şükela:  tümü | bugün
  • türk milleti yurdun dört bir yanından anıtkabir'e akın akın ilerliyor. an itibariyle ankara yolundaki dinlenme tesislerinden bi kare lınk
  • bu sene nedense muhteşem olacak olan katılım.
  • bir devletin, devlet olmasını sağlayan, ileri görüşlü, kararlı, dahi ve milletine aşık olan adamı, ziyaret eden akındır.
  • gün geçtikçe artan sevgi
  • malum partinin tek artısı, son 16 yılda atatürk sevgisini ve anıtkabir ziyaretlerini ters orantıyla %100 artırmasıdır.

anıtkabir bugün yine katılım rekoru kıracaktır, sen rahat uyu atam fikirlerin ve hedeflerin her zaman korunacak gerçek türk gençliği ile.
  • 09:05’te anıtkabire giremeyecek olan akındır.

09:05’i normal vatandaş bir türlü o’rada yaşayamıyor.
  • bir millet; neyin eksikliğini duyarsa onu, kimin eksikliğini hissederse de onu özler.

suya hasret kalan da suya koşar ki;
    ya çok susuz kaldığından ya da berraklığa ihtiyaç duyduğundandır.

milletçe su gibi temiz ve su gibi berrak yarınlara koşmak istememizdeki en birleştirici varlık da ulu önderimiz başbuğ gazi mustafa kemal atatürk'tür.

öyle ki; bizlerde kabir ziyareti geçmişten beri kutsaldır.
    ata ziyareti ise; kültürümüzün en ulvi yansımasıdır.

işte bugün görülen ve görülecek olan o kalabalık;
    küllerinden yeniden doğan bir milletin neslinden gelen, ulus şuurları hâlâ berrak olan, atatürk sevgileri her daim emsalsiz olan en asil duyguların mensupları, türkiye cumhuriyeti yurttaşlarıdır.

bir imkân vesilesi ile gidebilenler için oldukça anlamlı ve güzel bir ziyaret olup;
    bir imkânsızlık sebebi ile gidemeyenlerimiz için de kalplerindeki niyet kadar anlamlıdır.

bugün anıtkabir ziyarete açıldığı 10 kasım 1953 senesi'nin üzerinden geçen 65 senenin ardından,
    tekrar asil türk milleti'nin ahde vefalı yurttaşlarıyla buluşacak ve hem milletimiz ata'sının huzuruna varacak hem de ulu önderimiz başbuğ gazi mustafa kemal atatürk de bu yüce milletini bağrına basacaktır.

kaldı ki; anıtkabir bizler için sadece bir kabir ya da bir konum değildir.

anıtkabir; yüce türk milleti'nin yeniden varoluşunun en evrensel simgesi ve en temiz kalmış evrenidir.

bu sebeple yolculuk boyunca yüksek bir dikkatle trafik kurallarına uymak,

anıtkabir ziyareti boyunca ve sonrasında çevreyi temiz tutmak,

resmi görevlilerce belirtilen ziyaret ve protokol kurallarına uymak,

çocuklarımızın bu ziyareti daha iyi algılamalarına yardımcı olmak ve yaşlılarımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza ve de en önemlisi;

gazilerimize, bedensel engelli kardeşlerimize ziyaret ve saygı tanziminde öncelik verilmesi ricalarımızla;

tüm ulusumuzun 80.ulusal yasında en derin saygılarımızla birlikte ulu önderimiz anafartalar kahramanı gazi mareşal başbuğ mustafa kemal atatürk'ü en emsalsiz saygı ve şükranla anıyor, yüce ulusumuza türkiye cumhuriyeti yurttaşları olarak tekrar başsağlığı diliyoruz.

yazımızı ulu önderimiz mustafa kemal atatürk'ün şu emsalsiz sözleri ile bitirelim:

"iki mustafa kemal vardır:
    biri ben, et ve kemik, geçici mustafa kemal…

ikinci mustafa kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem;
    o, ben değil, bizdir!

o, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur.
    ben, onların rüyasını temsil ediyorum.
    benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir.

o mustafa kemal sizsiniz, hepinizsiniz.
    geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken mustafa kemal odur!"
    1933 *

kaynak eser:
    hamdullah suphi tanrıöver
    "yerli, yabancı 80 imza atatürk'ü anlatıyor" isimli kitap.
    sayfa/183

yüce türk milleti'ne;
    yasımız ve saygılarımızla arz ederiz.
  • 14 asır öncesiyle -neredeyse- hiçbir farkı yok. müşrikler de vefat etmiş olan evliyalara aynısını yapıyorlardı; sonrasında da dediler ki biz ibrahim'in dini üzereyiz. yav he he.

nuh as'ın kavminden beridir hep aynı ritüel.
  • son anda o ziyaretçilerden biri olma şansını kaçırmış biri olarak hüzünle izlediğim akın. sanırım arkadaşlarımın hepsi gitti bi ben kaldım mal gibi.
  • her gün daha çok değeri anlaşılan ulu önder.