamak gerekir neydi bu;

biliyorsunuz atatürk konusunda bazı kesimlerin söylemleri ve duruşu değişmekte bunun sebebi tartışılır. siyasi çıkar, değişen küresel siyasi iklim artık her neyse. en az bunu niye yaptıkları kadar bunu yapmalarının sonuçları da önemlidir ve gözden kaçırmamamız gereken nokta budur.

bu koreografi de bunun sonuçlarına bir örnektir.
  • (bkz: münferit olay)
    pardon o başka birşey içindi.
  • hiçbir anlam ifade etmiyor bunlar benim için. reklamlar da hiçbir anlam ifade etmiyor. kimsenin ülke üzerinde yapılan rezilliklere sesi çıkmadığı sürece bu yapılanların hiçbir anlamı yok çünkü. atatürk'ü sevmek demek onun silüetini oluşturmak veya imzasını oluşturmak demek değil maalesef. fikirlerini, görüşlerini benimsemek asıl önemli olan.

29 ekim'de de aynı durum mevcuttu. bu yapılanlara bakıp ülke geleceği adına umut taşımak ahmaklıktır, kendini kandırmaktır. maalesef bunu ben de yapıyorum. bugün bazı reklamları izlerken gözlerim doldu mesela. ben de bu saçmalığın içindeyim herkes gibi.
  • kafalarin cok karisik oldugunu gosteren bir olay daha.
  • 1997 yilindan :
    (bkz: imam hatiplilerin anıtkabir'i ziyareti)

daha oncelerde de benzerleri olan ama kafayi kuma gommus, sozcu, cumhuriyet, birgun gibi yandas medyayi takip edenlerin bihaber oldugu olay. ihl ismi gorunce ataturk karsiti bunlar diye ciyaklamayi birakin artik.
    kutuplastirmayin ulkeyi 70 yildir yaptiginiz gibi.

arastirin. 1997'den imam hatiplilerin anitkabir ziyareti
    [https://i.hizliresim.com/yzjzla.png https://i.hizliresim.com/yzjzla.png]

ek: 1997 yilinda, 28 subat surecinde, basortulu olan kadinlarin okuma hakki ellerinden ataturkculuk adi altinda alinirken, kadinlarimiz/kizlarimiz okusun/calissin diyenlerden ne ses cikmisti acaba? bu ihl'liler abilerini/akrabalarinin askerde ziyaret edemiyordu, basortu yuzunden. kadina ayrimciliga cok hassas bugunku toplum kesimi o zaman neredeydi?
  • promosyon hem de en ucuzundan.
  • twitter'da bir hesabın * * "yine de kapatacağız" yorumu yarmıştır.
  • (bkz: ali ismail korkmaz)

kalbinde yumuşama olduğu zaman, aklına bu atatürkçü genci getir. af yok, merhamet yok.
    aynı gemide değiliz.
  • ne de olsa imza yazı olup, suret olmadığından tabu değildir. (tabu? ) anladınız siz onu.